22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Жителям Вакуленців розповіли, що треба робити, щоб їхній проект переміг у «Бюджеті участі»

Секретар міськради розповіла жителям селища про реалізацію проектів за програмою «Бюджет участі».
Увечері 21 серпня біля бібліотеки селища Вакуленці відбулася зустріч місцевих жителів із секретарем Полтавської міської ради, головою Робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Оксаною Деркач, колишнім депутатом міськради Денисом Поліщуком та депутатом Подільської районної в місті Полтаві ради Світланою Харенко. Приводом для спілкування став проект дитячого майданчика, якого дуже потребують у селищі. Тут немало дітей, але облаштованого місця для ігор у них немає. Дізнавшись про можливість встановлення розважального комплексу за бюджетні кошти, люди подали відповідну заявку на «Бюджет участі» й попросили роз’яснити, що робити далі.

– Тепер необхідно, щоб проект переміг, а для цього потрібно якомога більше тих, хто проголосує за нього (триватиме боротьба за перемогу в «Бюджеті участі – 2018» упродовж двох тижнів, починаючи з середини жовтня), – сказала секретар міськради. – Переконати людей прийти на голосування – це величезний пласт роботи.

Треба розповідати про задум, про те, як і хто реалізовуватиме проект, якщо він виграє, обов’язково слід пояснити механізм голосування, переконати взяти участь у ньому. Віддати свій голос за один малий (вартістю до 500 тис. грн) і один великий (вартістю до 1,4 млн грн) проекти можна он-лайн або офф-лайн. У кожного з цих способів є свої нюанси, про які присутнім і розповіли Оксана Деркач та Денис Поліщук.

– Щоб зуміти пояснити людям, що та як потрібно робити, необхідно спочатку самим пройти цей шлях, проголосувати, – зауважила Оксана Антонівна. – Інструкції з алгоритмом дій ми роздамо.

На жаль, практика показує, що при он-лайн, що при офф-лайн-голосуванні на заваді перемозі проекту може стати елементарне небажання полтавців ідентифікувати себе. Але робити це потрібно – саме ідентифікація забезпечує чесний підрахунок голосів. Чим їх більше, тим більша вірогідність, що проект потрапить до переліку таких, які отримають фінансування для реалізації. У поточному році на «Бюджет участі» містяни подали понад 120 заявок. Виграють же з цієї кількості трохи більше десяти (виділені на програму партиципаторного бюджетування 11 млн грн розподілять у пропорції 40% на 60% на великі та малі проекти відповідно). Конкурс великий, тому розраховувати, що в ньому можна здобути перемогу, не доклавши ніяких зусиль, не варто. Запрошені гості поділилися з жителями Вакуленців способами залучення громадян до голосування, які спрацьовували в минулі роки, навели приклади виконаних проектів «Бюджету участі», у тім числі в інших селищах Полтави, а також попередили, що треба бути готовим до того, що реалізований проект може дещо відрізнятися від запланованого. Причини цього бувають різні. Найпоширеніша – інфляційні процеси в державі, зокрема підвищення цін на витратні матеріали, що відбувається в період між поданням заявки на «Бюджет участі» та її виконанням на практиці. Відтак, щоб різниця між очікуванням і кінцевим результатом не викликала невдоволення, автора заявки обов’язково залучають до реалізації проекту.
Віолета Скрипнікова, 23.08.2018, 12:46205
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень