15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

День Незалежності по-дитячому, або Як відзначили державне свято на Леваді

Під час вибуху конфетті полтавці поспішали фотографувати й фотографуватися на його тлі.
Увечері 24 серпня в мікрорайоні Левада, біля магазину «Планета Цукерня», зібралося чимало полтавців із малечею. Тут з нагоди 27-ї річниці Незалежності нашої держави для них організували свято «Діти – України квіти».

Відбувся цей захід завдяки секретареві Полтавської міської ради Оксані Деркач, підприємцям Денису Поліщуку і Дмитру Хардіну. Долучився до його проведення й згаданий уже вище магазин солодощів.

Безкоштовна роздача двох п'ятикілограмових тортів від організаторів свята викликала справжній фурор серед малечі.
– Будь-який мікрорайон активно розвивається, коли не лише налагоджена комунікація з громадянами, які в ньому проживають, а й коли підприємці, які тут працюють, зацікавлені в такому розвиткові, – говорить Оксана Антонівна. – На Леваді нам удалося відшукати соціально спрямований бізнес. Наприклад, уже другий рік ми спів-працюємо з «Планетою Цукернею», проводимо різноманітні заходи: до 8 Березня організували забіг для полтавців, влаштували кілька дитячих свят. Біля самого магазину за рахунок спонсорів була установлена гірка для малечі. До речі, самі жителі мікрорайону теж виявилися дуже активними. Тут проживає багато молодих сімей. У внутрішньому дворі того будинку, у якому розташований магазин солодощів, вирішили спорудити дитячий майданчик. Задля цього подали проект на «Бюджет участі». Люди зацікавлені в тому, щоб поблизу їхніх будинків можна було відпочивати, а не їздити для цього в центр.

На свято з нагоди Дня Незалежності прийшло чимало городян із дітьми. Для них була організована концертна програма за участю танцювальних колективів Полтави, місцеві співаки виконали чудові пісні. Глядачам, щоб не надто утомливо було проводити весь час виступів на ногах, підготували місця, де можна присісти відпочити. Крім того, тут працювали батутна зона, наукова, патріо-
тична фотозона. Малечі наносили яскравий аквагрим та пригощали смачними тортами. Це частування викликало просто фурор – дітям роздали аж два п'ятикілограмових торти. А ще ж можна було взяти участь у розіграші подарунків, серед яких також була смачна продукція ТМ LuckyMax. Усіх, хто бажав, на заході навчали готувати кондитерські вироби. До речі, саме майстер-клас із приготування їжі був однією з «родзинок» свята. От тільки їжі, не звичної для українців, – страв італійської кухні. Ними пригощали гості з цієї сонячної країни, розповів Денис Поліщук. Дітлахам і дорослим сподобалося незвичне частування. І не тільки матеріальною, а й духовною їжею. Останню для полтавців підготували гості з Туреччини – виконали пісні рідною мовою.

Концерт дивилися сотні дорослих і маленьких полтавців.
Фото на згадку з гостями з-за кордону.
– Ми запросили людей на це дійство, попередньо пройшовши по вулицях, дворах на Леваді, роздавши їм листівки, – поділилася Оксана Деркач. – Полтавці були здивовані, що особисто вручаємо ці запрошення, тепло сприймали таку ініціативу, адже не кожен може побачити інформацію в соціальних мережах або інших місцях, де вона зазвичай поширюється, дякували. Крім того, у нас розпитували, що буде далі з тими об'єктами в мікрорайоні, які нині перебувають у роботі. Мова йде про бульвар Богдана Хмельницького, провулок Рибальський та інші. На сьогодні корегується проект реконструкції частини бульвару. Сподіваю-ся, тендер на виконання робіт ми оголосимо ще в цьому році. Біля гімназії №17 необхідно підняти каналізаційні люки до рівня рельєфу. Також приступаємо до виготовлення проекту реконструкції іншої частини бульвару – від Головка до Небесної сотні. Оголошений тендер на виконання робіт по скверу на Рибальському. В експертизі перебуває проект зі встановлення багатофункціонального спортивного майданчика неподалік школи №37, на місці колишнього льодового катка. Маю надію, що він також цього року буде зроблений. Іще в нас була петиція й багато звернень від жителів Левади щодо встановлення світлофорів поблизу зупинок «Вулиця Головка» й «Вулиця Вавілова». Кошти на них уже виділені, роботи розпочалися. Чому важливо було встановити в цих місцях світлофори? Тому що тут дорогу, яка складається з кількох смуг руху в одному й другому напрямках, переходить дуже багато дітей: вони приїжджають в 17-ту й 37-му школи на Леваді, їздять на спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності тощо в центр. Батьки хвилюються за безпеку своїх синів і доньок. Ми вирішили встановити біля зупинок кнопковий світлофор, тобто зелене світло для пішоходів можна буде вмикати за потреби. Крім того, у цьому місці зробимо підсвічений перехід. Запроваджуємо зараз у місті таку новацію – освітлення найбільш небезпечних пішохідних переходів. Один проект уже реалізований – неподалік від клубу «SportLife» на виході з Алеї пам'яті захисників України, що в парку ім.І.П.Котляревського. У темноті водіям не видно було, коли люди виходили на цей перехід. Тепер же зебра підсвічена.

Запитували люди про інфраструктурну розбудову мікрорайону й під час самого свята. Багатьох із них серед іншого цікавили дороги. Секретар міськради розповіла, що по вулиці Чураївни буде повністю виконаний капітальний ремонт. Тендер проведений, незабаром має бути підписаний договір. Щодо доріг на Олександра Бідного й Голов-ка, то проекти вже виготовлені, але тут зроблять поки що тільки поточний ремонт.

– Будь-яка комунікація з людьми – під час роздачі флаєрів, на святі тощо – дає можливість прозвітувати про зроблене, поділитися планами, отримати зворотну реакцію від полтавців, – наголосила Оксана Деркач. – Це дуже допомагає в покращенні життя мікрорайонів. У віддалених, як і в центральних, теж має бути комфортно жити.
Віолета Скрипнікова, 03.09.2018, 13:28256
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень