15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

На засіданні виконкому говорили про соціальну сферу, нову забудову, професійні свята та громадський транспорт

26 вересня відбулося засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради. У порядок денний засідання винесли шість питань.

Перше з них – про реалізацію міської програми соціальної підтримки сім’ї, дітей та молоді міста Полтава – представила директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Буднікова.

Вона зауважила, що згідно з програмою при Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді діє вісім спеціалізованих формувань відповідно до напрямку роботи.

– Запобігання раннього сирітства, соціалізація дітей-сиріт, підтримка сімей, що опинились в складних життєвих умовах, соціальна робота з молоддю, профілактика негативних явищ та правопорушень, оздоровлення демобілізованих військовослужбовців і членів їхніх сімей, допомога в адаптації внутрішньо переміщеним особам – це основні напрямки роботи, – зазначила Ольга Буднікова.
З метою запобігання раннього сирітства проведено роботу з 32 жінками, які мали намір відмовитись від дітей, у результаті у родині залишено 28 дітей.

Працевлаштовано вісім осіб з числа дітей-сиріт, направлено 11 клопотань у навчальні заклади міста, оформлено 25 документів, у 40 випадках відновлено зв'язки з близьким оточенням, три особи отримали кімнати у гуртожитку.

Соціальною підтримкою охоплено 21 особу, засуджену до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, їм надано 210 соціальних послуг з метою психологічної та юридичної підтримки.


При Центрі працює Служба соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. На цей час у Полтаві перебуває 7817 осіб, з них 1596 дітей, які охоплені соціальною підтримкою.
Одним з першочергових питань соціальної підтримки зазначених категорій залишається організація санаторно-курортного оздоровлення. З цією метою в 2018 році з міського бюджету виділено 292 тис. грн, з обласного – 199 тис. грн.

Протягом звітного періоду заяву на отримання путівок подали 73 особи, з них – 56 демобілізованих військовослужбовців і члени їхніх сімей та 17 осіб з числа членів сімей загиблих.

При Центрі системно працює спеціалізоване формування «Школа волонтерів», яку відвідує 30 учнів та студентів, а також молодь, що працює.

У місті було проведено щорічний VII міський конкурс «Волонтер року», у якому взяли участь 20 волонтерських загонів міста. А також у 2018 році відбувся ІІІ Форум волонтерів, у якому взяло участь 120 волонтерів.

Працює Служба з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції. Так, з метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та пропаганди здорового способу життя в рамках цього спецформування було проведено безліч акцій. Налагоджена тісна співпраця з БО «Світло надії», Полтавським обласним центром боротьби зі
СНІДом, РЦ «Вихід є!», Полтавським обласним протитуберкульозним диспансером та багатьма іншими організаціями та установами.

Проблема вживання підлітками та молоддю наркотиків постає як ніколи гостро, наголосила Ольга Буднікова. Тому найближчим часом саме з цього питання буде проведено міжгалузеву нараду за участі соціальних служб, правоохоронних органів, громадських організацій.

Новобудови обговорять із місцевими

Заслухали учасники зібрання й доповідь начальника управління з питань містобудування та архітектури, головного архітектора міста Миколи Шевельова про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту детального плану території кварталу, обмеженого Харківським шосе, вулицями Європейською, Автобазівською та проїздом. Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив, що обговорення мають відбуватися так, щоб жителі району могли їх відвідати, час і місце мають бути донесені до кожного. Також він додав, що із забудовником потрібно провести бесіду щодо тріщин, які утворилися на одному з будинків поряд із будівлею колишнього заводу «Знамено». Оскільки при будівництві стан цього будинку може погіршитися, забудовник має із самого початку робіт відповідати за безпеку.

Педагогів та поштарів вітатимуть із професійними святами

Також під час засідання виконкому ухвалили рішення, що стосуються надання матеріальної допомоги до професійних свят.

На виконання програми соціального захисту населення «Турбота» члени виконкому ухвалили рішення «Про виділення коштів до Дня працівників освіти». Відповідно до нього, освітяни міста отримають по 700 грн матеріальної допомоги, згідно зі списками, наданими керівниками освітніх закладів. Загальна сума видатків становить 8 млн 818 тис. 600 грн.

Аналогічне рішення ухвалили і щодо матеріальної підтримки працівників поштової галузі з нагоди відзначення професійного свята. Так, з міського бюджету, відповідно до програми соціального захисту «Турбота», на зазначені цілі спрямовано 567 тис. 700 грн. Відтак особи, що працюють у Полтавській дирекції публічного акціонерного товариства «Укрпошта», до Всесвітнього дня пошти отримають по 700 грн.

Не забули і про транспорт

Олександр Шамота, секретар міської ради, повідомив, що починаючи з 26 вересня електротранспорт та автотранспорт КП «Полтаваелектроавтотранс», здійснює перевезення за тарифами 2 гривні – поїздка у тролейбусі та 4 гривні – в автобусі.

Начальник відділу транспортних перевезень та зв'язку Юрій Сябро на розгляд виконкому представив два проекти рішень щодо переможців конкурсу перевізників та затвердження коефіцієнта співвідношення кількості пасажирів-пільговиків до пасажирів, що оплачують проїзд. Детальніше про це питання «ПВ» поговорив із заступником міського голови Олексієм Чепурком (читайте на 3 стор.).
Сергій Лещенко, 27.09.2018, 10:41161
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень