22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Разом», попри все: як дитяча телестудія пережила складні часи та віднайшла друге дихання

Дитячо-молодіжна телевізійна студія «Разом» знайома багатьом полтавцям: кому телепрограмами за участі юного покоління, іншим – як перший крок на шляху до «дорослого» телебачення. Однак зміни на ОДТРК «Лтава» призвели до того, що колектив лишився без устаткування, приміщення та можливості виходити в ефір. Як вдалося подолати проблеми, розповіли на прес-конференції дитячо-молодіжної телевізійної студії «Разом», яка відбулася у виставковій залі духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору.

Про те, як проходила реорганізація студії, розповіла її керівник, заслужений журналіст України Наталія Святцева:
– До нас надійшло чимало пропозицій: і створити приватну школу журналістики, і приєднатися до політичних течій, і створити комунальне підприємство тощо. Але так склалося, що надійшло запрошення від Полтавської єпархії УПЦ КП. Ми провели батьківські збори, усе обговорили з батьками і дітьми, і всі одностайно і позитивно вирішили перейти під опіку єпархії. Студію ніхто не залишив, окрім двох маленьких дівчат, яким далеко добиратися зі свого мікрорайону, але вони хочуть повернутися згодом, коли зможуть їздити самостійно.

Також журналіст зазначила, що в новому приміщенні на Спаській,10 (тут розташовані ГО «Команда небайдужих» та «Ветеранський центр»), для студії знайшлося велике приміщення, у якому спільними зусиллями провели ремонт і вже розмістили устаткування для відеомонтажу. Нині юні телевізійники мають змогу проводити заняття, а також готувати сюжети, які публікують на Youtube-каналі та офіційній сторінці у соцмережі Facebook. Такий формат, упевнена Наталія Святцева, дає дітям навіть більші можливості для розвитку, оскільки інтернет – середовище без кордонів та обмежень.

Окрім цього, керівник студії розповіла про співпрацю з Полтавською єпархією:
– Приємно, що наша співпраця відбувається у дружній, невимушеній атмо-сфері. Владика Федір не так давно був у нас на чаюванні, говорив із дітьми, відповідав на їхні запитання. Я вважаю, що в сучасному світі це дуже важливо, оскільки із дітьми потрібно говорити про цінності, виховувати в них любов до ближнього, відчуття відповідальності, силу духу.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір розповів, що спів-праця дитячої студії з єпархією вже збагатила спектр сюжетів:
– Дуже люблю спілкуватися зі студійцями, вони дуже талановиті. Ми спільними зусиллями працюємо над тим, щоб студія створювала різні просвітницькі сюжети і телепередачі, присвячені українській духовності, – про значення релігійних свят, різні духовні питання тощо. Бо корінь економічних, екологічних, політичних проблем лежить у духовній площині.

Долучилися діти і до волонтерської роботи і вже мають кілька сюжетів про актуальні проблеми міста. Про це розповіла Наталія Гранчак, голова ГО «Команда небайдужих»:
– Ми працюємо над втіленням нових проектів. Зняті перші ролики «Діти. Комфорт. Полтава» – прекрасний соціальний проект, де самі діти говорять про соціальні проблеми, чого бракує для комфортного життя в місті з їхньої точки зору. Бо досі говорили переважно з погляду дорослих.

У студії на сьогодні безплатно навчаються 37 дітей. Для них викладають теорію і практику, за бажанням вони можуть опанувати монтажну й операторську майстерність. З ними працюють фахівці з колишньої телекомпанії «Лтава», відеоінженери, журналісти.

Є, втім, у студії й проблеми, головна – відсутність необхідної для роботи апаратури.

– Ми прийшли в єпархію без обладнання. Усе, що було подароване студії, залишилося на каналі. Завдяки пожертвам купили монтажну лінійку, тепер збираємо гроші на камеру, – розповіла Наталія Святцева.

14 жовтня біля Свято-Успенського собору відбудеться традиційний ярмарок, під час якого збиратимуть кошти, зокрема й на придбання камери для студії.
Сергій Лещенко, 27.09.2018, 11:54237
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень