21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавців запросили обговорити плани забудови територій


В обласному центрі відбулися громадські слухання щодо розробки детальних планів забудови двох територій, обмежених у першому випадку Харківським шосе, Європейською, Автобазівською, проїздом, у другому – Сінною, Сапіго, Ватутіна й Пушкіна.

Обговорити те, що збираються звести на місці колишнього заводу «Знамено», городяни зібралися 9 жовтня в приміщенні Комунальної організації «Інститут розвитку міста». Представник розробника проекту – ПП «ТАМ «Урбаністика» – Дмитро Вадімов розповів, що нині від колишнього підприємства залишився лише один корпус. У ньому працюють. Інші ж приміщення знесені. Замість них на вільному місці загальною площею 5,2 га пропонується спорудити 11-поверховий житловий будинок із шести секцій, у якому можуть бути передбачені приміщення під офіси, магазини, дошкільні заклади тощо. Також тут планують облаштувати мережу для руху транспорту й пішоходів, звести надземний паркінг на п’ять поверхів.

– Спочатку йшла мова про підземну парковку на 85 автомобілів, але в процесі розробки документації було прийнято рішення, що доцільніше будувати надземну, на більшу кількість місць для розміщення транспорту, – зазначив головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

Окрім того, завдяки ревіталізації промислової території покращиться інфраструктура, зокрема будуть оновлені інженерні мережі. Також забудовники зроблять благоустрій. Одним словом, колишня промислова зона отримає друге життя, тільки вже служитиме по-іншому, відповідатиме запитам часу й городян. Подібну ревіталізацію індустріальних об’єктів, до речі, проводять на сьогодні в багатьох країнах Європи, США, зазначив Дмитро Вадімов. Індустріальні масиви, які втратили своє функціональне призначення, активно забудовують об’єктами, яких потребують місцеві жителі, підприємства перетворюють на житло тощо.

Обговорити ж питання забудови території, обмеженої вулицями Сінною, Сапіго, Ватутіна й Пушкіна, городяни зібралися 10 жовтня. Захід відбувся в приміщенні ТЗаВ «Полтаватрансбуд», але представляв проект також керівник «ТАМ Урбаністика» Дмитро Вадімов. Він наголосив, що квартал є осередком змішаної забудови (житлових і громадських об’єктів), забезпечений усією необхідною інфраструктурою (магазинами, дошкільним та загальноосвітніми, навчальними закладами тощо). Розроблена документація передбачає ущільнення житлового кварталу, а саме будівництво багатоквартирного житлового будинку на вісім поверхів із вбудованими приміщеннями.

Проекти обох детальних планів на засіданні архітектурно-містобудівної ради вже розглянули й підтримали. Тепер – слово за містянами. На їхні пропозиції щодо змін та доповнень чекатимуть майже місяць – до 2 листопада – за адресою: вул. Соборності, 36, каб. 125/4, розповів під час обговорень начальник управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому Володимир Годня. Розробники розраховують насамперед на активність зацікавлених осіб: повнолітніх дієздатних громадян, які проживають у зоні, щодо якої розроблений детальний план; юридичних осіб, об’єкти нерухомого майна яких розміщуються на вказаній території; власників, користувачів земельних ділянок, розташованих на місці майбутньої забудови; представників органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію. Також свої пропозиції можуть подавати народні депутати й депутати відповідних місцевих рад. Ознайомитися з проектами можна в Полтавській міській раді та на її сайті.
Віолета Скрипнікова, 11.10.2018, 14:07265
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень