22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Депутати прибрали територію навколо Білої альтанки

27 жовтня депутати Полтавської міської та районних у м. Полтаві рад від «БПП «Солідарність», працівники комунального підприємства «Декоративні культури» провели суботник, у рамках якого навели лад на території Білої альтанки та прилеглої до неї.

Це місце відвідує багато туристів, воно стало своєрідною візиткою Полтави, тож має бути впорядкованим, зазначив в. о. директора КП «Декоративні культури», депутат Полтавської міськради Сергій Луценко. За його словами, територія Соборного майдану, Білої альтанки перебуває на балансі КП і за нею закріплена людина, яка щодня прибирає тут. Але минулого тижня фахівці «Декоративних культур» обрізали дерева, які закривали панораму, у результаті утворилися купи сміття.

– Я звернувся до депутатів міської, районних рад із проханням допомогти прибрати цю територію, – розповів очільник комунального підприємства. – І дуже приємно, що на нього відгукнулася команда Андрія Матковського. Депутати прийшли разом із сім’ями. Працювали разом із дітьми, тим самим привчаючи їх до роботи, підтримання порядку.

Також долучилися до суботника студенти. Учасники заходу прибрали обабіч доріжки, яка спускається до Подолу, навколо Білої альтанки – вигребли та зібрали в мішки старе гілля, стару траву, бруд, різний непотріб.

– Усі ми хочемо, щоб Полтава була чистою, щоб біля наших будинків, гуртожитків, на наших вулицях не валялося сміття. А що робимо для цього? – зауважив Андрій Матковський. – Цього дня ми з депутатами навели порядок у самому центрі міста, де відпочиває багато городян і туристів. Цим суботником прагнули привернути увагу громадян до необхідності дотримуватися чистоти на вулицях. Свого часу нам довелося боротися з завалами сміття в Полтаві. Тоді Біла альтанка лишалася чи не останнім вельми засміченим місцем. Ми розв’язали цю проблему. Установили тут урни, через кожні два метри. І стало чистіше. Нині ми підготували програму «Чисте місто». Обговорили її з городянами, партнерами по коаліції в міськраді – депутатами «Рідного міста», СДП. Будемо впроваджувати 2019 року. Нам потрібно навести порядок у житлово-комунальному господарстві. Ми вже зберегли комунальне підприємство «Декоративні культури».
Наступним кроком буде гарне фінансування ЖКГ. Ми вдвічі збільшимо кількість двірників. І збільшимо їм заробітну плату. Біля кожного будинку, у кожному дворі, на кожному майданчику, де встановлені контейнери для сміття, повинен бути двірник, людина, яка відповідатиме за чистоту території. Крім того, закупимо нові додаткові євроконтейнери й установимо їх у Полтаві, зокрема в приватному секторі. Водночас ми пропонуємо втричі збільшити кількість працівників інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом міста, а штрафи зробити такими, що людина після того, як викине сміття після ремонту своєї квартири, покладе цей негабаритний непотріб у контейнер чи біля нього й зекономить 100 грн на вивозі, заплатить значно більше. От тоді в нас буде набагато чистіше. Наступним кроком має стати закупівля лінії з переробки сміття (я думаю, це ми зробимо у 2019 році) і пошук інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу. Тож уже за кілька місяців, вважаю, ми можемо змінити ситуацію на краще, і наше місто стане справді чистим.
Віолета Скрипнікова, 02.11.2018, 14:07220
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень