20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Журналіст став на день техніком лабораторії з повірки та ремонту приладів обліку води

Уже стало доброю традицією проведення акції «Журналіст змінює професію», яку щорічно проводить комунальне підприємство Полтавської обласної ради «Полтававодоканал».

Забраковані лічильники води та протокол їх випробувань і повірки.
Представників ЗМІ, які хотіли спробувати себе в новій справі, цього дня було чимало. З працевлаштуванням проблем не виникло, адже об’єктів, де потрібні робочі руки, у підприємства вистачає. Когось відправили до диспетчерської служби, когось – на очисні споруди, навіть на ліквідацію аварій з аварійно-відновлювальними бригадами.

Кореспондент «Полтавського вісника» Володимир Сулименко освоює професію техніка лабораторії з повірки та ремонту приладів обліку води.
Раз на чотири роки користувачі мають здавати лічильники води на повірку. На підприємстві існує лабораторія з повірки та ремонту приладів обліку води. Нагода побувати на стажуванні саме тут випала кореспонденту «Полтавського вісника» Володимирові Сулименку. У приміщенні зранку людно –
це слюсарі отримують рознарядку на об’єкти. Журналіста гостинно зустрічає технік цієї лабораторії Юрій Перепеляк. Перед початком будь-якої праці, а тим паче такої відповідальної, потрібно пройти інструктаж з роботи на повірочному стенді. Техніка в лабораторії серйозна – ваги німецької фірми «Mettler» і верстат словацької фірми «Invensys».

– Ваги показують, скільки кілограм води буде використано для однієї повірки. Якщо брати в об’ємному вимірі, це в середньому близько 150 літрів. Серйозна і дуже точна техніка, нею можуть користуватися навіть ювеліри, – цілком серйозно каже Юрій Володимирович. – Ми біля повірочного стенда, на якому одночасно виконується повірка десяти лічильників. Проводиться вона на трьох режимах. Спочатку задаємо «Номінальний режим», швидкість проходу води – півтора куба на годину, далі змінюємо на «Перехідний режим» – 120 літрів на годину і «Мінімальний режим» – сім літрів на годину, це як набирається вода в зливний бачок. Спочатку встановлюємо лічильники справа наліво, впевнюємось, що вони увійшли в пази щільно без перекосів, стрілкою по напрямку руху води. Після чого вмикаємо гідравлічний привід затиску лічильників, насос подачі води, відкриваємо крани на ротаметрах. Обнуляємо ваги і тепер входимо на комп’ютері в програму проливу води, де вводимо дані лічильників – початкові показники та серійний номер.

Уже після першого режиму програма видає результати, ті лічильники, які дали похибку, виділяє темним кольором. Як правило, з десяти протестованих лічильників два-три мають похибку. Якщо ця похибка на кожному з режимів приблизно однакова, тобто в плюс або в мінус, технік може скорегувати лічильник на місці.

Під час зустрічі з директором КП ПОР «Полтававодоканал» Василем Воротинцевим.
– Щодня трапляються кілька лічильників, у яких на «Мінімальному режимі» лопаті взагалі не крутяться, а ці лічильники нові. До таких неполадок приводить те, що недобросовісні споживачі використовують свої «ноу-хау». Такі лічильники бракуються, – пояснює Юрій Перепеляк.

На кожну таку повірку технік затрачає до 40 хвилин, за день лабораторія проводить повірку близько 100 лічильників. Цього дня, ударно попрацювавши, завершили роботу достроково. Кореспондент «ПВ» пройшов курс молодого бійця й ознайомився з професією техніка лабораторії з повірки та ремонту лічильників. З досвіду дізнався, що не варто економити, шукаючи якісь обхідні шляхи. Оплата послуг за лічильником – чесна оплата, яка не викликає сумнівів. Від правдивих показників лічильників води виграє як споживач, так і підприємство КП ПОР «Полтававодоканал».

Після завершення робочого дня журналісти зустрілися з директором підприємства Василем Воротинцевим і поділилися враженнями від набутого досвіду.

– Ми відкриті для спілкування і спільними зусиллями зможемо донести людям інформацію про нелегку і відповідальну працю водоканалівця, – сказав Василь Альбертович. – Дякую за співпрацю і запрошую до нас наступного разу, адже ми підготовимо не менш цікаву програму і розширимо перелік професій.

Для журналістів провели екскурсію територією підприємства з відвідуванням так званого серця міста – насосної станції водозабору.
Володимир Сулименко, 27.09.2018, 11:06295
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень