15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

День Незалежності — свято дороге серцю кожного українця

23 серпня сотні полтавців зібралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапора та 27-ї річниці Незалежності України. Тут відбувся імпровізований концерт патріотичної пісні, виступили вихованці дитячих закладів міста, грав муніципальний духовий оркестр «Полтава». Прозвучав Державний Гімн України. Представники влади, трудових колективів, громадських організацій та політичних партій, духовенство, студенти і просто небайдужі полтавці поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

Подкладення квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Після цього урочистою ходою всі пройшли до пам’ятного знака Загиб-лим українським козакам, де відбувся мітинг. Його відкрив міський голова Олександр Мамай, який зокрема зазначив:
– День Незалежності – свято дороге серцю кожного українця. Цьогоріч ми відзначатимемо уже 27-му річницю нашої незалежності. Із нагоди свята бажаю усім жителям не лише наших міста, області, а й усієї України єднання! Бажаю віри у свій народ, у свою країну, а найголовніше – бути патріотом своєї Вітчизни.

Лауреати цьогорічної премії імені Самійла Величка.
Традиційно, у переддень Дня Незалежності України тут відзначили і лауреатів міської премії імені Самійла Величка, яка присуджується за кращі здобутки в утвердженні гуманістичних і національних ідеалів, ідеї незалежності й духовних цінностей українського народу. Лауреатами премії в цьому році стали:
– у номінації «Дослідження в царині історії України» – шеф-редактор наукового журналу «Сіверянський літопис», історик, краєзнавець, заслужений журналіст України (м. Чернігів) Сергій Павленко;
– у номінації «Дослідження в царині історії Полтавщини» – завідуючий науково-експозиційним відділом комунального закладу Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя», історик, краєзнавець Ярослав Єнко;
– у номінації «Відображення національної історії у засобах масової інформації» – заступник редактора газети «Полтавський вісник», член обласної організації Національної спілки журналістів України Віталій Скобельський;
– у номінації «Відображення історії України в художній літературі» – член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, доктор філологічних наук Олексій Неживий;
– у номінації «За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю» – директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Наталія Білан;
– у номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» – волонтерський загін «Добрі серця» Аграрно-економічного коледжу ПДАА;
– у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва» – художники образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, подружжя Ірини та Миколи Шрамків.

Дипломи, памятні медалі та сертифікати на отримання грошової винагороди вручили лауреатам міський голова Полтави Олександр Мамай і заступник голови ОДА Микола Білокінь.

Подякою від міського голови також відзначено творчий доробок номінанта на міську премію імені Самійла Величка Наталію Кобзисту – автора книги «Крута Балка – скарбниця віків».

Святкували і діти, і дорослі

Цього ж дня на площі перед Театром ім. М.В. Гоголя відбулося яскраве театралізоване свято на честь Дня Незалежності. Традиційний концерт від кращих колективів міста поєднали із тематичними розвагами, розрахованими на усі вікові категорії.

Дітей на святкуванні найбільше приваблювали яскраві фотозони, майстер класи із малювання, а також великий об’ємний пазл. На кожній грані кубів була нанесена частина малюнка. Малечі потрібно було лише визначитися із тим, що складатимуть, та зібратися разом, щоб зібрати блоки. Охочих, в основному хлопчиків, тут вистачало: пазлом бавилися аж поки не почало сутеніти.

Багато людей навколо себе зібрала так звана «електронна вишиванка». Для того, щоб створити власний малюнок вишиванки, необхідно було назвати своє ім’я. Керуючись програмою, комп’ютер перетворював послідовність букв на унікальний візерунок.

У цей день на площі представили й такі конкурси, участь у яких міг взяти кожен із сотень людей на заході. Наприклад, велике полотно із українською символікою, яке малювали усі разом, або сітка, у яку вплітали жовті та блакитні стрічки.

Надвечір сотні людей зібралися перед сценою, де виступи творчих колективів поєднали із піротехнічними ефектами.
Сергій Лещенко, 03.09.2018, 13:10162
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень