22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

З апаратної наради: про чистоту і тепло

Чистота і тепло в Полтаві – основні теми, що були порушені під час щотижневої апаратної наради з керівниками управлінь та відділів міськвиконкому, комунальних організацій, підприємств, установ та організацій міста, депутатським корпусом, яку провів секретар міської ради Олександр Шамота.

Окремі полтавці не дуже переймаються тим, яке і куди сміття вони викидають. У результаті біля сміттєвих майданчиків накопичуються гори будівельного і негабаритного непотребу.


– Протягом десяти місяців цього року виявлено 1934 випадки порушення вимог законодавства у сфері благоустрою. За порушення правил було складено 1206 протоколів і винесено 728 приписів, – доповів заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Руслан Редько. – Інспекція виявила 133 незаконних звалища, які були послідовно ліквідовані силами комунальних підприємств.

Тільки на цих вихідних працівники КАТП-1628 прибрали 67 сміттєвих майданчиків, ще потрібно почистити близько 400, повідомив керівник підприємства Тарас Бойко. Однак, як наголосив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, ця проблема має системний характер:

– Незаконні звалища є біля кожного сміттєвого майданчика. Сьогодні ви прибрали, а завтра там знову починають складати сміття. Щоб більш ефективно реагувати на проблеми і виносити приписи порушникам, в інспекції з благоустрою має працювати не сім інспекторів, як тепер, а 28, як це має бути за нормативами.

Не укомплектований і штат двірників у КП «ЖЕО-2» – наразі їх 325 замість погоджених 450. Але, за словами керівника підприємства Олександра Ландаря, вони справляються зі своїм завданням. Та якщо будуть охочі поповнити лави двірників, їх чекають у «ЖЕО-2».

– Наші працівники забезпечені спецодягом, інвентарем, зарплата на руки від 4 до 6 тис. грн. Запрошуємо на роботу, – зазначив Олександр Ландар.

Олексій Чепурко дав доручення підготувати інформацію стосовно додаткових фінансових ресурсів, які будуть необхідні, щоб укомплектувати штат інспекції з благоустрою відповідно до норми. Також він запропонував повернутися до механізму, який був два роки тому, коли кожен сміттєвий майданчик був закріплений за конкретною організацією, що відповідає за його прибирання, і відпрацювати механізм «рекламування» порушників правил благоустрою.

– Хочу ще раз нагадати полтавцям, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Закликаю всіх користуватися сміттєвими баками акуратно, не залишати біля них будівельне і негабаритне сміття, інакше інспекція буде штрафувати, – наголосив він.


Розглянули під час наради і питання готовності закладів міста та житлового фонду до опалювального сезону. За інформацією начальника управління охорони здоров’я Сергія Котова, лікувальні установи повністю готові до подачі тепла. Акти підтвердження перевірок системи теплопостачання заклади охорони здоров’я отримали ще влітку й узгодили всі необхідні документи. Окрім того, в серпні було виконано комплекс робіт з енергозбереження – заміну вікон та утеплення фасадів.

Так само готові прийняти тепло й дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міста, професійно-технічні училища, повідомила перший заступник начальника управління освіти Ірина Надіна. Однак є проблема у Полтавському професійному ліцеї сфери послуг, де з весни відключена електроенергія. Її намагаються спільно розв’язати керівництво ліцею з управлінням освіти, долучився і перший заступник міського голови Андрій Лямін. Наразі, за словами Ірини Надіної, є домовленість із керівництвом «Полтаваобленерго» про підключення ліцею тимчасової подачі електроенергії. Під час апаратної наради Олександр Шамота попросив Андрія Ляміна взяти це питання на особистий контроль.

Щодо житлового фонду, то він теж готовий до опалювального сезону. Щоправда, коли той розпочнеться, наразі невідомо, оскільки станом на понеділок середньодобова температура зовнішнього повітря у Полтаві складала 15,2°С і, за прогнозами Гідрометцентру, на цьому тижні передбачається тепла та суха погода, тож опалення поки не вмикатимуть.

Олександр Ландар повідомив, що останнім часом побільшало крадіжок електролічильників, електрощитків, труб, вентилів, кранів тощо в багатоквартирних житлових будинках, що може в період запуску опалення нашкодити полтавцям. Тому комунальники просять жителів бути пильними і повідомляти про сторонніх осіб у «ЖЕО-2» або в поліцію. Зверніть увагу, що працівники КП «ЖЕО №2» (слюсарі-сантехніки, електрики) мають при собі посвідчення та зобов’язані пред’являти їх на першу вимогу.
Наталія Вісич, 24.10.2018, 15:23147
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень