18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Мешканці просять владу виділити кошти на ремонт каналізаційної мережі, щоб будинок не залило нечистотами

Дев'ятиповерхівці по вулиці Героїв АТО, 77, – майже 40 років. Її здали в експлуатацію 1980-го. А через деякий час мешканці почали скаржитися на неприємні запахи з підвалу – періодично виходила з ладу система водовідведення. Аварійні пориви на ній ліквідовували, та капітальний ремонт не проводили.

Денис Поліщук та Ярослав Мартинюк розповіли мешканцям будинків на Героїв АТО, 77, 75 та Ціолковського, 40, про процедуру призначення та фінансування капітальних ремонтів у будинках.
Звернення людей до житлово-експлуатаційної дільниці щодо необхідності оновлення каналізаційної мережі позитивних результатів не давали. Тим часом виконати якісь ремонтні роботи в санвузлах квартир ставало дедалі проблематичніше – не можна було перекрити вентилі на стояках. Вони настільки проіржавіли, що здатні просто розсипатися в руках, якщо почати крутити. Працівники аварійної служби, приїжджаючи на виклики, казали, що гіршої ситуації, ніж на Героїв АТО, 77, вони ще не бачили. На сьогодні система водовідведення дев'ятиповерхівки фактично дихає на ладан, тож будь-який із наступних поривів може призвести до того, що будинок заллє нечистотами. І це не єдина проблема в ньому. Схожа ситуація також із системою водопостачання, опалення; через дірявий дах на сходи та у квартири полтавців просочується вода після опадів, створюючи ризик замикання на електромережі; у будинку обвалюється козирок та просідає ґанок; косметичний ремонт у під'їздах бачили востаннє років із десять тому, та й той був проведений за рахунок мешканців; у швах між панелями гуляє вітер; не в усіх вікнах ціле скло, а рами з часом деформувались і їх складно закривати.

У цьому на власні очі переконалися депутат міської ради Ярослав Мартинюк і полтавський активіст Денис Поліщук, яких запросили полтавці, що проживають у будинку на вул. Героїв АТО, 77. Разом вони спустилися у підвал, піднялися на дах, пройшли під'їздами, оглянувши проблемні ділянки.

– Даний будинок був внесений до плану капітальних ремонтів у житловому фонді Полтави ще в період моєї роботи депутатом міськради, – розповів Денис Поліщук людям, які прийшли на зустріч. – Нині вже виготовлено проект із заміни каналізаційної мережі, він пройшов експертизу. Тепер потрібно, щоб дали кошти на виконання робіт. Ми з Ярославом Мартинюком напишемо депутатське звернення до управління житлово-комунального господарства. Будемо добиватися, щоб гроші на реалізацію проекту спрямували й найближчим часом, підрядник приступив до ремонту системи.

Окрім того, під час зустрічі були порушені проблеми й сусідніх будинків. Наприклад, із поржавілою газовою трубою на Героїв АТО, 75. Люди вже не пам'ятають навіть, коли її фарбували востаннє, не кажучи про інші роботи з утримання мережі в належному стані. Як пояснив присутнім Денис Поліщук, газові труби не перебувають на балансі ЖЕО. Але й постачальник блакитного палива «Полтавагаз» відмовляється від них. На підприємстві стверджують, що обслуговують газопровід «до вентиля». Таким чином, труби виявляються «нічийними» й гроші на утримання їх ніхто не дає. За кошти мешканців привести до ладу цю систему нереально. Тож улітку на сесії міськради увалили звернення до Кабінету Міністрів України й Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб розібратися, хто ж має виділяти фінансування та обслуговувати ці труби.

– Ми записали всі питання, які порушували мешканці будинків на Героїв АТО, 77 і 75, Ціолковського, 40. Здебільшого говорили про ремонт дахів, під'їздів, трубопроводів, електромереж. Також порушували проблеми небезпечності майданчика для дитячих ігор у внутрішньому дворі, проїжджої частини, що проходить повз гаражі й будівлю «Міськсвітла», – підсумував побачене й почуте від городян Ярослав Мартинюк. – Ми докладемо максимум зусиль, щоб вирішити ці питання.
Віолета Скрипнікова, 11.09.2018, 12:29219
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень