22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як Полтава зустрічає новий навчальний рік

1 вересня – особливий день! Нові знання, очікування, нові та старі друзі – одним словом, новий навчальний рік. Про те, як зустрічатиме Полтава 1 вересня, про Свято першокласника та підготовку закладів освіти до навчального року 2018-2019 «ПВ» говорив із міським головою Олександром Мамаєм.

Близько трьох із половиною тисяч першокласників цьогоріч уперше сядуть за парти

– 50 закладів загальної середньої освіти міста у 2018 році відкриють двері для майже 30 тисяч учнів. Серед них – близько трьох із половиною тисяч першачків. Для них уже традиційно ми організували Свято першокласника. Цей день має бути яскравим та насиченим, запам’ятатися на все життя. Тож для кожного першокласника ми підготували подарунок – набір таких необхідних у перший рік навчання у школі, канцтоварів. Також для малечі була організована цікава ігрова програма та концерт за участю кращих творчих колективів міста.

Та найголовніше – навчатися першачки прийдуть у відремонтовані класи із новим обладнанням. Близько 17 млн грн із міського бюджету спрямовано на придбання оснащення для перших класів – 113 інтерактивних дошок (сучасне STEM-обладнання), комплекти для навчання грамоти українською та англійською мовами, цифр, вимірювальних приладів, геометричних фігур, настінні дошки та ще багато іншого, необхідного для навчання найменших школярів.

На ремонтні роботи у закладах освіти з міського бюджету спрямовано близько 105 млн грн

– Упродовж літа ми готувалися до нового навчального року. Адже умови, у яких діти здобувають освіту, великою мірою впливають на їхні успіхи. І батькам спокійніше, коли діти відвідують сучасні, світлі, затишні школи. Тож, щойно настали канікули, у закладах освіти розпочалися ремонтні роботи, капітальні та поточні.

Із міського бюджету на виконання капітальних ремонтних робіт у 105 закладах освіти міста виділено 97, 807 млн грн.

Капітально відремонтований спортзал у гімназії №32, продовжуються роботи з ремонту спортзалу в школі №15, покрівлі у трьох закладах, санвузлів у 2-х, їдалень – у семи, підлоги в гімназії №6, оновлення фасадів шкіл №18 та спе-ціальної школи №39.

Ми поставили собі завдання в усіх освітніх закладах міста поступово замінити вікна на нові енергозберігаючі. Підкреслю, що всі дитячі садочки вже із сучасними віконними блоками. Окрім того, завершена часткова заміна вікон у 17 закладах загальної середньої освіти (№2, 4, 5, 19, 22, 25, 27, 28, 29, 30, 37, гімназіях №17, 21, 31, 32, 33, НВК №16).

Із запланованих великих обсягів робіт із асфальтування територій 11 шкіл та дитячих садків, виконано роботи в школі № 24, СНВК №45, дитсадках №7, 12, 55, 63, 84, тривають роботи у ЗДО № 40, 47, 60, 81.

Спеціальну школу №40 обладнали пандусом, а новими спортивними майданчиками зі штучним покриттям можуть похизуватися школи №5 та 11. У ЗЗСО №12 роботи завершуються.

Палац дитячої та юнацької творчості, школи №3 та 10, а також ліцей №1 розміщені в будівлях, що є пам’ятками архітектури. Нині у трьох закладах тривають реставраційні роботи, щодо ліцею №1 – виготовляється проект.

Окрім того, перед початком нового навчального року виконано комплекс протипожежних заходів (на це виділено шість із половиною мільйонів гривень із міського бюджету) – вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій покрівель, встановлення систем пожежної сигналізації, протипожежних дверей в електрощитових.

Провели обстеження вентиляційних систем, димоходів. Про готовність закладів освіти до опалювального періоду свідчать акти, видані підприємством «Полтаватеплоенерго».

На проведення поточно-аварійних робіт бюджетом по галузі передбачено понад п’ять із половиною мільйонів гривень. Уже проведено ремонт покрівель із частковою заміною шиферного та руберойдового покриття в 15-ти закладах; теплових мереж відремонтовано у 23-х; мереж водопостачання та водовідведення – у 26-ти; систем електропостачання – у 6-ти.

У цілому на капітальні та поточні ремонти в закладах освіти виділено близько 105 млн грн. І вже займаємося плануванням ремонтних робіт на наступний рік. При цьому, як і завжди, враховуємо технічний стан будівель, коли останній раз виконувалися капітальні ремонтні роботи, нагальність певних видів робіт. Підкреслюю – ми поступово, крок за кроком, відремонтуємо всі заклади освіти.

Переймаємося і технічним оснащенням шкіл. Так, на оновлення матеріально-технічної бази бюджетом галузі на 2018 рік передбачено 38,112 млн грн.

На сьогодні вже придбано меблі, комп’ютерну техніку та обладнання на 13,751 млн грн, а на залишок коштів оголошені закупівлі, тривають переговорні процедури, підписуються договори. Тобто сума 24,361 млн грн до кінця року буде використана.

Полтавські вчителі – найкращі!

– Я завжди говорив, що праця вчителя – одна з найскладніших, найвідповідальніших, найважливіших. Адже її результати даються взнаки через роки. За кожним академіком, винахідником, лікарем, будівельником стоїть Учитель, який колись прищепив любов до знань, навчив думати, прагнути більшого.

Професія педагога вимагає не тільки професіоналізму, а й постійного самовдосконалення, терпіння, любові, віддачі. Я вклоняюсь перед щоденною кропіткою працею вчителів, особливо наших – полтавських.

Я гордий від того, що у новий навчальний рік полтавська освіта входить із можна сказати всесвітнім професійним визнан-ням – дві вчительки з Полтави увійшли до ТОП-50 півфіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine. Це педагоги гімназії № 33 Наталія Кривко – учитель інформатики та математики, а також Наталія Юдіна – учитель астрономії та фізики.

Бажаю полтавським освітянам успіхів, творчого пошуку й обіцяю, що завжди буду підтримувати галузь освіти міста!

День знань – це свято для учнів, для їхніх батьків та вчителів

– Ми дуже хотіли виконати максимально великий обсяг робіт, встигнути оновити приміщення, закупити нове оснащення для наших освітніх закладів. Щоби початок нового навчального року був дійсно новим. Щоби легше і комфортніше працювалося педагогам та навчалося учням.

День знань – це свято для учнів, для їхніх батьків і вчителів. Пролунають перші дзвоники у школах. Розпочнеться новий навчальний рік. Для когось він буде останнім у шкільному житті, для когось – першим. Бажаю, щоби для всіх – учнів, учителів, батьків – він був успішним та насиченим, щоби став іще одним кроком до власної мети, звершень, перемог!

Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 03.09.2018, 13:23233
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень