18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Автори проектів-переможців «Бюджету участі» розкрили секрети успіху

26 липня в Полтаві вперше провели круглий стіл на тему «Міська програма «Бюджет участі». Етапи реалізації та проблеми під час виконання проектів».

Автори проектів під час круглого столу ставили представникам міської влади та ІРМ чимало запитань.
Захід проходив на базі Комунальної організації «Інститут розвитку міста». Участь у ньому взяли робоча група з впровадження програми «Бюджет участі» на чолі з її головою Оксаною Деркач, автори проектів, які перемогли в конкурсах у 2016 та 2017 роках, полтавці, котрі цього літа вперше подали заявку на участь у партиципаторному бюджетуванні, журналісти. На жаль, запрошені на зустріч представники підрядних організацій не прийшли, хоча низка питань, які порушували в ході обговорення, стосувалася саме їхньої частини роботи, наприклад, термінів виконання замовлення, можливих причин затримок тощо. Фахівець ІРМ Артем Іванюк пообіцяв присутнім дізнатися в підрядників відповіді на всі поставлені запитання.

А от автори проектів-переможців не пошкодували часу й знань, щоб допомогти колегам-початківцям. Вони поділилися не тільки проблемами, із якими довелося стикнутися свого часу при підготовці документів, залученні людей для голосування та реалізації ідей, а й дали чимало слушних порад, як діяти в тих чи тих ситуаціях, щоб отримати максимальну віддачу. Наприклад, одним із питань, що турбувало новачків, стало, як залучати громадян до голосування, щоб підвищити шанси проекту на перемогу. Попередній досвід проведення конкурсу показав, що тут важливий кожен голос. Так, одній із минулорічних ініціатив для перемоги не вистачило всього чотирьох. Автор кількох проектів, у тім числі переможців, Денис Поліщук рекомендував присутнім для залучення більшої кількості людей до голосування не обмежуватися лише жителями будинків, біля яких планують виконувати роботи, звертатися по допомогу до керівників навчальних закладів, підприємств. Голова ОСН селища Вороніна, де за програмою «Бюджет участі» встановили дитячий майданчик, Лариса Карпова порадила розпочинати інформаційну кампанію вже тепер, не очікуючи, поки проекти пройдуть усі попередні перевірки, а ще – не розпорошувати увагу між кількома задумами. Також учасники програми партиципаторного бюджетування минулих років націлювали авторів-новачків бути готовими активно працювати в період голосування, та й у подальшому не відсторонюватися від роботи над реалізацією проекту, адже можуть виникати питання щодо зміни підрядної організації, необхідності корегування задуманого, уточнення вартості робіт тощо. До речі, питання обрахування кошторису теж дуже цікавило присутніх на круглому столі. Відповідаючи на них, Артем Іванюк назвав, на які статті витрат треба звернути особливу увагу, наголосив на важливості врахування інфляції, зміни соціальних стандартів у державі тощо.

– Програма партиципаторного бюджетування діє в Полтаві вже третій рік, – зазначила Оксана Деркач. – Це постійний процес удосконалення, навчання, розвитку. Усі питання, які виникають у рамках «Бюджету участі», ми враховуємо в подальшій роботі. Навіть якщо через якісь проблеми проект не вдається реалізувати в запланований час, шукаємо шляхи все-таки втілити гарний задум у життя. Це багатогранний і важливий проект. Він забезпечує взаємодію влади та громади, дає можливість людям долучатися до розподілу частини коштів бюджету, активізує полтавців, відкриває перспективи розвитку для віддалених куточків нашого міста, дозволяє зробити в ньому щось справді нове й корисне, те, чого насправді потребують городяни. Саме завдяки йому в Полтаві були відкриті перший соціальний коворкінг-центр, перша станція технічного самообслуговування велосипедів, центр юридичної освіти «Знай свої права», установлені контейнери для небезпечних відходів, проведена соціальна акція «У здоровому тілі – здоровий дух», готуються до облаштування перший інклюзивний майданчик, перший моторикопарк тощо.

Щоб дати містянам змогу ініціювати по «Бюджету участі-2018» якомога більше цікавих, корисних проектів, термін подання заявок вирішили продовжити – до 13 липня (включно). Узяти участь у конкурсі можна, заповнивши відповідну форму, розміщену на сайті Полтавської міської ради, і подавши її до КО «Інститут розвитку міста».
Віолета Скрипнікова, 02.08.2018, 15:02365
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень