21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавцям нагадали про важливість підписання декларацій із сімейними лікарями

18 жовтня в комунальному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Полтави заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (діяльності й розвитку гуманітарної сфери) Людмила Бойченко та заступник голови фракції БПП «Солідарність», депутат Полтавської міськради Олександр Глазов підписали декларації з сімейним лікарем.

Відбувалося це в присутності журналістів. Через висвітлення події в засобах масової інформації представники влади прагнули ще раз нагадати городянам про важливість укладання такої угоди, адже зробили це ще далеко не всі.

– На сьогодні декларації з сімейними лікарями підписало майже 70 відсотків полтавців, – повідомив начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету міської ради Сергій Котов. – Це швидка й абсолютно нескладна процедура.

Для укладання угоди потрібні два документи, мобільний телефон і до десяти хвилин часу. Обійтися можна без знання комп’ютера – усі дані вводить відповідальна особа з числа працівників ЦПМСД. Громадянин повинен мати при собі лише ідентифікаційний код та паспорт. Інформація заноситься в систему, і на телефон пацієнта приходить повідомлення з кодом підтвердження. Крім цього, людині необхідно придумати кодове слово або номер, що складається не менше ніж із шести літер, цифр, для захисту персональних даних і надати номер телефону контакт-ної особи, до якої за потреби зможуть звернутися медики. Найчастіше це батьки чи діти тих, хто укладає угоду.

– На сьогодні в мене особисто зареєстровано понад 1200 пацієнтів, можу обслуговувати 1800, – розповіла лікар загальної практики – сімейний лікар КП «Центр медико-санітарної допомоги №1 Полтавської міської ради» Аліна Сохань.

Саме з нею підписали декларації Людмила Бойченко та Олександр Глазов. Цього доктора обрали, оскільки вона входить до десятки найкращих у ЦПМСД.

– Мені подобається моя робота, – сказала лікар. – Різниці, із ким працювати – дітьми, працездатними дорослими, людьми похилого віку, немає. Я закінчила ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», медичний факультет. Працювала в районі, тепер тут.

Під час першого прийому сімейний лікар проводить огляд пацієнта, вимірює його зріст та вагу, вираховує індекс маси тіла, збирає анамнез, визначає для людини фактори ризику захворіти на певну хворобу, у разі необхідності призначає аналізи. Їх, до речі, здають тут же, у ЦПМСД. Так, безплатно можна зробити електрокардіограму, коагулограму, біохімічний аналіз крові, загальноклінічний, з’ясувати рівень глюкози в крові, виміряти артеріальний та внутрішньоочний тиск тощо. На первинний огляд доктор витрачає хвилин 20. Цього часу, як показує практика, достатньо, аби визначитися з попереднім діагнозом і подальшими кроками. Черг у закладі фактично немає. Щоб записатися на прийом до сімейного лікаря на певний час, можна звернутися до реєстратури, зателефонувати особисто своєму докторові або записатися он-лайн на сайті https://helsi.me.

– Цей сервіс ми впроваджуємо першими в Полтаві, – зазначив керівник КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №1» Віталій Павленко.
Helsi.me – це одна з медично-інформаційних систем, які допомагають Міністерству охорони здоров’я впроваджувати реформу, фактично дають оболонку для роботи з тією базою даних, яку розробило МОЗ. Вона дозволяє не тільки підписувати декларації з пацієнтами, тут також можна перевірити статистику по них, побачити, хто з громадян уже обрав свого сімейного лікаря.

– Днями ми почали впровадження електронної реєстратури, – повідомив один із представників компанії-розробника Helsi.me Андрій Канюка. – Тепер можна нікуди не ходити й не дзвонити, щоб записатися на прийом до лікаря. Достатньо відкрити наш сайт, обрати місто, Центр первинної медико-санітарної допомоги, вибрати свого доктора зі списку, зручний час для відвідування. Вам прийде на телефон повідомлення для підтвердження. Цей проект ми пілотно запроваджуємо в Полтаві в першому центрі, потім він буде й у другому, і в третьому. Робити все намагаємося за принципом соціальних мереж – максимально просто, доступно й легко. Як свідчить практика, більшість медичних закладів в Україні навчилася працювати в нашій системі без проблем. Ми розробили відеоінструкції, створили методички. Це дозволило медичним працівникам швидше розібратися, як діяти. На сьогодні через систему Helsi.me вже заповнено понад десять мільйонів декларацій, що перевищує половину від загальної кількості по державі.

Укладання таких угод пацієнтів із сімейними лікарями дозволяє першим не відстоювати довжелезні черги, щоб потрапити на прийом, а також за необхідності отримувати консультації у будь-який час доби, у будь-який день тижня.

– Відповідно до нашого законодавства є обмеження щодо термінів укладання угод, тож не варто відкладати таку важливу справу, як турбота про власне здоров’я, на останні дні, – зауважив Олександр Глазов.

– Ми звертаємося до полтавців, щоб вони проявили громадянську активність і до 1 січня підписали декларації з сімейними лікарями, – сказала Людмила Бойченко.

Людмила Бойченко
Іван Мольченко, 25.10.2018, 15:57258
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень