25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Співпраці Полтави і Фільдера — 30 років

За 30 років партнерства вдалося реалізувати багато проектів. Серед них і охорона здоров’я, екологія, програми обміну для учнів, екскурсії до Німеччини для педагогів та науковців, гуманітарна допомога нашому місту, а віднедавна ще й сприяння в соціальній адаптації дітей внутрішньо переміщених осіб.

2 жовтня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відбулася офіційна зустріч між керівництвом міста та делегацією з міст Фільдера.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголошує: тісний зв'язок з іншими державами – один з головних напрямків влади:
– Полтава вдячна за ту можливість для наших дітей, які вивчають німецьку мову й культуру. За можливість перебувати в Німеччині, за можливість мати німецькомовну практику і за можливість бачити культуру німецького народу. Ми щиро вдячні за ті проекти, які вже закріпилися успішними в історії нашого міста, історії міст Німеччини. Переконаний, ця зустріч – не остання: є про що говорити, є над чим працювати.

Під час урочистої частини Олександр Шамота вручив гостям нагороди від Полтавської міської ради, а також пам'ятні подарунки.

Для подальшої співпраці під час офіційної зустрічі було урочисто підписано «Програму партнерства міст Полтава та Остфільдерн 2019–2020» у рамках реалізації міської програми «Про розвиток зв'язків територіальної громади м.Полтави з містами країн світу» на 2015–2019 роки.

Обербургомістр Остфільдерна Крістоф Болай запевнив, що спільні проекти впроваджуватимуть і надалі:
– За останні 30 років сталося чимало. Наша багаторічна дружба має визначні плоди. Ми зустрічаємо з Полтави школярів, спортсменів, людей, чия діяльність пов'язана з культурою та мистецтвом, спеціалістів галузі охорони здоров'я. Заглядаючи у майбутнє, варто зауважити, що якраз медична сфера – у пріоритеті. Саме вона й буде основою співпраці в наступні два роки. Якщо бути точнішим, це акушерство та педіатрія.

До Полтави почесні гості також завітали з подарунками. Крістоф Болай передав у дарунок сертифікат на отримання каруселі, яка стане окрасою парку культури та відпочинку «Перемога».

Українським колоритом та культурою глибоко вразили друзів з Німеччини Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Григорія Левченка. До речі, «Калина» неодноразово брала участь у культурному обміні між нашим містом та містами Фільдера.


Та не лише їжею духовною: головний редактор газети «Полтавський вісник» Лариса Семеняга гостинно запросила делегацію на ІІ гастрофестиваль «Полтавська галушка-2019».

Кожен з присутніх мав змогу зробити фото на згадку про цю особливу та визначну подію біля спеціального боксу й одразу ж отримати зображення. А після заходу всім вручили спеціальну брендову продукцію, виготовлену до ювілею, – календарі на наступний рік.
Сергій Лещенко, 04.10.2018, 12:31296
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень