20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Хто в оркестр, хто на ринг: для молоді створюють комфортні умови навчання

Олександр Мамай обговорив стан виконання робіт у залі для боксу.
Улітку замість гомінливого натовпу школярів приміщення навчальних закладів займають будівельники: зводять навколо будівель високі риштування, замінюють старі конструкції та електропроводку, фарбують, штукатурять, укріплюють… 1 серпня робочий процес перевірив міський голова Полтави Олександр Мамай разом
із профільними заступниками.

Ремонт ДМШ №2 іде повним ходом.
Полтавська дитяча музична школа №2 ім.В.П.Шаповаленка вже 50 років готує майбутніх музикантів. Нині тут навчається близько 500 дітей, працюють 58 викладачів. Останніми роками будівля особливо потребувала ремонту, розповіла Тетяна Петрова, заступник директора з навчально-виховної роботи:
– Я сама навчалася в цій школі і працюю тут понад 20 років. За весь цей період не пам'ятаю, щоб тут відбувався такий ремонт, – пригадує Тетяна Миколаївна. – Дах у нас був страшний, завжди протікав. Нам його замінили. Торік замінили вікна, одразу в школі стало набагато тепліше. Нині теж відбуваються масштабні роботи. Головне – утеплюють стіну, де раніше були наші найхолодніші класи. По периметру школи оновили цоколь. Був у нас старий – завжди, пам'ятаю, ми щось там підфарбовували, він сипався, а тепер оздоблений плиткою. Зробили ґанок, а саме накриття над ним. Приємно, що міський голова про нас піклується. А коли є умови, то й працювати значно краще. На базі нашої школи проводиться всеукраїнський конкурс-фестиваль «Барви Полтави». Приємно, коли приїздять викладачі з Черкас, Львівщини і кажуть: ми вам по-доброму заздримо, у нас таких ремонтів не роблять.

Олександр Мамай обговорив із начальником підрядної організації якість ремонту, оскільки головне завдання працівників – зробити «раз і надовго». Коштів для цього не шкодували.

– Тільки в цьому році виділили 15 млн грн управлінню культури, – пояснив Олександр Федорович. – Нині місто має три музичних школи, художній музей, ПД «Листопад», Міський будинок культури. Робимо все, щоб діти гарно навчалися і мали змогу проявляти свої таланти. Для оновлення цієї школи торік ми виділили 1,5 млн грн, а цього року додали ще стільки ж, тож якість робіт ми контролюємо на всіх етапах.

Без уваги не лишилися й спортивні заклади. Один із них готуються відкрити на Подолі, у будинку на Панянці,36. Незабаром поки ще порожнє приміщення стане повноцінною спортивною залою для боксу. На проведення його реконструкції виділили 1 млн 200 тис. грн. Залу не лише оздоблять, а й повністю облаштують усім необхідним сучасним інвентарем: на це передбачено 182 тис. грн.

Раніше відділення з боксу Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи №4 займало частину приміщення школи №37. У 2018 році учнів стало більше, тож зал для боксу вирішили перенести на нове місце.

– Це майбутнє приміщення для юних боксерів. Колишнє вже не могло прийняти таку велику кількість охочих займатися цим видом спорту, – розповів Олександр Мамай. – У 2017 році Полтаву на весь світ прославив Олександр Хижняк. І всі діти, підлітки «потягнулися» до цих вершин. Принциповим було знайти більше приміщення й обладнати його всім найкращим для тих, хто, цілком можливо, колись також буде гордістю не лише міста, а й усієї країни.

Микола Семеняга, директор КЗ ДЮСШ№4:
– У 37-й школі, там, де ми раніше тренувалися, скінчився строк оренди, і ми фактично могли лишитися без спортивного залу. Тож дуже вдячні, що міська влада не лишилася осторонь і виділила приміщення та кошти. Тут займатимуться не лише маленькі спортсмени, але й такі зірки, як Олександр Хижняк, який готуватиметься до Олімпійських ігор. Функціонуватиме два зали: в одному буде боксерська практика і ринг, в іншому – усе необхідне для фізичної підготовки. У старому приміщенні займалися близько 100 дітей.

У спортивній залі вже встановили пластикові вікна, замінили електропроводку, а також змінили конфігурацію приміщення (знесли зайві перегородки), підготували стіни, стелю та підлогу до остаточного оздоблення. Окрім цього, у приміщенні замінили сантехніку, підготували систему опалення. За планами підрядної організації, на заняття сюди діти зможуть прийти вже з 1 вересня.
Сергій Лещенко, 02.08.2018, 12:29304
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень