22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві розпочав роботу промо-майданчик Концепції інтегрованого розвитку міста

17 жовтня в Полтаві оголосили старт промоційній кампанії презентації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», підготовленої за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який реалізується в кількох обласних центрах.

– Він фінансується урядами Німеччини та Швейцарії в рамках угод між цими державами та Україною. І мені дуже приємно, що Полтава першою готова презентувати цю Концепцію, – зазначив керівник проекту Матіас Брандт.

Розробляти її почали з січня 2016 року. До дослідження ситуації, за результатами якого працювали на наступних етапах, залучили до десяти тисяч людей – представників бізнесу, навчальних закладів, громадських об’єднань, звичайних городян.

– Ми сформували експертну групу, до якої ввійшли кілька міжнародних фахівців, але здебільшого місцеві спеціалісти – люди, які хочуть, щоб їхнє місто змінювалося на краще, і знають, що та як для цього треба зробити, – сказав директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста», уповноважений проекту Юрій Левченко.

Близько півроку майже 50 експертів працювали над створенням паспорта міста. Він вийшов на 900 сторінок і став основою для бачення основних напрямків розвитку обласного центру. Це посилення позиції Полтави як регіонального центру, вирішення питань житлової сфери, поліпшення мобільності, диверсифікації економіки зі збереженням екології та підтримкою креативної індустрії тощо.

– Один із важливих, як на мене, моментів документа – це те, що в Полтаві може бути створене щось на зразок креативного хабу, який існує в Цюриху і в якому молоді люди отримують різнобічну підтримку для своїх ідей, старт-апів, – зауважив Матіас Брандт. –

Полтава для розвитку креативної індустрії має багато можливостей. І Концепція має показати, як дати старт для їх реалізації.

До речі, Цюрих був одним із тих міст Німеччини, де свого часу так, як і в Полтаві, почалося зменшення населення й у якому виправити ситуацію допоміг аналогічний план розвитку. Тож експерти проекту сподіваються, що Концепція «Полтава 2030» стане відправною точкою на шляху до покращення життя й у нашому місті.

А щоб ці зміни були до душі полтавцям, останніх запрошують долучатися до роботи над документом. Поки що він існує, так би мовити, у чорновому варіанті. Ознайомитися з Концепцією можна на сайті www.2030.poltava.ua, в офісі ІРМ на вулиці Небесної сотні, 1/23, кімн. 7, а трохи згодом і в бібліотеках обласного центру.

– Це незакінчений документ, його можна змінювати, доповнювати. Ми приймаємо всі зауваження, пропозиції. Їх можна подавати в робочий час за вказаною вище адресою, – повідомила керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві Ірина Брижань.

Від 17 жовтня презентаційні ролики Концепції демонструватимуться на п’яти телеканалах, звучатимуть на радіо. Також упродовж двох тижнів, поки триватиме промо-кампанія, у переході «Злато місто» буде представлена експозиція з основними просторовими проектами. У години, коли переходом користується найбільше людей, тут працюватимуть консультанти з числа експертів-розробників документа. Вони відповідатимуть на питання городян і водночас цікавитимуться їхньою думкою щодо пріоритетності реалізації проектів.

– Цей план створюється не чиновниками, а громадянами, які живуть у Полтаві, мають своє уявлення про те, якою вона повинна бути, адже розуміють, що їм тут жити, створювати сім’ї, народжувати й виховувати дітей, працювати, проводити свою старість. Їм має бути комфортно в цьому місті, – наголосив секретар міської ради Олександр Шамота.

На сьогодні вже напрацьований проект того плану, за яким обласний центр розвиватиметься найближчі 11 років. Залишилося зібрати та опрацювати зауваження й пропозиції городян, які дозволять врахувати всі важливі аспекти розвитку населеного пункту в майбутньому. Потім Концепція буде подана на розгляд депутатам. Затвердити її вони можуть уже до кінця 2018-го.

– На сьогодні в міської влади є розуміння, що це потрібно втілювати в життя, не гальмувати процес, – зауважив депутат від фракції «Рідне місто» Едуард Волков.

До речі, перед цією презентацією Олександр Шамота окремо зустрівся з Матіасом Брандтом, аби визначити пріоритетні напрямки подальшої співпраці.
Віолета Скрипнікова, 24.10.2018, 15:42135
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень