24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Проїзд у тролейбусі знову коштує 2 гривні, у комунальних автобусах — 4 гривні

Сферу пасажирських перевезень у Полтаві останнім часом відчутно лихоманить – перевізники з пасажирами не знаходять спільної мови щодо вартості проїзду у транспорті. Відтоді, як Полтавський окружний адміністративний суд скасував рішення міськвиконкому щодо підвищення цін, одні пасажири мовчки платили за проїзд по 5 грн у автобусі і 3 грн у тролейбусі, інші намагалися відстояти своє право платити за старими цінами, як постановив суд. Однак, як правило, програвали такі баталії і платили за новими розцінками або їх змушували вийти із салону. І так тривало з весни цього року. Та цими днями Харківський апеляційний адміністративний суд поставив остаточну крапку у цій справі, залишивши в силі рішення Полтавського окружного адмінсуду про скасування рішень міськвиконкому щодо підвищення цін на проїзд у громадському транспорті. Із 26 вересня вартість проїзду до попередніх цін повернуло КП «Полтаваелектроавтотранс»: у тролейбусах вона становить 2 грн, в автобусах – 4 грн. Приватні ж перевізники не поспішають знижувати ціни.

– Комунальне підприємство вже в середу перевозило пасажирів за «старими новими цінами». З приватними перевізниками триває переговорний процес, – зазначає заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Нагадаємо, що з 2015 року, відтоді, як Кабмін постановою №240 від 25 березня цього року скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на перевезення пасажирів, перевізники мають повне право самостійно формувати свою тарифну політику, виходячи з тих ринкових умов, у яких вони діють.

– Ми могли б піти шляхом розірвання договорів із приватними перевізниками, але це не вихід, бо якщо тепер 270 машин поставлять під паркан, буде колапс у сфері перевезень. До того ж від того, що ми сьогодні загонимо приватних перевізників у мінус, нікому краще не буде. Тому продовжуємо спілкуватися, шукати шляхи виходу із ситуації.

Більш обнадійлива ситуація із пільговим перевезенням пасажирів, де також не обійшлося без проблем. Адже відтоді, як 20 липня цього року на сесії Полтавської міської ради була затверджена Програма компенсаційних виплат перевізникам за пільговий проїзд електротранспортом та автомобільним транспортом окремих категорій громадян Полтави, пільгові категорії громадян почали активно користуватися безоплатним проїздом у комунальному і приватному транспорті. Деякі перевізники з власної ініціативи обмежили цю пільгу – дозволяли їздити безоплатно тільки з дев’ятої години і тільки у будні. З початку вересня ситуація загострилася – водії, оскільки не отримали компенсації, висаджували пільговиків, не обходилося без скандалів і суперечок. Днями ця проблема знайшла своє розв’язання – на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради у середу, 26 вересня, були затверджені коефіцієнти, за якими буде проводитися розрахунок компенсацій.

– Досі ніхто з перевізників не отримав компенсації, бо не були затверджені ці коефіцієнти. Тепер ситуація зміниться, – пояснює Олексій Чепурко. – У п’ятницю, 28 вересня, будуть виділені кошти, і на наступному тижні перевізники отримають компенсацію. Питання зняте. Звісно, можливі окремі проблемні ситуації, адже людський фактор ніхто не скасовував. Є такі водії, які проявляють непотрібну ініціативу, ми на це реагуємо. За телефоном 1580 можна повідомити про порушення прав пасажирів. Нині такі повідомлення поодинокі, раніше їх було понад три десятки на день. Міська влада взяла на себе зобов’язання платити компенсації, перевізники взяли зобов’язання возити пільговиків. Без будь-яких обмежень.
Наталія Вісич, 27.09.2018, 10:37183
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень