19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Чотири лапи» показали полтавцям, як гуманно подолати проблему з безпритульними тваринами

Упродовж місяця в обласному центрі працювали фахівці міжнародної благодійної організації «Чотири лапи», допомагаючи городянам розв’язати проблему з чисельністю тварин-безхатченків на вулицях Полтави. Вони ідентифікували котів і собак, у яких немає власників, проводили їхню вакцинацію та стерилізацію гуманними методами.

– Наша організація працює на теренах України з 2012 року, – розповіла директор ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександра Лісчишина. – Ми вже об’їздили понад 35 міст, стерилізували понад 21 тисячу тварин. У Полтаву завітали втретє. Якщо порівнювати кількість безпритульних котів і собак у місті в перший наш приїзд і тепер, то вона значно зменшилася. Але робота все одно має продовжуватися. Цього разу нашою метою було навчити фахівців комунального підприємства КАТП-1628 працювати з безпритульними тваринами (відловлювати їх, утримувати) гуманними методами. Також до нас приходили студенти факультету ветеринарної медицини Полтавської державної аграрної академії. Вони мали змогу подивитися, як працюють ветлікарі, повчитися менш травматичних методів проведення операцій, поставити свої запитання, щось уточнити й навіть побути асистентами.

Після конференції – спільне фото на згадку.
Окрім ветеринарних лікарів, у команді «Чотири лапи» в обласному центрі працювали адміністратор, ловці, доглядачі за безпритульними тваринами. За минулий місяць вони простерилізували 317 тварин, у попередні роки – сумарно 275. Як результат на сьогодні, за даними начальника відділу з регулювання чисельності безпритульних тварин при КАТП-1628 Олександра Хоменка, у місті залишилося 3502 тварини-безхатченки. Це майже втричі менше, ніж було дев’ять років тому, коли в Полтаві тільки взялися за масштабне розв’язання проблеми.

Проект стерилізаційного центру з притулком.
– Від року до року в обласному центрі стає все менше безпритульних котів і собак, – сказала депутат міської ради з команди Андрія Матковського, голова наглядової ради благодійної організації «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» Майя Матвеєва. – Багато в чому – завдяки благодійній організації «Чотири лапи». Працювати в нас вона почала ще 2013-го. Її фахівці навчали, як треба робити. Також долучилися волонтери, які, щоб скоротити популяцію тварин-безхатченків у Полтаві, стерилізували їх за власний кошт. І ось уже три роки, як у місті діє програма, за якою вперше було стерилізовано майже 400 котів і собак, удруге – понад 500. Сподіваємося, відповідне фінансування буде й у 2018-му. Звісно, попереду – ще велика робота, але, я впевнена, усе в нас вийде. Цього року фахівці «Чотири лапи» зробили стерилізацію понад 300 котів і собак, у яких немає господарів. Це означає, що восени в місті не з’явиться близько трьох тисяч нових безпритульних тварин. І в наступні роки також.

Окрім масової стерилізації, допомогти у розв’язанні проблеми, за словами представників благодійної організації, мають реєстрація домашніх тварин, яка стартувала в обласному центрі в липні, і дотримання городянами правил із їх утримання. До речі, саме ці питання стали основними темами обговорення під час конференції за участі фахівців «Чотири лапи», КАТП-1628 і ЦЗЖП «Юний європеєць», що проходила в стінах останнього наприкінці червня і якою підбивали підсумки спільної роботи. Крім того, присутні на заході дізналися, чому не можна закривати котів у підвалах будинків (по-перше, такі дії підпадають під статті закону про жорстоке поводження з тваринами, по-друге, згадані чотирилапі допомагають захищати помешкання від мишей, щурів); що нині в Парламенті просувають законопроект щодо гуманізації способів зменшення популяції безпритульних тварин; чи може зашкодити стерилізація здоров’ю «братів наших молодших» (ні, навпаки, це покращує якість життя тварин) тощо.

Також цього дня був представлений проект стерилізаційного центру з притулком, що збираються будувати в Полтаві. Як повідомив його архітектор Юрій Олійник, на сьогодні земля під цей об’єкт уже виділена. Він розташовуватиметься за адресою вул. Заводська,1-Д, і займатиме площу в один гектар. Попередні ескізні напрацювання щодо цього центру вже є. Відповідно до них, на означеній території розміститься основний корпус, у якому будуть приміщення для перетримки тварин до й після операції (на 31 місце), ізолятор для хворих тварин (на шість місць), котельня, роздаткова сухих кормів, приміщення адміністративного блоку з амбулаторією ветеринарного пункту та пральнею. Також у проекті передбачені допоміжні будівлі, споруди санітарного призначення: гноєсховище, очисні споруди для господарсько-фекальних і дезінфекційних стоків, дезінфекційні бар’єри на в’їзді та виїзді з території центру, господарська будівля з боксом для дезінфекції автомобілів, інвентарю, вольєри для тварин з приміщеннями для вигулу (на 256 місць), майданчики для вигулу собак, контейнерів для сміття, із навісом для дров, для рекламно-інформаційного щита, із пожежним щитом, для паркування авто (на 12 місць), пункт охорони притулку; огорожа. У стерилізаційному центрі планують проводити від 2100 до 2700 операцій на рік. Якщо цей проект реалізують, у нашому населеному пункті з’явиться 19 додаткових робочих місць. На сьогодні документація щодо нього перебуває на розгляді в міському управлінні ветеринарної медицини, далі будуть погодження з постачальниками води, електроенергії та іншими підприємствами, службами, які забезпечуватимуть функціонування цього об’єкту.

На завершення конференції полтавці подякували фахівцям міжнародної благодійної організації «Чотири лапи» за допомогу, депутат Полтавської міської ради Майя Матвеєва вручила їм почесні грамоти виконавчого комітету й презенти на згадку.
Віолета Скрипнікова, 06.07.2018, 14:482002
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень