20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Ушанували пам’ять полеглих


Меморіал Солдатської Слави

23 вересня – день, який назавжди в серці кожного полтавця. І хоч від покоління до покоління час усе далі й далі віддаляє нас від буремних подій 1943 року, та не гасне вогонь пам'яті у людських душах. От і минулої неділі День міста для сотень полтавців почався біля Вічного вогню на меморіалі Солдатської Слави. Вони прийшли на це святе місце, аби вшанувати визволителів міста, усіх, хто загинув на фронтах Другої світової.

У святковій колоні – представники міської й обласної влади, духовенство, ветерани, військовослужбовці, депутати різних рівнів, представники політичних партій, громадських організацій і трудових колективів, студентська та шкільна молодь.

Після хвилини мовчання прогриміли звуки військового салюту, прозвучав Гімн України. До Вічного вогню та підніжжя пам'ятника лягли гірлянди і живі квіти.

Авіамістечко

Напередодні відзначення 75-ї річниці визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників в Авіамістечку відбулися урочистості біля пам'ятного знака Героям Авіації. Тут зібралися учні та студенти навчальних закладів, ветерани війни, колишні військові льотчики. З промовою біля Вічного вогню виступили голова Київської районної у м.Полтаві ради Сергій Синягівський і ветеран Другої світової війни, полковник у відставці Максим Дудченко. Побажали благополуччя і миру, стійкості й незламності, добробуту в кожній родині. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих у кровопролитних боях, під звуки Гімну України пролунав військовий салют.

Учасники урочистостей поклали квіти до Вічного вогню, памятного знака «Втеча з пекла» та меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Петрові Юрченку.

Алея героїв у мікрорайоні Алмазний

Уранці 21 вересня біля меморіалу на Алеї героїв на вулиці 23 Вересня зібралися дорослі й малі полтавці, аби вшанувати пам'ять воїнів, які 75 років тому визволяли обласний центр від фашистських загарбників. На захід прибули представники міської ради, ветерани, військовослужбовці, педагоги й учні шкіл, розташованих неподалік, а також жителі навколишніх будинків. Вони пригадали, як на кінець доби 22 вересня війська 5-ї гвардійської та 53-ї армій Степового фронту вийшли на східний берег Ворскли, який шалений спротив чинили гітлерівці, не бажаючи здавати Полтаву, як першими в місто прорвалися розвідники, за якими йшли спеціально підготовлені штурмові загони 9-ї гвардійської повітряно-десантної, 95-ї гвардійської та 84-ї стрілецької дивізій. На знак вдячності полеглим визволителям присутні поклали до меморіалу квіти, вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

– Ми дякуємо тим, хто звільняв наше місто від нацистів, хто відбудовував його, – сказав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

– Нині в районі залишилося 70 ветеранів війни. Ці люди свого часу не пошкодували своєї молодості, здоров'я, вибороли вільне життя. До Дня Перемоги і 23 Вересня ми обов'язково проводимо заходи для ветеранів. Організовуємо концерт у нашому територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, готуємо солдатську кашу. Підтримуємо також нашу ветеранську організацію, – розповів голова Шевченківської районної у м. Полтаві ради Дмитро Задворкін.

Селище Лісок

День визволення Полтави також традиційно відзначили і в приміських селищах. Так, у Ліску місцеві жителі зібралися у мальовничому парку відпочинку неподалік озера. Цю традицію започаткували ветерани-фронтовики, які приходили сюди двічі на рік і згадували своїх загиблих побратимів, переповідаючи дітям та онукам про їхні подвиги, за стародавньою слов'янською традицією частували солдатською кашею.

– Понад 50 років тому на кошти жителів селища був установлений обеліск, де викарбувані імена тих жителів, які не повернулися з війни, серед них і Герой Радянського Союзу Володимир Ніколаєнко. 9 травня і 23 вересня ми покладаємо тут квіти, вшановуючи пам'ять загиблих земляків, – розповіла Зінаїда Абакумова, голова селищного комітету Ліска. – Для односельців підготували святковий концерт, у якому виступлять артистка театру ім.М.В.Гоголя Світлана Коломієць, а також самодіяльні митці Михайло Коломієць, Микола Лукашов, Надія Ткаченко та дитячий хоровий колектив «Янголятко» з Івоченців.

У Ліску проживає один учасник бойових дій 93-річний Федір Кондратенко. 17-річним Федір Григорович пішов на фронт і відразу отримав бойове хрещення. Його рота потрапила під бомбардування, був поранений, а потім знову воював до самої перемоги. Після війни приїхав до друга у Лісок і зустрів тут свою майбутню дружину.

– Для мене це свято зі сльозами на очах. Бажаю, щоб нинішнє покоління не бачило війни, мирного всім неба над головою. Щоб покращилося життя, і державні мужі звернули увагу на потреби народу, – сказав ветеран.

Цього дня жителів Ліска привітали депутати міської ради Андрій Матковський і Володимир Корчака, вони також узяли участь у покладанні квітів до обеліска в пам'ять про загиблих земляків. А після концерту була смачна польова каша, місцеві господині пригощали домашніми соліннями та чаєм зі смаколиками.

Віталій Скобельський, 27.09.2018, 10:16218
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень