22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Національний Сорочинський ярмарок: 20 років з Україною

На Батьківщині великого письменника Миколи Гоголя, у Великих Сорочинцях, у вівторок зашумів-завирував ювілейний Національний Сорочинський ярмарок. Дійство триватиме до 26 серпня.

Традиційно гостей торжища зустрічали сам Микола Васильович у виконанні актора Полтавського обласного театру ім. М.Гоголя Богдана Чернявського та гоголівські персонажі також у виконанні акторів театру. Ярмарок урочисто відкрила керівник проекту «Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева, яка двадцять років тому розробила проект відродження та послідовно втілювала його в життя.

– Я дуже-дуже хвилююся, тому що 20 років свого життя разом із колективом ТОВ «Сорочинський ярмарок» ми присвятили вам, наші шановні учасники, гості, наш любий Сорочинський край. За цей час у нас у гостях побували представники понад 60 країн світу! І ці 20 років – це не тільки роки щастя, радості й шість сонячних днів на рік, де ми разом із вами працюємо і радіємо. Це і 20 років випробувань. Перші часи нам давали нормально працювати, але коли захід почав розвиватися, нам почали заважати. Особливо зараз. Я сама колись була чиновником, але не можу зрозуміти, як можна губити і ганьбити, перешкоджати проводити те, чим славиться Полтавщина, те, що вдалося зробити приватному колективу без підтримки держави. 20 років тому ми починали відроджувати ярмарок на голому полі. А зараз говорять, що ми його забрали, – сказала Світлана Іванівна. – Ми його відродили, відновили і робимо. І робимо завдяки вам усім, тож дякую вам, шановні учасники, які сплачують за місця, власникам підприємств, які вкладали власні кошти, банківським установам, які допомагали, часто вірили на слово і давали кредити, дякую нашим партнерам і спонсорам. Я вклоняюсь перед вами, тому що ми сьогодні усі разом тут, це ми українці, це ми робимо Україну. Не знищуємо, а зберігаємо і творимо історію для наших дітей, онуків, для нашого майбутнього. Отож, удалого усім ярмаркування!

Разом із нею учасників і гостей торжища привітала заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко. До ярмаркувальників звернулися з добрим словом і жартами «сам» Микола Гоголь та герої його творів. Своїм мистецтвом порадували народний ансамбль танцю «Барвінок», український народний хор «Калина».

А щоб ярмарок був захоплюючим і цікавим не лише для тих, хто відвідав його вперше, а й для тих, хто приїздить сюди із року в рік, організатори підготували сюрпризи. Тож на ярмарку було багато такого, що відбулося вперше. Уперше на ярмарок завітала делегація учасників із Литви, які представляли Литовську асоціацію народного побуту, традицій та ремесел «Свято для всіх», тож охочі могли поласувати стравами литовської кухні. Уперше на ярмарку пройде пленер художників з усієї України, які будуть писати на гоголівську тематику. Уперше відбудеться фестиваль-конкурс українського весілля, під час якого презентують традиції й обряди весіль із різних куточків країни. Кожен бажаючий зможе не лише побачити, а й особисто взяти участь у найдавніших традиційних народних дійствах. А ще уперше кожен бажаючий зможе долучитися до прикрашання хлібної мапи України. Її основа розміром 2,5 м на 1,6 м, випечена компанією «LaufferGroup», уже готова. Майстри «Одеського короваю» пропонують усім бажаючим навчитися робити вишукані та неповторні хлібобулочні вироби з борошна нового врожаю. Ними і прикрасять мапу, остаточний її вигляд гостям ярмарку представлять у заключний день торжища. У подальшому цей витвір пекарського мистецтва може стати окрасою одного з музеїв України.

А ще на ярмарку після річної перерви знову є традиційні воли. Їхній вихід на люди також перший. Тваринам усього по півтора року, вони ще не такі кремезні, як їхні попередники, але також залюбки позують із охочими сфотографуватися.

Традиційно на ярмарку можна подивитися виступи фольклорних колективів і зірок естради. Серед них і наш земляк Андрій Данилко – Вірка Сердючка. Концерт буде одним із трьох, які відбудуться в рамках прощального туру артиста. Отож, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути! Не баріться, вирушайте на ярмарок!

Наталія Вісич, 23.08.2018, 13:09339
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень