18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Людмила Бойченко: Ми робимо все, що від нас залежить, щоб відновити безоплатне харчування учнів пільгових категорій

В усіх школах міста з 1 вересня організоване гаряче харчування школярів за батьківські кошти. У міському бюджеті передбачено близько 3,5 млн грн для безоплатного харчування понад двох тисяч дітей пільгових категорій. На жаль, з початку навчального року його поки що не вдалося забезпечити.

Чому так сталося і коли буде відновлене пільгове харчування, «ПВ» запитав у заступника міського голови з питань діяльності і розвитку гуманітарної сфери Людмили Бойченко.

– Людмило Анатоліївно, ви на цій посаді не так давно, лише два тижні, однак розкажіть полтавцям про причини ситуації, що склалася.
– На сесії міської ради, що відбулася 20 липня цього року, були внесені зміни та доповнення до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 04.07.2018 №137 «Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей і учнів та встановлення вартості харчування на 2018 рік у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності м.Полтави». Ними перелік пільгових категорій був доповнений. До нього також увійшли учні, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни (за наявності відповідних документів) та учні, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України (за наявності відповідних документів). Після цього були оголошені відкриті торги на закупівлю послуг гарячого харчування (сніданків) для учнів усіх пільгових категорій. Управління освіти розраховувало, що у серпні вже мають бути укладені угоди і з початку навчального року діти будуть забезпечені харчуванням. Однак один із учасників торгів подав скаргу в Антимонопольний комітет України (далі – АМКУ).

– І на що він поскаржився?
– Приготування страв для школярів має відповідати вимогам, прописаним у постанові Кабінету Міністрів України, санітарно-гігієнічним нормам і вимогам щодо дитячого харчування. Відповідно до них були виписані вимоги стосовно роботи учасників торгів на цьому ринку та кваліфікації кухарів. Це мають бути люди з фаховою освітою, певним стажем роботи й санітарними книжками. Такі вимоги дають можливість харчувати дітей якісно і безпечно. Але один із учасників торгів, ознайомившись із вимогами, зрозумів, що у нього не вистачає ні кваліфікованих кадрів, ні досвіду роботи на ринку надання таких послуг і він не може зайти на участь у цих торгах. Тому він і написав скаргу в АМКУ (до речі, подача кожної скарги коштує 5 тис. грн), зазначивши, що він вважає вимоги дискримінаційними до даного предмету закупівель. Антимонопольний комітет призначив розгляд скарги на 28 серпня, але пішов назустріч управлінню освіти і розглянув її на тиждень раніше. Однак при цьому частково задовольнив вимоги скаржника у частині, яка його не влаштовувала.

– Як відреагувало управління на таке рішення?
– Рішення АМКУ, яким би воно не було, є обов’язковим, і ми повинні його виконати. Однак ми з ним не згодні, бо воно знижує вимоги до предмету закупівлі, тому було направлено позов до суду. Коли буде розглянута наша заява, поки що не відомо. Але ми маємо нагальну потребу у розв’язанні цієї проблеми, тому змушені були знайти компроміс за допомогою класифікатора професій, який діє в Україні. До тендерних вимог ми додали кухарів третього розряду, але з умовою наявності стажу роботи не менше року на момент проведення процедури. Ми маємо зберегти напрацювання багатьох років роботи, які дають змогу забезпечувати учнів якісною і безпечною їжею.

– Коли тепер полтавські школярі отримають пільгове харчування?
– Нові торги зі зміненими умовами були відкриті 20 вересня, у них 40 лотів. В основній частині торги відбулися. На сьогодні по 35 школах відправлені наміри про укладення договорів щодо організації харчування. До 5 жовтня переможці торгів повинні надати необхідні довідки. Якщо з документами буде все гаразд, харчування пільгових категорій буде відновлене відразу після укладення договорів.

По п’яти школах (№№23, 25, 27, 35 та 39) 1 жовтня управління оголосило новий тендер. Пропозиції охочі взяти участь у торгах подаватимуть до 17 жовтня. Наступного дня відбудеться аукціон, що визначить, хто з підприємців пропонує найвигідніші умови. Далі буде процедура перевірки документів та підписання договорів. Нині ми робимо все, що від нас залежить, для того, аби відновити безоплатне харчування пільгових категорій учнів у загальноосвітніх закладах міста.
Наталія Вісич, 04.10.2018, 12:41290
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень