22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У міськраді провели першу за вісім років апаратну нараду

У понеділок, 24 вересня, у Полтавській міській раді відбулася перша за останні вісім років апаратна нарада.
Секретар міськради Олександр Шамота відкрив засідання.
Її провів секретар міської ради, виконувач обов'язків міського голови Олександр Шамота.

На початку наради він ще раз висловив прохання до всіх керівників структурних підрозділів, управлінь і відділів виконавчого комітету включити до своїх робочих графіків обов'язкову участь в апаратних нарадах, а також запросив обов'язково бути присутніми керівників фракцій і голів депутатських комісій, оскільки такі зустрічі дисциплінують працівників та дають змогу оперативно вирішувати нагальні питання.

Також Олександр Шамота подякував усім, хто брав участь у підготовці та реалізації заходів до Дня міста, який про-йшов у звичному для полтавців режимі, та представив нових заступників міського голови. Як писав «ПВ», їх поки що четверо, згодом, коли будуть узгоджені кандидатури з депутатами, з'явиться ще двоє.

Оскільки, за словами Олександра Шамоти, засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради не проводилися вже досить давно, управління і відділи у найкоротші терміни повинні підготувати проекти рішень, які вважають за необхідне винести на засідання виконавчого комітету, щоб їх могли розглянути і найближчим часом прийняти. Те саме стосується і проектів рішень міської ради.

Депутати Андрій Матковський та Дмитро Сенчакович звернулися до начальників управлінь та голів комісій.
– Прохання у найкоротші терміни підготувати свої пропозиції для того, щоб ми могли в установленому законом порядку опублікувати ці проекти рішень, розглянути на депутатських комісіях, на погоджувальній нараді з керівниками депутатських фракцій і прийняти рішення щодо їх готовності і нагальності включення до порядку денного сесії, – зазначив Олександр Сергійович. – З датою її проведення ми визначимося спільно з головами депутатських фракцій і постійних комісій. Спільно з депутатами ми маємо чітку позицію щодо двох проблем, які потрібно розв'язати у найкоротші терміни через прийняття рішень виконавчого комітету. Це пільговий проїзд громадян у громадському транспорті і несправні ліфти у багатоповерхівках міста. З останніми наразі катастрофічна ситуація. За оперативною інформацією, якщо на початку минулого тижня несправних було 25 ліфтів, то тепер їх 36. Оскільки КП «Ремліфт» не спроможне поки що розв'язати цю проблему, прохання до відповідних служб розібратися, залучити підрядників, які є, і розв'язати проблему.

Голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський, виступаючи на нараді, наголосив на тому, що сьогодні депутати як ніколи готові до плідної співпраці. А також поінформував присутніх про те, що нині активно триває робота над створенням концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року.

– Для цього Інститут розвитку міста залучив багато експертів з Німеччини, активно співпрацює з громадськими організаціями, депутатами. Дуже прошу керівників усіх служб також долучатися до цієї роботи. Це надзвичайно важливо, тому що у грудні цього року ця концепція буде прийнята на сесії міської ради, а це означає, що вона стане програмою дій міської влади на період до 2030 року. Відповідно всі пріоритети в роботі міської ради будуть формуватися на підставі концепції розвитку нашого міста, – зазначив Андрій Всеволодович. – Нею передбачено, що Полтава має бути безпечним, комфортним, тихим, зеленим, гостинним містом і стати національною платформою для збереження культурної спадщини. Щодо комфорту: напередодні Дня міста з'явилася вхідна арка у парку «Перемога». Споруда гарна, але перше запитання, яке виникає до головного архітектора та відповідних служб: чому вона недоступна для людей на інвалідних візках і вони не можуть потрапити до парку? Хіба багато треба, щоб зробити пандус, по якому люди могли б їздити? І таких прикладів чимало. Тому на це ми маємо звертати увагу і контролювати. Більше роботи має проводитися з проведення різноманітних фестивалів, мистецьких акцій. Полтава має стати туристичним центром.

Ще одне важливе питання, на якому акцентував увагу присутніх Андрій Матковський – початок роботи над бюджетом міста на наступний рік, адже нещодавно уряд представив проект головного кошторису країни. Олександр Шамота попросив голову депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів Володимира Корчаку підготувати графік засідань комісії, щоб можна було почати бюджетний процес.

На відповідальності за неналежне використання бюджетних коштів наголосив Андрій Матковський:
– За кожну копійку використаних у 2018 році бюджетних коштів ми будемо суворо запитувати у виконавців і розпорядників. Як приклад неналежного використання коштів громади наведу ремонт, точніше реконструкцію, спеціалізованої школи №3, на який було виділено понад 20 млн грн. Обіцяли закінчити роботи до 1 вересня, але цього зроблено не було. А після того, як 1 вересня діти і батьки зайшли в школу, з останніх почали збирати по тисячі гривень на двері. Скажіть, що подумали батьки про владу, про депутатів? Якщо ми знайшли в бюджеті на ремонт цієї школи 20 млн грн, хіба не знайшли б ще необхідну суму, щоб закупити двері на всі класні кімнати і не залучати до цього кошти батьків?! І таких прикладів дуже багато.

Стосовно реконструкції Полтавської спеціалізованої школи №3 начальник управління капітального будівництва Володимир Годня повідомив, що у цьому році була виконана перша черга реконструкції й освоєно 11,5 млн грн. До 1 вересня були завершені основні конструктиви в обсязі, необхідному для того, щоб учні могли навчатися. Найближчим часом управління буде готове доповісти про стан завершення ремонту системи опалення.

Андрій Матковський звернувся також до заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексія Чепурка і попросив найближчим часом вирішити такі важливі питання, як-то повернення комунального майна підприємствам «Декоративні культури» і «Ремліфт», щоб вони могли відновити свою роботу.

До начальників відповідних управлінь звернувся і голова фракції «Об'єднання «Самопоміч» Дмитро Сенчакович і дав доручення привести до ладу монумент Слави, зокрема прибрати сміття.

– Такі речі мають робитися без нагадування, – зазначив Олексій Чепурко. – Попереджаю: якщо ще раз подібне буде озвучено на апаратній нараді, з керівниками комунального підприємства, яке за це відповідає, будемо говорити інакше.
Наталія Вісич, 27.09.2018, 10:31185
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень