15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Які рішення прийняли на сесії міської ради

На 18-й сесії Полтавської міської ради, що відбулася 19 жовтня, депутати розглянули маже 70 питань порядку денного.

Сесію провів секретар міської ради Олександр Шамота, на неї прибули 32 депутати із 42 та 56 запрошених. На початку сесії традиційно слово надали громадянам, котрі попередньо записалися до виступу. Переважно полтавці зверталися до міської влади з проблемами у сфері ЖКГ.

Змінили показники міського бюджету на 2018 рік

Далі депутати перейшли до розгляду порядку денного і перш за все внесли зміни до показників міського бюджету на 2018 рік. Проект рішення попередньо був розглянутий та підтриманий членами профільної постійної депутатської комісії.

– Оскільки виникла деяка економія коштів, ми разом із депутатами визначали пріоритетні напрямки їх спрямування, бо проблем у місті дуже багато, – зазначив член комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Майже всі напрямки враховані. Ми виділяємо кошти на безоплатний проїзд для пільгових категорій громадян, кошти родинам, у яких загинув військовослужбовець, вирішуємо питання харчування пільгових категорій учнів, яке не вирішувалося півроку, і з 1 листопада будемо робити компенсацію безпосередньо батькам. Також виділяємо кошти комунальним підприємствам на підготовку житлово-комунального господарства до зими.

Секретар міської ради Олександр Шамота зауважив, що нині вже триває підготовка до наступного бюджетного року та виконуються кроки щодо подальшої підтримки галузі освіти вже тепер, у бюджеті 2018 року:

– Ми додаємо майже 3 млн грн на проектування в закладах освіти. Це стосується і заміни вікон, і проведення ремонтів тощо. Це робиться для того, аби вже з початку наступного року не втрачати час, а мати можливість проводити тендери, відповідні закупівлі, щоб у дитсадках і школах усе виконувалися вчасно.

Зазначеним проектом рішення було збільшено дохідну та видаткову частини міського бюджету на суму: 9 млн 420 тис. грн – за рахунок субвенцій з міського бюджету на виплати допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію; 1 млн 90 тис. грн – на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлових приміщень для осіб, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни»; 282 тис. грн – за рахунок субвенції на утримання об'єктів спільного користування. Зазначені кошти спрямовані на міський пологовий будинок.

Окрім того, проведено перерозподіл бюджетних коштів за пропозиціями заступників міського голови та головних розпорядників бюджетних коштів.

Управлінню освіти зменшено видатки на 3186 тис. грн. Так, серед статей внутрішнього перерозподілу збільшено річні призначення: 15960,5 тис. грн – на оплату енергоносіїв; 795,0 тис. грн – на виконання поточного ремонту покрівлі ДНЗ №40 та ЗНЗ №26, поточного ремонту ґанку ДЮК, на встановлення лічильника теплової енергії ЗНЗ №4, поточного ремонту системи водовідведення ЗНЗ№38, поточного ремонту огорожі та приміщень у таборі «Супутник»; 100 тис. грн – на капітальний ремонт фасаду та покрівлі ДЮК «Веселка» (виготовлення проектно-кошторисної документації); 514,8 тис. грн – на капітальне придбання багатофункціональних пристроїв по НУШ та додаткові кошти на пральну машину для ДНЗ №77.

А також зменшено річні призначення. Так, 2684,9 тис. грн – економія в коштах по власних повноваженнях на оплату індексації заробітної плати; 554,9 тис. грн – економія коштів по подарунках першокласникам, по придбанню шкільної документації та по зміцненню матеріально-технічної бази; 11 076,7 тис. грн – економія коштів по харчуванню у закладах освіти, пришкільних таборах та таборі «Супутник»; 1248 тис. грн – економія коштів по стипендії студентів ПТУ; 983,8 тис. грн – зменшення річних призначень на придбання новорічних подарунків; 3694,2 тис. грн – економія коштів по капітальних ремонтах закладів освіти.

Управлінню охорони здоров'я зменшено видатки на 5696,6 тис. грн. За рахунок внутрішнього перерозподілу збільшено асигнування: 1642,4 тис. грн – на оплату енергоносіїв; 250 тис. грн – на придбання м'якого інвентарю; 100 тис. грн – на придбання технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю; 599 тис. грн – на придбання пільгових медикаментів; 489,3 тис. грн – на проведення капітальних ремонтів у 1-й МКЛ та міській дитячій стоматологічній поліклініці; 445,6 тис. грн – на капітальні придбання; 90 тис. грн – на проведення поточних ремонтів. А також зменшено асигнування: 5847,3 тис. грн – на оплату праці з нарахуваннями по вакантних посадах; 3301,8 тис. грн – на капітальні придбання; 362,9 тис. грн – на капітальні ремонти.

Управлінню соціального розвитку зменшено видатки на 1455,1 тис. грн. За рахунок внутрішнього перерозподілу збільшено асигнування по програмі «Турбота»: 300 тис. грн – матеріальна допомога члену сім'ї загиблого ветерана, зокрема Ользі Козченко; 100 тис. грн – одноразова матеріальна допомога Оксані Кривчун; 100 тис. грн – одноразова матеріальна допомога Ірині Хіріній; 88 тис. грн – фінансова підтрмка БО «Світло Надії»; 1 593,3 тис. грн – матеріальна допомога за одноразове гаряче харчування учням 1–11 класів та пільгових категорій. Також зменшено асигнування: 40 тис. грн – матеріальна допомога на поховання учасників бойових дій; 14 тис. грн – одноразова матеріальна допомога до Дня матері матерям загиблих в Афганістані; 3 500 тис. грн – компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним та електротранспортом окремих категорій громадян у Полтаві.

Управлінню культури зменшено видатки на 962,6 тис. грн, із них за рахунок внутрішнього перерозподілу збільшено річні призначення: 190 тис. грн – на поточний ремонт ДМШ №2; 40 тис. грн – на виготовлення проектно-кошторисної документації ДМШ №2; 200 тис. грн – на проведення заходів у КП «Палац дозвілля»; 753,3 тис. грн – на оплату енергоносіїв у закладах культури; 797,8 тис. грн – на придбання новорічних подарунків. Зменшити річні призначення: 623 тис. грн – проведення культурно-мистецьких заходів; 2100 тис. грн – придбання та встановлення атракціону для міського парку культури та відпочинку «Перемога»; 200 тис. грн – реставрація музею І.П.Котляревського.

Управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту зменшити видатки на 2144,5 тис. грн. Із них за рахунок внутрішнього перерозподілу збільшено річні призначення: 313,4 тис. грн – на оплату енергоносіїв; 4,2 тис. грн – на придбання спортивного інвентарю в КЗ «Спорт для всіх»; 53,5 тис. грн – поточний ремонт цоколя фасаду будівлі ДЮСШ №2; 30 тис. грн – на придбання спортивного інвентарю в КЗ ПДЮСШ №3 з плавання; 90 тис. грн – на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи приміщення для залу боротьби в КЗ ПДЮСШ №4; 198 тис. грн – на придбання спортивного інвентарю КЗ ПДЮСШ «Веслувальник». Зменшено річні призначення: 1301,2 тис. грн – економія коштів по фонду оплати праці в частині виплати індексації заробітної плати; 1302,9 тис. грн – економія коштів на часткове відшкодування вартості путівки в оздоровчі заклади з міського бюджету; 103 тис. грн – економія коштів після проведення капітального ремонту приміщення спортивної зали №3 в ДЮСШ №2; 120 тис. грн – економія по виготовленню ПКД для капітального будівництва тренажерного залу в КЗ ПДЮСШ «Веслувальник».

Управлінню житлово-комунального господарства збільшено видатки на 4890,9 тис. грн. За рахунок внутрішнього перерозподілу та додаткових коштів збільшено річні призначення на: 2000 тис. грн – поточний ремонт житлового фонду; 7931 тис. грн – забезпечення функціонування комунальних підприємств міста; 3500 тис. грн – інші заходи у сфері; 3000 – експлуатація та технічне обслуговування житлового фонду; 2944,6 тис. грн – інша діяльність у сфері житлово-комунального господарства; 2176,6 тис. грн – внески до статутних фондів комунальних підприємств; 57800 тис. грн – капітальний ремонт доріг.

Зменшено річні призначення на: 866,5 тис. грн – відшкодування технічного обслуговування ліфтів житлових будинків; 52892 тис. грн – благоустрій міста; 10000 тис. грн – поточний ремонт доріг; 18,6 тис. грн – інша діяльність щодо забезпечення житлом громадян; 9100 тис. грн – будівництво інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності; 1500 тис. грн – реставрація пам'ятки архітектури національного значення – Кадетський корпус.


Нова техніка для КАТП-1628

Для КАТП-1628 на умовах співфінансування з обласною радою придбають два нових асенізатори та два сміттєвози. Зазначене рішення депутати підтримали одноголосно.

– Ті машини, які нині є на підприємстві, уже в незадовільному стані, – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко. – Також у нас є домовленість з обласною владою, що наступного року ми продовжимо оновлення автопарку КАТП-1628, аби мати змогу прибирати наше місто якісніше та оперативніше.

Ще один заступник міського голови

Під час засідання сесії депутати затвердили на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів кандидатуру, яка попередньо була розглянута на всіх постійних комісіях. Відтак заступником міського голови з юридичних питань став Іван Сватенко.

Щодо скандальних адрес для МАФів і прибудови до кінотеатру ім.І.П.Котляревського

МАФи залишаться МАФами – депутати скасували два скандальні рішення виконавчого комітету міської ради, які давали можливість перевести ці споруди у розряд капітальних.

– Ніхто нікуди не виганяє приватних підприємців, але тимчасові споруди такими залишатися, щоб їх за потреби можна було підняти чи прибрати й оперативно відремонтувати теплові або газові мережі, – прокоментував секретар міської ради Олександр Шамота.

Також рішенням сесії було анульовано дію паспорта прив'язки прибудови до будинку Полтавського дворянського зібрання на вул. Соборності, 31 (колишній кінотеатр ім.І.П.Котляревського) та зобов'язано власників здійснити демонтаж незаконної тимчасової споруди за власний рахунок. Якщо вони не виконають це рішення, демонтаж проведе інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.

Андрій Матковський запропонував колегам узяти на контроль виконання підприємцем цього рішення й у разі його ігнорування повернутися до розгляду розірвання договору оренди приміщення колишнього кінотеатру. Олександр Шамота наголосив, що на сесії були затверджені розпорядження міського голови і з питань було виключено розпорядження №49, яким безпосередньо продовжувався договір з ТОВ «Старнайт».

– Ми повинні проаналізувати діяльність підприємства, подивитися, як воно буде виконувати рішення сесії, і потім приймати рішення, чи продовжувати договір оренди і які вимоги висувати орендарю, – зазначив він.

Крок до порятунку Кадетського корпусу

Одноголосно депутати ухвалили рішення «Про надання згоди на передачу об'єкта нерухомого майна з комунальної власності територіальної громади міста Полтави у державну власність», яке стосується Кадетського корпусу. Голова фракції «ВО «Свобода» у міськраді Юліан Матвійчук зазначив, що це рішення стало наступним кроком до розв'язання проблеми руйнування Кадетського корпусу. Після цього надати дозвіл на передачу будівлі має Кабінет Міністрів України. На наступну ж сесію міської ради заплановано винести рішення безпосередньо про передачу Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації. Після цього ДСА розпочне розробляти проект реставрації Кадетського корпусу. Після виконання робіт ця будівля буде приміщенням окружного суду з приміщеннями громадського призначення. Роботи планують провести до кінця 2020 року.

– Це реальний шанс урятувати Кадетський корпус за рахунок держави, – зазначив Андрій Матковський. – Цим питанням ми займаємося понад 20 років, і в громадськості було багато пропозицій, що можна було б влаштувати у приміщенні Кадетського корпусу. Але на ремонт цієї історичної будівлі треба щонайменше 400–500 млн грн. Для міського бюджету це непосильно, а інвестор за цей час так і не з'явився.

Збирати гроші в школах – заборонено

Відтепер у закладах освіти Полтави заборонено збирати кошти з батьків. Таке рішення ухвалив депутатський корпус міськради під час засідання сесії.
Сергій Лещенко, 25.10.2018, 13:35248
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень