24 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві почалася реєстрація домашніх тварин

2 липня у Полтаві розпочалася реєстрація собак і котів, передбачена Правилами утримання домашніх тварин у місті Полтава, що були затверджені 22 грудня 2017 року під час засідання 13-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання. Згідно з пунктом 4.1 Правил особи, які утримують домашніх тварин віком від трьох місяців, зобов’язані їх зареєструвати. Цю процедуру проводить Полтавське КАТП-1628, де створено новий відділ регулювання чисельності тварин.

У перший день реєстрації троє полтавців уже написали заяви і у п’ятницю, 6 липня, в урочистій обстановці отримають реєстраційні посвідчення та жетони для своїх тварин.

Інформація з демонстраційного жетона.
Щоб зареєструвати домашнього улюбленця, потрібно звернутися до КАТП-1628 за адресою: вул. Кагамлика,84.

– Власнику треба написати заяву, надати ветеринарний паспорт тварини (якщо такий є), внести свої дані (паспортні дані, адресу, телефон, e-mail) і тварини (окрас, порода, для собак – зріст у холці, вага). Якщо тварина зареєстрована у Кінологічній спілці України, необхідно надати номер родоводу, якщо тварина чіпована – номер транспондера, якщо є тавро – зазначити номер тавра, – розповідає фахівець відділу реєстрації та обліку домашніх і безпритульних тварин Юлія Явір. – Ми не вимагаємо ветеринарний паспорт, але якщо він є, то робимо для себе ксерокопії документів, щоб у разі виникнення проблем, пов’язаних із тваринами (покуси або розв’язання конфліктних ситуацій), мати інформацію про зроблені щеплення. Для реєстрації також потрібно на електронному носії принести фото домашнього улюбленця. Якщо такої можливості немає, ми просимо прийти з твариною і ми її сфотографуємо смартфоном.

Вартість реєстрації тварини, у яку включено і вартість жетона, складає 44,98 грн, пільгова ціна – 7,02 грн. Право на пільги мають малозабезпечені верстви населення, багатодітні сім’ї, інваліди першої групи.

– Ця оплата одноразова. Реєстрація проводиться один раз на все життя тварини. Перереєстрація також можлива, вона безплатна, якщо треба внести зміни в реєстрацію. Це може бути зміна адреси власника, отримання ветеринарного паспорта або тварині поставили чіп. Якщо змінюється власник, наприклад, тварину подарували, то перереєстрація платна, коштує вона як повна реєстрація. Після написання заяви ми надаємо реквізити для оплати послуги. Оскільки нині ми не можемо надати полтавцям можливість оплатити послугу на місці, просимо власників приносити квитанції про оплату в день, коли будемо видавати реєстраційне посвідчення і жетон.

Заяви приймають із понеділка по середу з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 17.00. Реєстраційні посвідчення і жетони видають у п’ятницю (у цей день відділ працює до 16.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00).

Відділ реєструє тварин як у муніципальному реєстрі, так і на міжнародній платформі animal.id.info.

– Ми видаємо жетони, на яких зображений QR-код. Це дуже зручно, коли тварина загубиться, потрапить у небезпеку або піддаватиметься жорстокому поводженню, – зазначає Юлія Явір. – Будь-яка людина, котра має смартфон, може зчитати цей QR-код, зайти на сторінку тварини, побачити всю інформацію про неї, швидко зв’язатися з власником для розв’язання проблеми. Якщо немає смартфона, то на жетонах також є унікальний номер тварини. Можна зателефонувати у наш відділ, і за номером у реєстрі ми з’ясуємо власника тварини і зв’яжемося з ним. Ця база дуже зручна у використанні, уже півтори сотні полтавців зареєстрували у ній своїх тварин самостійно. Але хочемо звернути увагу власників на те, що якщо вони зареєстрували своїх домашніх улюбленців у цій базі самостійно або через ветеринарну клініку, то тварини не вважаються зареєстрованими у муніципальній базі, тому що право підтверджувати реєстрацію, видавати жетони і вносити зміни в базу є тільки у КАТП-1628.
Наталія Вісич, 06.07.2018, 14:442085
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень