22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Парковій зоні на Браїлках — бути!

Депутат фракції «Свобода» у Полтавській міській раді Вадим Ямщиков ініціював створення паркової зони для жителів мікрорайону Браїлки. На вулиці Кучеренка (біля будинків №№3, 7, 11, 17, 18) уже розпочато роботи з облаштування паркової зони.

На засіданні 16-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання було ухвалено рішення, ініційоване депутатом від фракції «Свобода» Вадимом Ямщиковим, щодо визначення території як зеленої зони. Майбутній парк буде розташований неподалік гімназії №13. Тут відпочиватимуть чи не всі жителі мікрорайону, адже в цій частині міста повністю відсутня інфраструктура для рекреаційного відпочинку. Територія активно забудовується новими багатоповерхівками, зростає населення, а місця для відпочинку немає. Із 2004 року на Браїлках чекають на облаштування території. Тогочасні чиновники про паркову зону говорили чимало, але обіцянки так і не виконали. Нині спільними зусиллями всіх причетних служб, завдяки підтримці депутатського корпусу полтавці нарешті бачать на власні очі, що початок покладено.

– Це наша спільна з жителями мікрорайону ініціатива, – говорить куратор проекту Вадим Ямщиков. – 14 років тому я особисто був присутній на зборах, під час яких вирішувалася доля цієї ділянки. Один підприємець хотів розмістити там парковку. Тоді я навчався в 11 класі й добре запам’ятав, що нам влада пообіцяла не парковку, а паркову зону. Ту обіцянку сьогодні виконую я і докладу максимум зусиль для того, аби ідея була втілена в життя. Шлях від бажання до реалізації – довгий та нелегкий. Для початку треба було внести зміни до генерального плану міста, аби ділянка, яка відноситься до багатоквартирної забудови, стала парковою зоною. Далі – рішення про визначення цієї території зеленою зоною. Попереду – робота над облаштуванням самої території. Головне – бажання та підтримка з боку полтавців. Підтримка полягає не лише у «так, нам потрібен парк!», а й у активній участі на шляху до втілення проекту в життя. Навесні 2018 року було ініційовано громадські обговорення, де жителі мікрорайону запропонували ліквідувати стихійні огороди на цій ділянці, вийти разом на суботник та прибрати територію під майбутній парк. – Процес, пов’язаний із документами, а також незліченна кількість справ, із цим пов’язана, – найменші труднощі.

– Недовіра з боку містян – це було важко. Багато хто стверджував, що за моєю ініціативою стоїть намір продати і забудувати цю ділянку. Але разом цю недовіру ми подолали. Разом вийшли на суботник, упевнений, вийдемо ще неодноразово, – резюмує депутат. Окрім роботи спецтехніки, яка ще триває, територію вже озеленено. Тут висадили майже 60 дерев: катальпу, клен, дуб, липу. Окрім того, є і ялинка, аби жителі Браїлків мали змогу зустрічати у своєму майбутньому парку Новий рік. Це лише мінімальна частина від того, що ще треба зробити, аби відкрити парк. Попереду – чимало, на території ще треба зробити благоустрій, облаштувати її. У бюджеті міста закладено кошти для проектно-кошторисної документації, що дасть змогу закласти кошти на будівництво повноцінного парку з лавками, дитячими майданчиками.
Окрім того, у міському бюджеті вже закладено кошти на розроблення проектно-кошторисної документації майбутнього об’єкта. Наступний крок – саме будівництво, зауважив Вадим Ямщиков.
Іван Мольченко, 23.08.2018, 13:03262
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень