18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Кадетський корпус отримав шанс на порятунок


Пам'ятка архітектури національного значення – будівля Петровського Полтавського кадетського корпусу, що входить до складу архітектурного ансамблю Круглої площі, – уже багато років намагається вижити.

Валерій Головко (у центрі) під час зустрічі в Державній судовій адміністрації.
Над проектом щодо реабілітації і використання напівзруйнованого Кадетського корпусу на запрошення КО «Інститут розвитку міста» працювали експерти з Німеччини, які мають чималий досвід у ревіталізації старих промислових зон. Після обстеження будівлі вони зробили висновок, що всі несучі конструкції у придатному стані, і надали свої пропозиції стосовно її відновлення і використання. Причому наголосили, що врятувати Кадетський від повного занепаду можна лише за умови, що вже до цієї зими на будівлі з'явиться дах і будуть закриті всі вікна та двері. Тож на сесії міської ради, що відбулася у липні, депутати виділили 1,5 млн грн на виготовлення проекту консервації будівлі.

Олександр Шамота, Юліан Матвійчук та Віктор Трофименко.
Також одночасно із цим процесом розглядалися варіанти, кому можна передати цю будівлю, адже на її реставрацію, а тим більше утримання потрібні величезні кошти. І такі витрати будуть непідйомними для міського бюджету. Були варіанти передати будівлю Міністерству оборони для відновлення артилерійського училища, але там надали відповідь, що плац нині забудований і це вже не дозволяє робити там будь-яке військове училище. Міністерство юстиції було готове частково взяти будівлю і розмістити там свої органи, тож місту все одно б довелося утримувати будинок або передавати його ще комусь.

До розв'язання проблеми зберігання пам'ятки архітектури долучився і голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, який звернувся у Державну судову адміністрацію України з пропозицією взяти Кадетський корпус на баланс і провести його реконструкцію. І от 3 жовтня він зустрівся з головою Державної судової адміністрації України Зеновієм Холоднюком і обговорив усі нюанси цього процесу. ДСА готова взяти будівлю на свій баланс і привести її до ладу.

З приводу подальшої долі Кадетського корпусу із головою ДСА 5 жовтня також спілкувалися делеговані Полтавською міською радою секретар міської ради Олександр Шамота, депутат міської ради Юліан Матвійчук та голова ГО SavePoltava Віктор Трофименко. Після зустрічі Олександр Шамота зазначив, що нині є повне взаєморозуміння з очільником ДСА Зеновієм Холоднюком та громадськістю:

– Завдяки цим домовленостям ми зможемо вирішити відразу кілька проблемних питань. По-перше, збережемо архітектурну та історичну перлину Полтави. По-друге, зекономимо 2,5 млн грн міського бюджету, адже витрати бере на себе Державна судова адміністрація. Згодом Київський та Октябрський райсуди вивільнять приміщення дитячих садків, у яких нині розташовуються. А це значить, що після ремонтів ці будівлі можна буде використовувати за першопочатковим призначенням. А отже, ми розвантажимо черги в дитячі садки.


Депутат міської ради, голова постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Дмитро Сенчакович зазначив: на етапі проектування враховуватимуться пропозиції громадської організації SavePoltava:
– ГО «SavePoltava» працює близько 15 місяців. Основна мета, яка об'єднала в цю ініціативну групу фахівців у галузі архітектури, будівництва, історії, – збереження неповторного обличчя Полтави, унікальної міської архітектури, особливої атмосфери. «SavePoltava» вивчає думку полтавців, враховує побажання, готує пропозиції, знаходить варіанти. За ініціативи її очільника Віктора Трофименка у будівлі створять ще й творчий простір.

Нині готується план порядку робіт, який буде запропонований на найближчій сесії Полтавської міської ради. Він міститиме матеріали щодо прийняття рішення передачі Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації. До 15 листопада орієнтовно буде рішення уряду про прийняття на баланс у державну власність і передача його ДСА.

Катерина Вовк
Іван Мольченко, 11.10.2018, 13:23288
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень