15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Школа мистецтв стала як наречена

До кінця жовтня маленькі полтавці отримають у своє розпорядження відреставроване приміщення Школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко.

Як переконалися 11 жовтня під час огляду будівлі депутат Полтавської міської ради від фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський та заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко, роботи на об’єкті майже завершені, залишилося довести до ладу тільки вхідну групу.

– Ми робили реставрацію будівлі. Це складний процес, і не тільки в плані виконання запланованого, а й проектування, оформлення дозвільних документів, – розповів начальник управління капітального будівництва міськвиконкому Володимир Годня. – Ремонтувати заклад почали з покрівлі: демонтували стару, бо вона протікала й не підлягала ремонту, зробили нову. Крім того, вивантажили з горища шлак і наново утеплили перекриття. Також ми повністю замінили вікна на ламіновані, сірого кольору, зробили цоколь. Коли оббили стіни, виявилося, що під штукатуркою – рихла цегляна кладка, тож довелося уточнювати проектні рішення, думати, що робити, аби зберегти будівлю.

Загалом на реставрацію об’єкта пішло понад два роки й близько 13 млн грн із міського бюджету. Та представники влади й закладу вважають, що витрачені вони недаремно.

– Під час робіт були використані сучасні матеріали, але при цьому будівля зберегла старовинний вигляд, – сказав Андрій Матковський. – Тепер треба благоустроїти подвір’я. Можливо, тут варто розбити сквер чи парк. Доручимо управлінню з питань містобудування та архітектури відпрацювати це питання, зробити красивий куточок для полтавців.

– Я працюю директором 18 років, але такий великий ремонт у нас зробили вперше, – поділилася очільниця Школи мистецтв Тетяна Магомедова. – Ми навіть не розуміли масштаб тих робіт, які потрібно було виконати, думали: «Ну, підмажуть десь, пофарбують». А так гарно вийшло! Нині, наче наречена, стоїть наш заклад! Ми такі раді! Вікна нові поставили – одразу тепліше стало. Дах не протікає. Можливо, це банально звучить, але тепер не соромно перед батьками, дідусями й бабусями, які приводять дітей до школи.

На сьогодні в закладі навчається близько півтори тисячі учнів. Молодшої школи – 960, решта – старші. Це основа. Тут здобувають мистецьку освіту вихованці від семи до 15 років. Крім того, у школі є підготовча група, яку відвідують діти чотирьох-шести років, і вечірнє відділення, де займаються ті, кому понад 15. У закладі викладають театральне мистецтво, хореографічне, музичне, образотворче. Із маленькими полтавцями займаються 153 педагоги. І результати цих занять вражають – щорічно в школі нараховується понад 300 лауреатів різноманітних фестивалів та конкурсів. Цього року, наприклад, аж 126 вихованців здобули призові місця на творчих турнірах всеукраїнського рівня.

– Нині на широку дорогу вийшли наші театрали, – повідомила керівник закладу. – На навчання за цим напрямком був дуже великий конкурс. По три-чотири дитини на місце претендували й на хореографічному відділенні, яке також має значні здобутки. Цього року набір дуже сильний, довелося вибирати кращих із кращих. І було б дуже добре, якби могли прийняти більше.

А така можливість, як зауважили представники міської влади, на сьогодні є.

– Нині в суспільстві активно обговорюють проблему Кадетського корпусу, – зазначив Андрій Матковський. – І нас запитують, навіщо ми віддаємо таку будівлю судам, чи не краще зробити щось для дітей. Щоб привести до ладу приміщення Школи мистецтв, було використано 13 мільйонів, і це при тому, що всередині воно більш-менш зберігалося. Для того щоб відремонтувати Кадетський корпус, мало буде, мабуть, і 200 млн грн. Для міського бюджету це непідйомно. Але якщо в цю будівлю переїдуть полтавські суди, звільняться приміщення дитячих садків, де вони розташовувалися, і ми зможемо або знову відкрити тут заклади дошкільної освіти, або зробити гуртки, щоб діти танцювали, співали тощо. Крім того, у нас є кінотеатр ім.І.П.Котляревського. На сьогодні його використовують у комерційних цілях. Якщо полтавці готові вести своїх дітей на хореографію, малювання тощо, ми готові розглянути питання передачі кінотеатру під філію Школи мистецтв. Укладений договір оренди на нього закінчується 2019 року, та й, оскільки його умови були порушені, може бути розірваний достроково. Полтава – одне з небагатьох міст України, де зберегли позашкільну освіту, і ми продовжуватимемо її підтримувати.
Віолета Скрипнікова, 24.10.2018, 15:47188
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень