18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Бюджет участі» змінює платформу для голосування

16 жовтня в приміщенні Полтавської міськ-ради відбулося чергове засідання Робочої групи міської цільової програми партиципаторного бюджетування («Бюджету участі»). Під час нього присутні затвердили список проектів, допущених до голосування, яке розпочнеться 22 жовтня й триватиме до 4 листопада. Усі проекти мають індивідуальні номери у бланку для голосування, які їх автори обирали під час жеребкування 11 жовтня. Цього року полтавці подали 121 проект, до голосування експертна група допустила 115 з них (32 великі, фінансування яких складає до 1 млн 400 тис. грн, і 83 – малі (кошторисна вартість у межах 500 тис. грн). Серед поданих проектів традиційно багато дитячих і спортивних майданчиків, є два проекти – великий і малий – з пропозицією облаштування у Полтаві скейт-парку, де любителі екстремальних видів спорту зможуть кататися на роликах, скейтах, велосипедах для трюків. Пропонують полтавці також облаштувати парки, зони відпочинку і навіть установити пам’ятники – філософу Григорію Сковороді і пам’ятник рятівнику. Є пропозиції проведення спортивних свят і фестивалів. Є й неординарні, наприклад, «Муніципальна школа української жестової мови», «Школа підприємця», Клуб підтримки та розвитку мам, які перебувають у декретній відпустці, встановлення розпилювачів води на вулицях міста під час спеки.

На засіданні Робочої групи прийняли рішення про зміну платформи для голосування.

– Я займаюся «Бюджетом участі» в Полтаві з 2015 року та є експертом у кількох проектах загальнонаціонального рівня. Хочу сказати, що ту платформу, на якій усі ці роки був розміщений наш «Бюджет участі», мають лише два міста. Більшість населених пунктів, об’єднаних територіальних громад, районних рад використовує платформу Фонду Східна Європа. Вона надається безплатно. І це перша відмінність від тієї, якою Полтава користувалася до цього часу. Щорічно ми платили за неї 9 тис. грн. Крім того, платформа фонду доступна цілодобово всі 365 днів на рік, тобто в будь-який момент можна переглянути результати голосування, завантажити документи. На ній можна розмістити всю інформацію про «Бюджет участі», – озвучила підстави для внесення змін член Робочої групи, представник громадської організації «Центр молодіжних ініціатив» Ганна Шавиро. – Цією платформою вже два роки успішно користується Полтавська обласна рада, нарікань не було, результати, які має нині її проект, я вважаю, є передовим досвідом.

Щоб здійснити перехід, місцева влада повинна підписати відповідний меморандум із Фондом Східна Європа. Це можна зробити досить швидко. І паралельно завантажувати дані на саму платформу, щоб встигнути внести всі 115 проектів до старту голосування. Це, за словами Ганни Шавиро, єдиний серйозний виклик, який очікує на полтавців при зміні платформи, але питання легко вирішити, якщо додаватиме інформацію в систему не одна людина, а кілька.

Голосувати за проекти люди зможуть, як і раніше, із власного комп’ютера, пройшовши ідентифікацію за банківською карткою, або в одній із філій центральної міської бібліотечної системи за умови наявності лише паспорта (ідентифікаційний код не потрібен!). Ті з пунктів для голосування, розміщені в бібліотеках, де не було до цього інтернету, підключать до всесвітньої мережі.

– Нам надійшла пропозиція відмовитися від паперових бюлетенів, – повідомив голова Робочої групи Олександр Глазов. – Підстава – звернення городян щодо фальсифікації результатів голосування, що відбувалася, наприклад, через роздачу бюлетенів для заповнення вдома. Тепер навіть у пунктах для голосування полтавці будуть обирати проекти он-лайн. Якщо хтось не вміє це робити, йому допоможе спеціально визначена особа з числа працівників бібліотеки. Це дасть змогу захистити результати голосування.

На сайті буде зафіксований кожен голос, відданий за той чи той проект. Нагадуємо, одна людина може підтримати один малий і один великий.

– Кожен автор несе особисту відповідальність за способи й методи проведення агітаційної кампанії з приводу підтримки проектів. Тому велике прохання не вдаватися до дій, що суперечать чинному законодавству, – наголосив Олександр Глазов.
Віолета Скрипнікова, 24.10.2018, 15:45138
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень