18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Канікули з користю і радістю — для всіх!


Десять днів на свіжому повітрі, насичених спілкуванням, цікавими розважальними заходами і розвивальними заняттями – такою була зміна літнього інтеграційного табору сімейного типу для дітей із розладами аутистичного спектру.

На батьків і дітей чекала насичена програма.
Відпочивали діти разом із батьками у Дитячому оздоровчому центрі «Орлятко» ім. В. Садового, що в селі Матвіївка Котелевського району. Табір уже втретє гостинно відкрив свої обійми для дітей та їх батьків. Цього року тут оздоровилися 40 хлопчиків та дівчаток із Полтави та області. Такий цікавий і насичений відпочинок став можливим завдяки Благодійній організації «Зернятко» і головному рушієві цієї організації Людмилі Іващенко. А почалося все з бажання допомогти таким же, як вона, батькам, котрі зіткнулися з особливостями розвитку своїх дітей.

Із друзями так весело!
– Під час урочистої презентації нашої організації 2 червня 2016 року та концерту ми збирали благодійні внески. І коли замислилися, на що корисне для дітей їх витратити, на думку спали заняття з іпотерапії, – розповідає Людмила Іващенко. – Я стала шукати інструкторів, які б могли провести такі заняття, і натрапила на кінну базу в селі Лабурівка Котелевського району. Поїхала подивитися, усе сподобалося, але постало питання, як дітей щодня возити з міста на ці заняття, як вони будуть переносити очікування, адже для таких особливих діток це складно. У таких роздумах поверталася в Полтаву, і коли проїжджали повз табір «Орлятко», мене осінило – можна ж влаштувати це на базі табору! Я вдячна начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Сергію Володимировичу Садовому, що нам пішли назустріч, адже табір відомчий. І ось три роки поспіль ми маємо можливість влаштовувати тут сімейний табір для особливих діток.

На батьків і дітей чекала насичена програма. Щодня відбувалися як корекційні, так і розважальні заходи: заняття з дефектологом, арт-терапія, сенсорна інтеграція, музична терапія. Кожен ранок малечі починався з ранкової спортивної гімнастики, яка включала в себе ігрові вправи, спрямовані на фізичний та емоційний розвиток, підвищення рівня уміння володіти власним тілом. Приїзд аніматорів з власними костюмованими програмами та квестами, вистава від акторів Полтавського обласного театру ляльок неабияк радували малечу. Не нудьгували і батьки, для яких був передбачений цікавий майстер-клас із психологом і які могли просто відпочити.

Для дітей усе було безкоштовно – і проживання, і харчування, і заняття, і розважальні заходи. Батьки ж сплачували символічну суму за своє проживання і харчування. Підтримала інтеграційний літній табір і влада: у цьому році на його проведення було виділено 123 тис. грн з обласного бюджету в рамках обласної Програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім'ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 рр. та 66 тис. грн на проведення іпотерапії за Програмою соціального захисту «Турбота» Полтавської міської ради.

– А ще нам усіляко допомагали небайдужі підприємці з Полтави та області. Допомагали з канцтоварами, господарчими товарами, пальним, транспортом, коштами на організацію, оплату праці спеціалістів та закупівлю необхідних матеріалів для проведення заходів, – говорить Людмила Іващенко. – Особисто хочу подякувати за пiдтримку голові Котелевської РДА В. Колосу, директору фірми «Триоль ЛТД» С. Хімічу, Інні Поперешнюк із « Командою чарвіників», Rotary Club Poltava, усім членам клубу та Ю.Іщейкіній, В.Дмітрієву, О.Хардіну, Л.Кобі за особисту допомогу. Також дякую директору фірми «Автомір Плюс» В.Антонову, керівнику магазину «Джинс Хіt» О.Будніковій, директору Полтавського обласного театру ляльок Т.Вітряк, директору ПП «Комунар» О.Джугань, голові ППО НГВУ «Полтаванафтогаз» М.Івашині, директору виробничо-господарського підприємства «Автотранс» С.Михайлику, директору компанії «Козуб» Ю.Козубу, народному депутату Юрію Бублику, гурту «Крила Надії» (Котельва, керiвник Надiя Титаренко), «Новій Полтаві» за мультик на відкритому просторі та О.Тертичній. Вдячна ще спеціалістам, якi проводили корекцiйну роботу з дiтьми та органiзовували їхнiй день, також окрема подяка спецiалiстам з іпотерапiї ГО «Рiднi простори» за проведення корисної терапiї на конях. До відкриття цієї зміни долучився Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Я ще раз переконалася, що світ не без добрих людей! Інтеграційний літній табір – це яскрава і незабутня подія в житті наших дітей, унікальна можливість із великим інтересом та користю провести літні канікули!
Наталія Вісич, 11.09.2018, 12:32303
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень