18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Учні з Боржомі в полтавському краї: спортивні перемоги, вшанування Давида Гурамішвілі й майстер-клас із гри на барабанах

Упродовж 12 днів, із 30 червня по 11 липня, гостювали в Полтаві школярі з Боржомського муніципалітету.

Міський голова вітає делегацію з міста-побратима.
Хлопці й дівчата підліткового віку в супроводі керівника туристичного інформаційного центру Отара Чухрукідзе та завідувача бібліотеки Наіри Аманаташвілі приїхали до обласного центру в рамках реалізації угоди про партнерські взаємини, підписаної між українським і грузинським містами. У такий спосіб обидві сторони закріплюють закладений сім років тому фундамент міжнародної співпраці.

– Ми час від часу літаємо в Грузію, звідти прилітають до нас, – сказав очільник Полтави Олександр Мамай. – Обмінюємося економічним досвідом, туристичним. Нам у Боржомі можна багато чого навчитися, як і їм у нас. З огляду на те що майбутні економічні зв'язки – у руках наших дітей, ми вирішили налагодити дружбу, спілкування між ними. А для цього потрібно, щоб вони відвідували одне одного.

«Грузія прекрасна» у виконанні Отара Чухрукідзе.
Нині до нашого міста прибуло дев'ятеро учнів із Боржомі (бальнеологічний і кліматичний курорт, населення – близько 15 тис. жителів) та Бакуріані (гірськолижний курорт, населення – близько трьох тисяч жителів). Ці населені пункти належать до одного муніципалітету й розташовані на відстані близько 25 км один від одного (для порівняння: між Полтавою та Диканькою відстань – 30 км). Четверо школярів із цієї делегації мають українське коріння, у декого навіть прізвища свідчать про це. Як повідомив голова грузинської діаспори області Рамазі Заркуа, такий вибір дітей був невипадковим. Вони хотіли побувати на історичній батьківщині.

– У мене тато – українець, – розповіла Вероніка Устименко з Бакуріані. – Він тут жив, потім переїхав до Грузії. Я народилася вже там. Мені дуже сподобалася Україна. Я хочу в ній жити. Тут тихо, культурно. Родина, до якої я потрапила, дуже гарна, добра, нагадує мою власну сім'ю. Я хочу навчитися українських танців. Займатимуся ними.

Її земляк із Бакуріані Андрій Бандур віддає перевагу спорту.

– Я займаюся біатлоном, – поділився хлопець. – Раніше бував у Італії, Австрії. Їздив на збори. У вашій країні я вперше. Узяв тут участь у змаганнях: футболі, волейболі, «Веселих стартах». Це було в спортивному таборі «Супутник». У «Веселих стартах» здобув перемогу. Мені подобається подорожувати. Цікаво дізнаватися щось нове про інші міста, де, що й як влаштовано. Полтава – красиве місто, тихе. Тут багато музеїв. У нас не так.

У майстер-класі з гри на барабанах із задоволенням узяли участь і полтавці, і гості з Боржомі.
В Україні грузинській молоді дали можливість ознайомитися не тільки з нашим містом, а й із Харковом як першою столицею держави. Також підлітки покаталися на конях, побували в аквапарку, відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні та музей грузинського поета Давида Гурамішвілі в Миргороді. Місто-курорт приймало представників Боржомського муніципалітету 2 липня. Тут їм розповіли про український період життя їхнього відомого земляка, вшанування пам'яті митця миргородцями, влаштували спілкування з нащадками грузинів, шанувальниками творчості горців. Гості з Боржомі та Бакуріані порадували господарів читанням віршів Тараса Шевченка, Лесі Українки.

До речі, знання творчості класиків української літератури юні делегати показали й у Полтаві, у художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка. 5 липня з нагоди прибуття школярів із Грузії тут відбувся урочистий прийом. Щоправда, офіційне спілкування, як це часто буває на міжнародних заходах, він аж ніяк не нагадував. Це була тепла зустріч давніх товаришів. Уже на вході до музею про дружні взаємини двох держав прибулим нагадували одягнені в національні костюми учасники театру танцю «Барви» Полтавської дитячої музичної школи №1. На перших хвилинах заходу відкритість до спілкування своєю хореографічною композицією «Гопак» публіці продемонстрував народний художній колектив ансамбль танцю «Барвінок» Палацу дитячої та юнацької творчості. Чудово вплелися в мистецький вінок програми чарівна українська пісня у виконанні викладача ДМШ №1 ім.П.Майбороди Оксани Дронової (Вишні) та задушевне соло під гітару, яке перекладається як «Грузія прекрасна», від Отара Чухрукідзе. Майстерно поєднала улюблені місця жителів Боржомі та Полтави у своїй пісочній анімації заступник директора Полтавської міської дитячої художньої школи Анна Будущева-Довгаль. Між іншим, жодна з цих картин не залишилася невпізнаною. Більше того, діти називали пам'ятки ще до того, як художниця встигала завершити образ. Цікавою виявилася для присутніх і фото- та відеопрезентація рідного краю від горців. А запальна «Лезгінка», виконана учасниками ансамблю ударних інструментів «Живі барабани» ПДМШ №1, настільки вразила аудиторію, що й міський голова, і гості з задоволенням долучилися до майстер-класу з гри на барабанах.

Окрім нових умінь, школярі з Боржомі та Бакуріані повезуть додому сувеніри на згадку (їх для учнів і їхнього супроводу підготували міська влада, художня школа), а також нові зв'язки, адже в Україні грузинські підлітки познайомилися, потоваришували з багатьма однолітками й продовжуватимуть спілкуватися з ними надалі.

– Ці діти жили в сім'ях, де розмовляють українською мовою, потроху вивчали її, спробували український борщ, полтавські галушки, – сказав міський голова. – Думаю, вони повернуться додому з гарними враженнями. Ми для цього робили все можливе. А після Новорічних свят наші перші десятеро дітей відвідають Боржомі.
На завершення зустрічі – спільне фото на згадку.
Віолета Скрипнікова, 12.07.2018, 12:241985
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень