22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У музеї Короленка — подвійне свято

Під час виступу учасників театру «Полтавські балаболки».
У літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка в день народження письменника зі світовим ім’ям, громадського діяча завжди людно.

Цього року тут відзначили подвійну дату – 165 років від дня народження та 90-річчя музею.

За доброю традицією гості та музейні працівники перед початком урочистостей поклали квіти на могилу класика і вклонилися його пам’яті.

– Кожного разу свято ми проводимо по-новому, сьогодні вирішили у форматі конференції своєрідного круглого столу саме вшанування Короленка як ученого, літературознавця, історика. Учасники підготували свої доповіді про різні сфери, у яких він брав участь і здійснив якийсь прорив. Короленко любив зауважувати, що його будуть пам’ятати недовго, але він помилявся, – розповіла зберігач фондів літературно-меморіального музею В.Г.Короленка Людмила Ольховська.

На початку конференції присутніх привітав начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури виконкому Полтавської міськради Віталій Павлов: «Меморіальних музеїв, які розповідають про життя і творчість Короленка, – три, з них два в Україні. Наш полтавський найкращий і вважається головним. Музей іде в ногу з часом, співробітники запроваджують інноваційні методи екскурсійної діяльності, тому, знаючи статистику, підтверджую, що за рік сюди приходить багато відвідувачів».

Віталій Павлов вручив подяку міського голови директору літературно-меморіального музею В.Г.Короленка Ользі Теницькій.

У програмі круглого столу «Володимир Короленко як людина і письменник» були виступи науковців із Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, а також музеїв міста та області. У рамках заходу з ушанування письменника присутнім показали виставу, що поєднала в собі уривки з кількох творів класика. Їх продемонстрували артисти зразкового театру масових видовищ «Полтавські балаболки» Полтавської міської школи мистецтв «Малої академії мистецтв» ім.Раїси Кириченко. По завершенні відбулося традиційне короленківське чаювання.
Музейні працівники та праправнук письменника Сергій Шерман-Короленко (другий ліворуч) на подвір’ї музею.


Володимир Сулименко, 02.08.2018, 14:49424
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень