18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Деякі політсили чужими руками хочуть зруйнувати конструктивну більшість у міській раді»

У Полтаві нині триває процедура відкликання шістьох депутатів міської ради: представників новоствореної групи «Єдність» і колишніх членів фракції «Рідне місто» Оксани Деркач, Івана Діденка, Володимира Корнійчука, Тимофія Гаєвого, а також Світлани Бондарєвої, виключеної з фракції «Самопоміч», та екс-соціал-демократа Ярослава Мартинюка. Полтавська міська територіальна виборча комісія 9 липня на своєму засіданні, яке відбулося в приміщенні Полтавської ОДА, прийняла для перевірки підписи
за відкликання цих депутатів.

Міський голова звернувся в прокуратуру, поліцію та Центральну виборчу комісію щодо порушення законодавства членами територіальної виборчої комісії.
Однак, як заявив під час прес-конференції 17 липня міський голова Полтави Олександр Мамай, відбулося це з порушенням закону:
– На превеликий жаль, Полтавська міська ТВК нині працює не власним розумом, а під тиском своїх політичних босів. Вона офіційно зареєстрована в Полтавській міській раді за адресою м. Полтава, вул. Соборності, 46. І я не розумію, чому ТВК проводить свої засідання в іншому приміщенні, зокрема в приміщенні обласної державної адміністрації, а не там, де вона зареєстрована. Окрім того, на це засідання не пустили ні журналістів, ні депутатів, тим самим також порушивши закон.

Оскільки засідання комісії, зокрема 9 липня 2018 року, відбуваються із порушенням законодавства, то всі ухвалені рішення – незаконні.

Так, 9 липня на засідання ТВК присутні десять з 18 членів: Євген Ніколаєнко (голова комісії), Олександр Білка, Ірина Гаврилова, Тетяна Гуріна, Людмила Гуртовенко, Сергій Ладур, Світлана Лисенко, Ірина Савіна, Ольга Сліпко, Анатолій Шкіль. Це мінімальна кількість, необхідна для кворуму та прийняття рішень. Але двоє з присутніх – новий голова Євген Ніколаєнко (від партії «Наш край». – Авт.) та Сергій Ладур (від партії «БПП «Солідарність») – не склали присяги. А отже, кворуму для початку засідання і голосування за порядок денний не було.

Однак присутні голосують за прийняття для перевірки підписів за відкликання депутатів. При цьому двоє – згадані вище Ніколаєно і Ладур – голосують незаконно, а Ольга Сліпко (від «РПЛ»), як повідомило інтернет-видання «Полтавщина», заявила, що вона ні за що не голосувала.

Таким чином члени комісії йдуть на злочин, порушують законодавство. Роблять це свідомо чи не свідомо або тому, що так їм указують їхні політсили. Але нести відповідальність будуть саме члени ТВК, а не політичні партії, що їх висували до складу комісії! Так само, як за голосування про відкликання депутата міської ради Дениса Поліщука. По цій процедурі відкрита кримінальна справа, і члени ТВК Світлана Лисенко, Людмила Гуртовенко, Олександр Білка, Сергій Петренко отримали повістки і дають свідчення в поліції.

Тож руками членів теркомісії – простих полтавців – деякі політичні сили хочуть зруйнувати конструктивну більшість у міській раді.

Міський голова звернувся до ЦВК України, ГУ Національної поліції у Полтавській області, прокуратури Полтавської області щодо порушень чинного законодавства членами територіальної виборчої комісії під час процедури відкликання окремих депутатів міської ради та проведення засідань ТВК. Відповідні листи очільник міста підписав під час прес-конференції.

– Користуючись нагодою, хочу закликати тих членів ТВК, які беруть участь у цій політичній вакханалії, одуматися, – зазначив Олександр Мамай. – Адже повістки отримують саме члени комісії, а не їхні партійні боси, які дають їм певні вказівки та користуються їхнім незнанням законів. І саме їм доведеться відповідати за порушення законодавства, а не їхнім партійним босам!

Катерина Вовк
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 19.07.2018, 14:112214
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень