19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Олександр Мамай: Спортивні перемоги — це результат щоденної кропіткої, дуже виснажливої праці

Спортивне життя України з кожним роком набирає все нових і нових обертів завдяки зусиллям молодих, амбітних і талановитих спортсменів. На світовій арені українських юнаків та дівчат уже знають як достойних, сильних суперників, яких не можна недооцінювати. Серед цієї молоді – полтавці. На всю Європу відомі імена полтавських спортсменів Любомира Лемешка та Марії Кічасової. Торік на увесь світ прогриміло ім’я Олександра Хижняка, який виборов титул чемпіона світу з боксу та став найкращим боксером 2017 року.

Серед полтавської молоді чимало юнаків та дівчат, які не уявляють своє життя як без занять фізичною культурою в любительському плані, так і тих, хто займається спортом професійно.

Із нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту «ПВ» поспілкувався про розвиток спортивної галузі Полтави з міським головою Олексанром Мамаєм.

– Олександре Федоровичу, що значить спорт особисто для Вас?
– Спорт загартовує тіло і характер. Дисциплінує та вчить долати труднощі, «тримати удар», підніматися, коли впав.

Займатися спортом я теж любив завжди. Спочатку це були звичайні змагання хлопчаків у дворах, гра у футбол. Потім, коли мені виповнилося вісім років, я пішов на плавання у басейн «Дельфін». Займався цим видом спорту близько шести років, а потім зайнявся веслуванням. Це був уже зовсім інший рівень. Мій тренер Володимир Мацапура, який і зараз працює в ДЮСШ «Веслувальник», показав мені, що спорт – це система. Він вимагає віддачі, не пробачає лінощів, учить поважати команду. За цей урок я вдячний Володимиру Івановичу.

Заняття спортом дали мені цілий комплекс життєво-необхідних навичок. Але, найголовніше, спорт увійшов у моє життя як невід’ємна складова. Сьогодні я не можу уявити й дня без плавання у басейні, без фізичних навантажень та загартовування. Спорт привчив мене бути здоровим, витривалим, міцним.

І своїх дітей та онуків я також намагаюся привчити до спорту, до занять фізкультурою. Адже бути здоровим – це здорово!

– Тож через таку любов до спорту Ви як міський голова приділяєте значну увагу розвитку цієї галузі?
– Я завжди говорив, що наше майбутнє саме за спортивною, здоровою молоддю. І це не просто слова. Нині ми є свідками того, як спорт змінює життя людей. Адже спорт – це не просто заняття бігом, плаванням, боксом тощо. Це спосіб життя, здорового життя. І дуже приємно, що кількість бажаючих займатися тим чи тим видом спорту постійно зростає. Це означає, що наша молодь має певні цінності, повагу до власного тіла та здоров’я. Більше того, сьогодні заняття фізичною культурою стало поштовхом до об’єднання людей, які мають схожі інтереси.

Переконаний, спорт треба пропагувати та заохочувати молодь, яка хоче жити активним життям. Саме тому міська влада всіляко підтримує спортивну галузь. Тільки у 2018 році на її функціонування з міського бюджету було спрямовано більше 51 мільйона гривень. Із них – понад 7 мільйонів на капітальні та поточні ремонти. За підтримки депутатів міської ради цьогоріч вдалося зробити чимало ремонтних робіт у спортивних закладах, аби наші діти мали змогу тренуватися в належних умовах.
Уже на фінішній прямій підготовка до початку нового навчально-тренувального 2018/2019 року.

Для прикладу, у зв’язку зі збільшенням кількості бажаючих займатися боксом, ми вирішили розширитися і перенести відділення з боксу Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи №4 у нове приміщення по вулиці Панянки, 36.

Нині там проходять заходи з реконструкції, на що з міського бюджету спрямовано 1 мільйон 200 тисяч гривень. Окрім того, оновлене відділення буде оснащене сучасним інвентарем, на що передбачено 182 тисячі гривень.

Також у легкоатлетичному манежі спортивної школи №1 замінено 11 вікон на загальну суму 1 мільйон 495 тисяч гривень. У другій дитячо-юнацькій спортивній школі завершується капітальний ремонт приміщення спортивної зали №3 на суму 1 мільйон 324 тисячі 170 гривень. У спортивній школі «Ворскла» імені І. І. Горпинка замінені труби постачання холодної та гарячої води та система постачання електроенергії на суму 86 тисяч гривень. Також виготовлено проектно-кошторисну документацію для капітального будівництва тренажерного залу в спортивній школі «Веслувальник», на що спрямовано 120 тисяч гривень. Тож маємо перспективу, що наші юні веслувальники будуть тренуватися в осінньо-зимовий період на теплій спортивній базі. Окрім того, виділено кошти у сумі 14 мільйонів 500 тисяч гривень для реконструкції залу боротьби «ПДЮСШ №3 з плавання». Це дасть можливість проводити змагання обласного та всеукраїнського рівнів із різних видів спорту.

Для якісного проведення тренувань у комунальних спортивних закладах із міського бюджету виділено 200 тисяч гривень на придбання спортивного інвентарю.

Потурбувалися і про людей з інвалідністю, які ведуть активний спосіб життя та займаються спортом. Так, цьогоріч проведено капітальний ремонт зали в комунальному закладі «Спорт для всіх». На ці роботи з міського бюджету виділено 150 тисяч гривень.

До речі, за кошти міського бюджету в кожному спортивному закладі міста встановлено протипожежну систему на суму 375 тисяч гривень.

Як усі ми знаємо, наші хлопці з «Ворскли» вибороли в Прем’єр-лізі чемпіонату України з футболу бронзові нагороди. А це означає, що у себе в місті ми відтепер маємо можливість приймати змагання європейського рівня. Та для цього наш стадіон поки що не має відповідної категорії. Тому із метою приведення його у відповідність усім стандартам із міського бюджету виділено 2 мільйони 500 тисяч гривень на ремонтні роботи.
Окрім того, на розгляд виконкому я вніс пропозицію щодо виділення кожному працівникові стадіону «Ворскла» по 10 тисяч гривень матеріальної допомоги по програмі «Турбота», на загальну суму 1 мільйон 440 тисяч гривень.

Також нагадаю, що нині триває будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування, що по вулиці Петра Юрченка, аналогу якому зараз немає ніде в Україні. Завдяки цьому комплексу ми зможемо забезпечити можливістю займатися плаванням більшу кількість дітей. Якщо у басейні «Дельфін» плаванням займається тисяча дітей, то уявіть, скільки їх зможе навчатися плаванню та займатися спортом тут. Його пропускна здатність – 700 відвідувачів на добу.

Особливу увагу приділяємо відпочинку юних спортсменів, які не тільки оздоровлюються у таборі «Олімпійські надії», а й продовжують тренування. Поступово ми замінили всі намети на нові будиночки для проживання майбутніх зірок спорту. Цьогоріч також були закуплені нові меблі, спортивний інвентар, необхідне обладнання, капітально відремонтували футбольне міні-поле, встановлено тренажерний антивандальний майданчик, завершено будівництво опорної конструкції резервуару для води, проведено будівництво спального корпусу. На все це з міського бюджету було спрямовано понад сім мільйонів гривень.

Усе вище перелічене – не просто цифри. Вкладаючи в розвиток галузі кошти, ми покращуємо умови занять спортом для юних полтавців. І якщо нам вдасться хоча б декілька дітей забрати з вулиці та долучити до здорового способу життя, то, я вважаю, це вже результат, і ми працюємо не дарма.

– У місті діють чимало спортивних секцій та гуртків різного спрямування. У чому саме можуть себе знайти спортсмени-початківці?
– Так, нині наші діти можуть поміркувати, який вид спорту для себе обрати. Тільки комунальних закладів спортивного спрямування у Полтаві діє сім. Тут вони можуть займатися легкою атлетикою, хокеєм на траві, гандболом, баскетболом, плаванням, художньою гімнастикою, футболом, веслуванням тощо. Хлопці можуть обрати для себе вид боротьби, який їм до душі, а дівчата зайнятися черлідингом.

Як і в будь-якій іншій справі, у спорті головне – знайти себе. І у наших спортивних закладах із цим допоможуть. Адже за плечима кожної зірки спорту стоїть досвідчений тренер. Без перебільшення, я пишаюся тренерським складом наших шкіл. Це люди, які у спорті, а спорт – у них самих.

Тільки такі люди зможуть виховати в дитині любов до здорового способу життя, навчити долати будь-які перешкоди, закласти дух здорової конкуренції та бажання розвиватися і досягати більшого.

– Які стимули, окрім волі до перемоги, є у молодих полтавських спортсменів?
– Будь-які здобутки на спортивній ниві – це результат щоденної кропіткої, почасти виснажливої праці. Звичайно, ми підтримуємо молодь, яка прагне працювати та розвиватися. Уже десять років поспіль у Полтаві виплачується стипендія міського голови талановитим спортсменам. Для виплати стипендій юним зіркам спорту у міському бюджеті на 2018 рік виділено кошти в сумі 100 тисяч 800 гривень.

Торік полтавські спортсмени, що досягли високих результатів на європейській та світовій арені, а також їхні тренери, отримали грошові винагороди. Сертифікат на 100 тисяч гривень отримала майстер спорту України міжнародного класу, чемпіонка Європи з веслування на байдарках і каное у двійці, бронзова призерка Європи у четвірці Марія Кічасова. Її тренер – заслужений тренер України – Сергій Кічасов також отримав грошову винагороду в розмірі 50 тисяч гривень. Звичайно ж, винагороду в розмірі

100 тисяч гривень було вручено заслуженому майстру спорту України міжнародного класу, кращому боксеру чемпіонату світу 2017 року серед 280 учасників Олександрові Хижняку. Його тренер і батько, заслужений тренер України Олександр Хижняк, також отримав фінансову винагороду в розмірі 50 тисяч гривень.

– Напередодні Дня фізичної культури та спорту, які слова хотіли б адресувати полтавським спортсменам?
– Полтава пишається своїми спортсменами! Тими, хто усе своє життя присвятив святій справі виховання спортивної молоді, ветеранами спорту, тими, хто нині прославляє місто та країну на увесь світ, а також тими, хто робить тільки перші кроки до спортивного Олімпу! Уявіть собі, за останній рік полтавські спортсмени вибороли чемпіонські титули на змаганнях різного рівня. Цьогоріч ми маємо 52 чемпіони і 159 призерів чемпіонатів України з видів спорту в усіх вікових категоріях. Присвоєно 455 масових спортивних розрядів, 250 І-ІІ дорослих розрядів, 47 кандидатів у майстри спорту України та 15 майстрів спорту України.

За перемогою кожного з них – неймовірна праця. Я вклоняюся перед кожним тренером за уміння виховати чемпіона та перед кожним спортсменом за те, що обрав правильну путь у житті!

Я бажаю усім причетним до Дня фізичної культури та спорту натхнення у роботі, любові до свого діла. Щоб усі плани – здійснювали, усі вершини – підкорювали, і найголовніше – ніколи не зупинялися на досягнутому!

– Дякую за розмову!

Леся Шевчук
Іван Мольченко, 11.09.2018, 11:58237
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень