18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Майстерня міста: говорили про пошук грошей, учили жестову мову, влаштовували музейне полювання, подорожували тролейбусом

Із 20 по 23 вересня в Полтаві тривав урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста», що став можливим завдяки німецькій урядовій компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

У рамках фестивалю відбулося 55 заходів. Більша частина з них була унікальною за своєю формою, змістом. І всі вони передбачали стовідсоткову інтерактивність учасників. Присвячені події були різній тематиці. Під час круглих столів, дискусій, публічних обговорень порушували питання енергозбереження при освітленні вулиць, озеленення дворів, соціальної складової бізнесу, поводження з домашніми тваринами тощо. Для дітей і дорослих було організовано чимало майстер-класів та воркшопів. Містян учили шукати гроші на власну справу, виготовляти рухомі іграшки, вуличні меблі, садові ліхтарики, прикраси з фоамірану, плести в техніках куміхімо, фриволіте, робити картини в техніці кінусайга та інше. Заходи, які проводили для людей похилого віку, присвятили садівництву та рукоділлю. Для малечі влаштували Школу юних архітекторів, навчали їх транспортного етикету.

Чимало уваги присвятили організатори темі екскурсій: серед заходів був майстер-клас зі створення власної, дискусія щодо розвитку туристично-інформаційної мережі. Крім того, городяни мали змогу взяти участь у подорожах велосипедом – за маршрутом «Перлини Полтави» (прокат транспортних засобів упродовж усіх днів фестивалю був безплатним), а також тролейбусом.

– Ідея створити екскурсію тролейбусом виникла під час «мозкового штурму» в ІРМ, коли ми розмірковували, які хочемо бачити проекти в рамках фестивалю, – розповів керівник комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. – Разом із спеціалістами комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» ми написали сценарій. Гідом запросили людину, яка добре знає історію, начальника технічного відділу КП Павла Богодистого. Екскурсію вирішили провести за маршрутом №1, першим в обласному центрі. Потім – депо, знайомство з підприємством: огляд музею, навчального класу, у якому раніше готували водіїв тролейбусів, машин, які працюють, розмова зі спеціалістами, які ремонтують контактні лінії, підстанції. У відповідь на свою ініціативу плануємо почути від людей, чи потрібен їм електротранспорт. У Європі нині він – в активній фазі розвитку. У Полтаві є проект німецького державного банку розвитку (KfW), за яким ми впродовж двох років повинні оформити документи й на пільгових умовах отримати кредит на фінансування закупівлі нових тролейбусів, заміни контактних ліній та підстанцій, що дозволить суттєво економити електроенергію й використовувані площі. Інформацію про проведення екскурсії ми почали розповсюджувати за місяць. За тиждень набралося аж 45 охочих. І люди все зверталися, щоб записатися… Ми вирішили провести другу екскурсію через десять днів.

Також ІРМ відзвітував перед громадянами про проведену роботу, презентував Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», проект «Сусідська варта». Не залишилися осторонь міських ініціатив і в районах. Тут спільними зусиллями жителів упорядковували навколишній простір, грали в футбол із патрульною поліцією, влаштовували екологічні свята тощо. Увечері жителі та гості обласного центру мали змогу долучитися до культурно-мистецьких заходів – концерти проводили щодня. Удень на городян чекали літературний і фотоквести, флешмоби «Руханка об’єднує», «Музейне полювання – віртуальна подорож шляхами Енея».

Був зроблений акцент під час фесту й на потребах осіб із обмеженими фізичними можливостями. Так, для учасників провели лекцію-презентацію про слова та поняття, що створюють стереотипи щодо людей із інвалідністю, розповіли про результати дослідження толерантності містян до таких осіб, довели, що розмовляти жестовою мовою – це круто, а також підготували мистецьку програму для людей із особливими потребами «Я люблю тебе, рідне місто».

Одним словом, було зроблено все, щоб якомога більше полтавців долучилося до процесу формування успішного майбутнього власного населеного пункту, зрозуміли, куди та як можна рухатися, аби кожен відчував себе щасливою людиною.
Віолета Скрипнікова, 27.09.2018, 11:11222
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень