21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Із турботою про здоров’я дітей

20 серпня міський голова Полтави Олександр Мамай відвідав із робочим візитом міський клінічний пологовий будинок та дитячу міську клінічну лікарню.

Він поцікавився проведеним ремонтом, роботою обладнання й питаннями, які необхідно вирішити найближчим часом.

У пологовому будинку…

Медперсонал пологового будинку розповідає представникам влади про роботу нового обладнання.
…оновлення приміщень та устаткування активно проводять уже не перший рік. Так, за минулі три на дані потреби заклад отримав із бюджету Полтави понад 21 млн грн. За ці кошти тут виконали, зокрема, капітальний ремонт ліфтового господарства, монтаж і запуск пожежної сигналізації. Щоб у приміщеннях було тепло й затишно, віконні та дверні блоки повністю замінили. Ці роботи полтавській скарбниці обійшлися в 3,589 млн грн. Крім того, у відділенні анестезіології, реорганізованому торік у відділення анестезіології з інтенсивною терапією, провели капремонт із реконструкцією на загальну суму 7,7 млн грн. А ще його повністю переобладнали, використавши 2,651 млн грн із бюджету на сучасні технології, медичне устаткування та меблі. Для підтримання санітарно-епідеміологічного режиму 2016 року в пологовий будинок придбали два стерилізатори на суму в 316 тис. грн. Аби в закладі своєчасно та якісно могли надавати медичну допомогу при синдромі дихальних розладів у новонароджених, упродовж останніх трьох років сюди закуповували досить дорогий препарат для сурфактантзамісної терапії. На ці потреби з місцевого бюджету спрямовані 831 тис. грн. Також, щоб підвищити рівень ургентної й планової спеціалізованої допомоги, у першому півріччі поточного року для пологового будинку придбали лапароскопічну апаратуру.

– Ми отримали обладнання для малоінвазивної хірургії, – розповів завідувач гінекологічним відділенням Ярослав Пальоха. – Завдяки йому можемо виконувати операції, роблячи мінімальний розтин – 0,5-1 см. На екран виводиться зображення, збільшене в понад 20 разів.

– Це дозволяє нам бачити найменші судини, найтонкіші спайки, – додала головний лікар закладу Наталія Удовицька.

– Після лапароскопічного втручання на тілі жінки не залишається великих рубців, що для представниць прекрасної статі дуже важливо, – зазначив Ярослав Віталійович. – Та й час операції скорочується з півтора-двох годин до 20-30 хвилин. Окрім того, зменшується період перебування пацієнтки в закладі. Якщо після лапаротомії жінка залишається в стаціонарі п’ять-сім днів, то при лапароскопії – два-три.

Крім того, усі лікарські дії, що дуже важливо, фіксуються цією апаратурою на відео, повідомила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питання діяльності й розвитку гуманітарної сфери) Світлана Тарашевська.

– На сьогодні ми купили устаткування на три мільйони гривень, – зауважив Олександр Мамай, оглянувши приміщення, де встановлене обладнання, та поцікавившись його роботою. – Зараз фахівці мені сказали, що необхідно додатково 800 тис. грн, щоб удосконалити його. Безумовно, ці гроші будуть виділені. Моя принципова позиція – кошти слід давати на ті прилади, які потрібні лікарям, які працюють у пологовому будинку, а не обирати на власний розсуд. Це дозволить насправді підвищити рівень медичної допомоги.

Відтак у найближчих планах закладу – придбання гістероскопу для відділення гінекології. Крім того, тут збираються завершити ремонт відділення інтенсивної терапії новонароджених із подальшим оснащенням його необхідною сучасною апаратурою. Також у пологовому будинку ремонтують м’яку покрівлю споруд. На дані роботи містом уже виділено один мільйон гривень. У третьому кварталі 2018 року на повну заміну прального обладнання з дезкамерою з бюджету розвитку надійдуть 516 тис. грн.

– Тому обладнанню, яке стоїть тут, – майже 30 років, – сказав очільник Полтави, оглядаючи оснащення пральні. – Його потрібно оновлювати, адже якість такого устаткування, якість прання – це запорука гігієни, безпека для здоров’я мам та їхніх малюків. А турбота про здоров’я дітей – одне з моїх першочергових завдань.

До речі, під час відвідування цього приміщення Олександр Федорович зустрівся з працівницею, яка першою за часів каденції міського голови отримала від нього квартиру в подарунок. Лілія Рись щиро дякувала очільникові Полтави за те, що допоміг здійснити її давню мрію про власне житло для неї та двох дітей.

У дитячій лікарні…

…на цей час завершили реконструкцію центрального входу будівлі, заміну вікон стаціонарного відділення. Незабаром фінішують роботи з поточного ремонту даху. Під час свого візиту до закладу Олександр Мамай оглянув зроблене, поспілкувався з персоналом.

– Щорічно до приймального відділення цієї лікарні за допомогою звертаються 12-14 тисяч дітей, – сказав міський голова. – Як людину зустрічають по одягу, так і медичний заклад оцінюють по його зовнішньому вигляду. У дитячої лікарні була нагальна потреба в ремонті ґанку. Ми виділили на ці роботи майже один мільйон гривень. Їх виконали. Тож тепер усі пацієнти, навіть на візках, можуть самостійно, зручно, без ризику травмуватися потрапляти до приміщення.

Головний лікар закладу Лариса Савченко наголосила, що міська влада приділяє велику увагу приведенню будівлі в належний стан та закупівлі необхідного обладнання. На ці потреби з міського бюджету було спрямовано майже 4,5 млн грн. 2,26 млн грн із них витратили на капітальний ремонт (реконструкцію ґанку та заміну вікон), а також поточний. У рамках останнього на другому поверсі стаціонару встановили пожежну сигналізацію, ремонтують покрівлю дитячого поліклінічного відділення №1. Зазнало оновлення й відділення водолікування дитячого поліклінічного відділення №2.

– Це велике відділення, у якому проводять лікування та оздоровлення для дітей диспансерної групи, дітей-інвалідів та інших, лікують неврологічні, лор-патології тощо, – зазначила завідувачка відділенням відновного лікування Тетяна Вакуленко. – До його складу входять басейн, різні душі, лікувальні ванни. Щоб у нас завжди була гаряча вода, міська влада допомогла з закупівлею семи бойлерів та іншого обладнання. Крім того, нам відремонтували гідромасажну ванну, яка тривалий час не працювала.

Також для лікарні були придбані за два мільйони гривень два наркозно-дихальні апарати (у відділення анестезіології та інтенсивної терапії), за 110 тис. грн – фізіотерапевтичне обладнання (у відділення відновного лікування). А ще в закладі провели гідравлічні випробування газорозподільної станції (кисневої установки). Ці роботи обійшлися в 40 тис. грн.
Віолета Скрипнікова, 23.08.2018, 12:28307
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень