22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вишиванка вкотре згуртувала полтавців


Навряд чи хтось сперечатиметься: традицій в Україні багато – різноманітних та оригінальних, з давньою і багатою історією. Однак це зовсім не означає, що для нових не лишилося місця.

Так, у Полтаві ще 16 років тому з'явилася своя традиція – до Дня міста тисячі людей збирає арт-проект «Полтава вишивана».

22 вересня, ще за півгодини до старту параду, усю територію від пам'ятника Мазепі й аж до Білої альтанки заполонив гомінливий натовп учасників ходи. Учні та студенти, творчі колективи, працівники закладів освіти, медицини, культури, фінансових установ, словом, усі небайдужі до національного символу. Близько десяти тисяч учасників параду прямували до Парку культури та відпочинку «Перемога».

Серед учасників заходу були й представники міської влади, зокрема секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, який тепер виконує обов'язки міського голови. На свято він прийшов у вишиванці, подарованій до 30-річчя. Посадовець розповів, що святкування Дня міста лишиться без змін, окрім салюту та привітань зі сцени від представників міської влади.

– Це свято щороку відбувається з ще більшою і більшою кількістю людей. Я впевнений, що традиція, яка зародилася в Полтаві, обов'язково буде продовжуватися, і це буде наймасовіший захід у переддень Дня міста. Салюту не буде – поки в Україні триває війна, це неприпустимо.

Фінішував парад біля центральної сцени, там відбулася презентація колон-учасниць та концерт.

Для гостей свята в парку працювали різноманітні розважальні зони – фестиваль полтавської кухні, під час якого пройшли майстер-класи з приготування галушок, конкурс на приготування борщу, кулішу, капусняку. До приготування страв долучилися студенти коледжу харчових технологій, кооперативного та комерційного технікумів. Усього ж гості фестивалю скуштували майже дві тисячі порцій галушок, понад півтори тисячі порцій борщу та кулішу.

Також для гостей арт-проекту працювали ярмарки полтавських виробників, фестивалі народної творчості та молодіжних вуличних культур, свято фарб, дитячі розважальні зони, містечко майстрів, виставки квітково-овочевих композицій.

Проограму доповнив вечірній концерт. Туди запросили виконавців та гурти, які вміло розкачали публіку: «Живі барабани», «KISHE», «-DILEMMA-», «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ» та «KERRIA».

Однак на цьому святкові заходи не закінчилися.

Вечір 23 вересня городяни та гості міста могли провести в теплій, дружній атмосфері, яку створив для них на Театральній площі Заслужений академічний зразково-показовий оркестр Збройних сил України. Він завітав на День міста з проектом «Браття українці». Під його супровід зі сцени лунали авторські й народні пісні у виконанні лідера гурту «Шабля», автора слів та музики до твору, що став офіційним гімном антитерористичної операції й дав назву проекту, Вови Гейзера (Володимира Ейгензеєра), солісток оркестру Ольги Ярової та Анни Лотиш. Також із колективом виступав фольклорний гурт «Святовид». Вокальні композиції в концерті гармонійно перепліталися з інструментальними, патріотичні слова зі сцени активно підхоплювали глядачі, серед яких був і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота з сином. Майже дві години виступу пролетіли непомітно, залишивши по собі гарний настрій, бадьорість і радість свята. Обмінюючись враженнями після заходу, полтавці були єдині у своїй оцінці – це був один із найкращих концертів до Дня міста. Самим артистам теж сподобалося в Полтаві.

– Я взагалі люблю це місто. Кажу щиро, як є. Супер! Я був тут зо два роки тому. Бажаю полтавцям залишатися такими ж добрими людьми, якими вони завжди були. Я хочу, щоб усі українці жили в щасті й мирі. Своїм проектом «Браття українці», сподіваюся, ми принесли в це місто більше добра, позитиву. На жаль, щоденно люди чують дуже багато поганих новин, а хочеться іншого, хочеться миру й щастя. Нести радість людям – така ідея нашого туру. Його перший етап відбувся у квітні, ми проїхали зоною АТО, виступали двічі на день. Тепер другий етап: ми вже дали десять концертів, попереду ще десять. Спимо дуже мало, їздимо багато, та поки що все влаштовує, тримаємося. 24-го в нас виступ у Запоріжжі, далі Одеса, Миколаїв, Первомайськ, Херсон… Проект тільки починається. Ми хочемо дати кілька концертів у Прибалтиці, Сполучених Штатах Америки, Канаді. У нас є запрошення, ми їдемо скрізь. Хотілося б, щоб держава або люди, які мають бізнес, долучалися до проекту «Браття українці», адже в нас одна мета – розбудовувати Україну, – сказав Вова Гейзер.

– Ми об'їхали з оркестром уже багато міст, але в Полтаві і я особисто, і колектив уперше. Це прекрасне місто, тут прекрасні люди. Є, що подивитися, є, де пройтися. Гарно, чисто, акуратно. Бажаю полтавцям, щоб вони жили в мирі, процвітання вам, благополуччя, нехай Бог допомагає. Нині ми подорожуємо східними, південними рубежами нашої країни. Основна пісня в нашому репертуарі – «Браття українці». Вона відображає ідею проекту – об'єднати всіх людей, боротися проти нашого спільного ворога. Ми презентували в Полтаві пісню «Слава Україні». Наш оркестр написав її після того, як цього року Президент запропонував зробити вітанням в армії «Слава Україні! – Героям слава!». Програма в нас патріотично орієнтована, в її основі лежить українська пісня. Пісня – це душа нації, слово – це наша зброя. Тож я переконаний, що завдання таких колективів, як наш, – їздити Україною, розвивати українську пісню, наші марші, українську класику, об'єднувати ними людей. І нам це, думаю, вдається. Куди б ми не приїхали – у Закарпаття, Краматорськ, Слов'янськ, Вінницю, люди завжди співають наші пісні. Не повинна їх забувати й молодь, – розповів начальник і художній керівник оркестру, полковник Ігор Биковський.

Віолета Скрипнікова, 27.09.2018, 10:01201
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень