19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У першій лікарні осучаснюють відділення

Як повідомила заступник головного лікаря з медичної частини Юлія Матвієнко, неврологічне відділення функціонувало із моменту введення лікувального закладу в експлуатацію, і за минулі роки тут майже нічого не змінювали. Хіба що проводили косметичні ремонти. При цьому щорічно медичну допомогу у відділенні отримували понад дві тисячі осіб. Розраховане воно було на 60 ліжок, 40 із яких – для людей із інсультом.

У 1-й міській клінічній лікарні Полтави приступили до капітального ремонту неврологічного відділення. Його планують зробити таким же комфортним, як і відділення гострої цереброваскулярної патології.
На сьогодні пацієнти з гострими порушеннями мозкового кровообігу проходять лікування у відділенні гострої цереброваскулярної патології, яке працює з 1 жовтня. Наразі єдине в місті, воно розраховане на 30 ліжок. Тут є десять палат і блок інтенсивної терапії. Останній укомплектований новими функціональними ліжками, протипролежневими матрацами, апаратами штучної вентиляції легень, інфузоматами, пульсоксиметрами, концентраторами кисню, відсмоктувачем електричним, дефібрилятором, моніторами спостереження за станом хворих, рентгенологічним палатним апаратом, засобами медичної реабілітації та м’яким інвентарем. Потрапляють у цей блок пацієнти, які потребують штучної вентиляції легень, та з порушенням рівня свідомості, тобто в украй важкому стані. Одночасно лікувати тут можна шістьох чоловік.

Головний лікар 1-ї МКЛ та її колеги розповіли представникам влади, що неврологічне відділення після ремонту буде таким же сучасним, як і відділення гострої цереброваскулярної патології, та обговорили нагальні потреби закладу.
На те, щоб створити сучасне відділення гострої цереброваскулярної патології, із міського бюджету було виділено понад 5,5 млн грн на ремонтні роботи й іще понад 12 млн грн – на оснащення обладнанням і засобами медичної реабілітації. На те, щоб відремонтувати неврологічне, зробити його подібним до згаданого вище відділення, сума має бути десь удвічі більша – більша ж площа. У міському бюджеті вже закладено близько 10 млн грн на ремонт маніпуляційних кімнат, палат, кабінетів, коридору. Не менше 15 млн грн, за попередніми розрахунками, буде необхідно для придбання сучасної апаратури, меблів, інвентарю тощо.

– Список того, що потрібно, уже складений, – розповіла головний лікар 1-ї МКЛ Ганна Селькіна. – Закуповуватимемо після ремонту.

По завершенні робіт (у закладі сподіваються, що неврологічне відділення буде оновлене до кінця 2019 року) тут розміщуватимуть пацієнтів реабілітаційного профілю.

– Про сучасне відділення гострої цереброваскулярної патології ми мріяли майже дев’ять років, – сказав депутат Полтавської міськради Андрій Матковський, відвідавши 26 жовтня з робочим візитом лікарню разом із першим заступником міського голови Андрієм Ляміним та начальником управління охорони здоров’я міськвиконкому Сергієм Котовим. – Я вражений тими умовами, обладнанням, яке є в ньому нині. Подібним за рівнем комфортності й оснащення має стати після ремонту й неврологічне.

Оглянувши обидва відділення, представники влади обговорили з адміністрацією низку питань щодо забезпечення потреб закладу. Наприклад, вели мову про тромболітичну терапію. У лікарні володіють цією методикою, але фахівцям не вистачає медикаментів, щоб її застосовувати. Одна доза препарату коштує 15 тис. грн, а потрібно вводити мінімум дві. Завдяки такому лікуванню ризик появи побічних ефектів зменшується й хворий швидше одужує.

Порушили під час обговорення й питання придбання ліків загалом. На жаль, поки що пацієнти змушені купувати необхідне самостійно. Із держбюджету на одного пролікованого хворого заклад отримує всього-на-всього 35 грн. За словами начальника міськуправління охорони здоров’я Сергія Котова, ці кошти витрачаються на наркоз, кисень та інше, що людина не придбає самостійно.

– Міська влада, на жаль, може впливати тільки на фінансування ремонтних робіт, закупівлю обладнання, не придбання ліків, – зазначив Андрій Матковський. – Люди мають купувати їх за власний рахунок, адже на 35 гривень, що передбачені бюджетом, вилікувати хворого просто неможливо. Та питання здоров’я полтавців залишається першочерговим для влади, тому в рамках програми «Здорове місто» ми хочемо розв’язати хоча б кілька проблем. Так, на 2019 рік плануємо закласти фінансування на безплатні дослідження, на те, щоб городяни могли пройти МРТ та інші обстеження за рахунок бюджету. Нині вивчаємо досвід Харкова, Одеси, інших міст, де в поточному році це питання вже було вирішене.
Віолета Скрипнікова, 02.11.2018, 11:15338
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень