18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Дві полтавки отримали почесне звання України «Мати-героїня»

Нині в Полтаві проживає 63 жінки, яким присвоєне почесне звання України «Мати-героїня». Усі вони народили і виховали щонайменше п'ятьох дітей, а одна з них – Людмила Бринова – народила і виховала 13 дітей.

9 жовтня ще двом полтавкам були вручені відповідні посвідчення.

Олена Турбай і Оксана Мащенко народили та виховують по п'ятеро дітей. На цю особливу подію родини завітали майже у повному складі.

У приміщенні Полтавської міської ради заступник міського голови Людмила Бойченко, депутати Олександр Кудацький та Олександр Глазов привітали жінок і їхні великі родини.

– Мати багато дітей – це велике щастя, – звернулася до присутніх Людмила Бойченко. – Я щиро зичу вам, дорогі жінки, міцного здоров'я, довгих років життя. Усі ми діти, доки в нас є мама, і неважливо, скільки нам років. Любі сини й доньки, цінуйте ваших матусь, поважайте, підтримуйте. Шановні сім'ї, будьте міцними опорами одне для одного! Зі святом вас!

Жінкам, яким присвоєне почесне звання, виплачується одноразова грошова виплата у розмірі десяти прожиткових мінімумів, які встановлені для працездатних осіб. Ця сума становить 17 тис. 620 грн.

Квіти та оплески, солодкі подарунки до родинного столу та канцелярське приладдя для дітей – ніхто не лишився без уваги цього особливого дня.

На запитання «У чому в житті щастя?» обидві мами, не роздумуючи, упевнено, відповіли: «У дітях».

З цим одностайно погоджуються і дівчата та жінки, яких у житті спіткали тяжкі обставини. Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді опікується такими полтавками. Цього дня вони теж завітали на свято. Хтось виховує своїх молодших братиків та сестричок, а хтось сам виховує шестеро дітей. Розповіли, як би складно не було, але діти з ними завжди поруч, діти – найголовніше, що вони мають.


Довідка:

У Полтаві проживає 1042 багатодітні родини, у яких виховується 3336 дітей. У 67 сім'ях – п'ятеро і більше дітей.

Також жінки, яким присвоєне почесне звання України «Мати-героїня», мають право на пільгове пенсійне забезпечення по досягненню 50-річного віку (при умові, що загальний трудовий стаж складає 20 років) та доплату до призначеної пенсії в розмірі 35% від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

З боку міської влади постійно приділяється велика увага підтримці багатодітних родин. Для дітей з нагоди державних та релігійних свят проводяться різноманітні заходи, організовуються краєзнавчо-пізнавальні та спортивно-розвивальні екскурсії. За рахунок міського бюджету діти направляються за пільговими путівками до літніх оздоровчих таборів. Так, протягом 2018 року пільговим оздоровленням охоплено 720 дітей з багатодітних родин.

Також міська влада проводить щорічну благодійну акцію «Школярик», головна мета якої – надання допомоги батькам у підготовці дітей до нового навчального року. Так, у 2018 році подарунковими наборами шкільного приладдя забезпечено 250 полтавських дітей.

Багатодітним родинам міста надають у повному обсязі гарантовані чинним законодавством пільги, а саме:
• пільги за користування комунальними послугами та житлом;
• для дітей безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту;
• пільгове оздоровлення та відпочинок у дитячих закладах Полтавської області та за її межами;
• першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 11.10.2018, 14:11258
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень