15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Нове життя старої лікарні

Коли ПАТ «Укрзалізниця» відмовилося від медичних закладів, які перебували на його балансі, виникло чимало запитань: чи продовжать вони своє існування; якщо так, то яким воно буде. Відділковій клінічній лікарні станції СТГО «Південна залізниця»,
або простіше лікарні залізничників, у Полтаві в цьому плані пощастило – її прийняли до комунальної власності міста й почали приводити до ладу.

Що було?

Міський голова під час виїзної наради з будівельниками та адміністрацією лікарні №3.
Новим господарем медзакладу, спорудженого ще далекого 1936-го, територіальна громада стала в травні 2016 року. Тоді ж змінилася й офіційна назва лікарні – її перейменували в Комунальний заклад «3-тя міська клінічна лікарня м.Полтави». І для нього почалося фактично нове життя.

– Три роки тому управління залізниці передало нам на баланс цю лікарню, – розповів міський голова Олександр Мамай. – Безумовно, це дуже великий тягар. Коли я вперше як міський голова приїхав у цей медичний заклад, жахнувся. Років 30–35, а можливо, і всі 40 із ним ніхто нічого не робив.

– Останній легкий косметичний ремонт тут проводили 1983 року, у хірургічному відділенні, – пригадав головний лікар 3-ї МКЛ Анатолій Рудич. – А ліфта в нас узагалі ніколи не було. Коли екстрена медична допомога доставляє хворих із інсультом, їх треба піднімати на четвертий поверх, де розташоване неврологічне відділення, на ношах. На обстеження теж доводиться фактично на руках спускати-піднімати пацієнтів, задіювати співробітників, родичів.

– Люди думали, що ми скоротимо цю лікарню, – зазначив очільник Полтави. –

Але тут 170 ліжок, вони всі заповнені, через поліклініку щоденно проходить близько восьми сотень громадян. Тож я прийняв рішення – заклад має право на існування. Жителі повинні розуміти: ні міська влада, ні міський голова не залишаться осторонь їхніх проблем. Левада, Лісок, Климівка, Дублянщина – усі будуть забезпечені необхідними процедурами й у амбулаторії, й у стаціонарі. На ремонт та оновлення обладнання лікарні ми вже передбачили кошти. На сьогодні виділені понад 15 млн грн, частина з них використана.

Що зроблено?

Іще 2017 року завдяки фінансуванню з міського бюджету в медичний заклад почали закуповувати деяке вартісне обладнання. Тоді на нього виділили 3,093 млн грн. На ці гроші придбали відеоендоскопічну систему (1,125 млн грн), два апарати штучної вентиляції легень (понад 1,1 млн грн), фіброгастроскоп у комплекті (544 тис. грн), діагностичний автоматизований комплекс «Кардіо плюс» (120 тис. грн), кардіодефібрилятор-монітор (85 тис. грн). Нині ця апаратура змонтована й працює. У 2018-му на оснащення лікарні передбачили 2,3 млн грн. На 300 тис. грн закупили два операційні столи та візок для транспортування хворих, на 2 млн грн проводять відкриті торги для придбання флюорографа.

Крім того, у 2017 році для закладу підготували проектно-кошторисну документацію щодо ремонтно-будівельних робіт. Деякі з них уже виконали. Найперше подбали про енергозбереження.

– У лікарні замінили всі старі віконні блоки на сучасні металопластикові конструкції на загальну суму 2,8129 млн грн, – сказав керівник медзакладу. – Вони зберігають тепло в приміщеннях. Пацієнти й персонал задоволені, стало затишніше, комфортніше. Торік також ми перейшли з газового опалення на альтернативне, палетами. Завдяки цьому в минулому опалювальному сезоні змогли зекономити 200 тис. грн. Тепер на 1,5 млн грн робимо реконструкцію тепломережі.

А ще до цього часу підрядники відсот-ків на 99% відремонтували покрівлю – залишилося тільки доробити відливи та інші деталі. Шатрове покриття даху повністю замінене на металочерепицю. 70% стін будівлі утеплені, готується до відкриття центральний вхід. Усі зовнішні роботи планують завершити до Дня міста. Такий термін назвали під час наради на об’єкті, що відбулася 9 серпня. Участь у ній узяли фахівці лікарні, підрядних організацій. Оскільки для виконання робіт використовують бюджетні кошти, прибули проконтролювати, як триває ремонт, представники міської влади на чолі з Олександром Мамаєм. Вони подивилися, що зроблено, обговорили можливість облаштування місця для паркування автомобілів, благоустрою території закладу, зокрема невеликого скверу, де можуть гуляти пацієнти. Ішла мова й про внутрішні роботи. Так, на сьогодні в лікарні вже будують вантажний ліфт, створюють денний травматологічний пункт, реконструюють приймальне відділення. При оновленні останнього, запевнила адміністрація МКЛ, врахують те, що нині в України триває реформування системи охорони здоров’я й заклад може отримати статус лікарні інтенсивної терапії, а отже, приймальне відділення має бути її обличчям, у ньому повинно бути все для надання невідкладної допомоги при порушенні серцевої діяльності, дихання тощо. Крім того, 2018 року з міського бюджету виділені 200 тис. грн на протипожежну сигналізацію. Нині для неї готується проектно-кошторисна документація. Наступним етапом стане ремонт травматологічного й хірургічного відділень.

– Внутрішні роботи нині ще на початку, але, думаю, із нашою владою, із нашим міським головою ми зможемо поступово реконструювати всі відділення лікарні, – висловив надію Анатолій Рудич.

Довідка:

Комунальний заклад «3-тя міська клінічна лікарня м.Полтави» складається зі стаціонару хірургічного, терапевтичного, травматологічного та неврологічного відділень на 170 ліжок і поліклініки з денним стаціонаром на 15 ліжок і плановою потужністю 780 відвідувань на зміну. У штаті закладу – понад 280 працівників, зокрема понад півсотні лікарів і понад півтори сотні осіб середнього та молодшого медичного персоналу.
Віолета Скрипнікова, 16.08.2018, 16:15229
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень