22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як зробити місто успішним

Олександр Шамота закликав полтавців долучитися до написання концепції «Полтава 2030».
Під час зустрічі у межах проекту Urban Talks, що відбулася 18 жовтня, представники міської влади Полтави і Львова обмінялися успішним досвідом розвитку міст.

Полтава стала вже 22 містом України, куди львів'яни завітали, щоб поділитися своїми напрацюваннями.

Андрій Садовий переконаний, що кожне місто може бути успішним.
За словами Андрія Садового, 12 років тому, коли він приступив до виконання обов'язків міського голови Львова, кожне з міст держави мало однакові стартові можливості. Однак не всім вдалось їх використати. Серед тодішніх причин успіху міста Андрій Садовий виділяє якісно сформовану команду та правильно написану стратегію.

– Безгрошів'я і кадровий голод були в усіх, – говорить він. – Але ми зуміли зрозуміти, у якому напрямку варто розвиватися (це ІТ-сфера і туризм) і дати нашому місту турбулентну динаміку росту. Якщо у 2008 р. в ІТ-сфері у нас працювало три тисячі людей, то сьогодні – до 30 тисяч, і вони створюють неймовірний продукт для міста, продають його на експорт, отримують гарні прибутки. Середня зарплата – дві тисячі доларів. А в цьому році ми починаємо будувати новий ІT-парк, де заплановано створити 14 тисяч робочих місць. Що стосується туризму, то про успіхи тут варто сказати мовою цифр. Ми стартували з 460 тисяч туристів на рік у 2008 р., а торік їх було вже три мільйони, що поповнило міський бюджет на 17 млрд грн. І я переконаний, що кожне місто може мати таку динаміку, треба тільки зрозуміти, куди рухатися. Кожне місто повинне мати свою стратегію, сформувати команду і йти вперед. І ми готові у цьому допомагати, тому що немає успішного Львова без успішної Полтави. А без успішної Полтави не може бути успішної України.

Дискусію продовжив директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев, який наголосив на важливості правильного стратегічного планування. Виступом про комфортну для людей міську екосистему, а також перетворення міста на бренд розмову продовжив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Він презентував слухачам кілька найвдаліших громадських просторів, які вдалося реалізувати у Львові впродовж останніх років. Цікавою була і доповідь про конференц-туризм. Адже, як наголосив директор ЛКП «Львівське конференц-бюро» Андрій Павлів, ця відносно нова галузь економіки приносить європейським містам орієнтовно в чотири з половиною рази більше прибутків, ніж відпочинковий туризм.

– Полтава енергетично одне з найсильніших міст у нашій державі і має великий потенціал, – резюмував Андрій Садовий. – Треба його конвектувати в енергію, яка дасть дуже великий розвиток. До речі, Полтава нас трохи випереджає, адже вже має розроблену концепцію розвитку.

Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» присутнім презентувала керівник проектного офісу Ірина Брижань. Долучатися до її обговорення і вдосконалення полтавців закликав секретар міської ради Олександр Шамота, який завітав на зустріч.

– Чим Львів відрізняється від Полтави? Вектором розвитку, яким рухались наші міста останні вісім років. Усі ми знаємо, яким він був у Полтаві і до чого це призвело, – зазначив він. – Ми бачимо позитивний приклад Львова і розуміємо, у якому напрямку має рухатися наше місто. Полтава має бути такою, якою ми хочемо її бачити. Але для цього потрібне ваше стратегічне бачення, тому запрошую всіх долучатися у найближчі два тижні до написання нашої стратегії. Я вдячний Андрію Садовому і його колегам за той досвід, яким вони з нами поділилися. Сподіваюся, що за кілька років ми будемо подорожувати Україною, можливо, спільно зі Львовом, і ділитися своїм досвідом у реалізації проектів якісного міста.
Наталія Вісич, 25.10.2018, 15:51238
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень