22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Міняю капелюх. Федора — той самий капелюх, що носив ваш дідусь


Коли ми говоримо слово «капелюх», у переважній більшості випадків маємо на увазі саме федору – фетровий головний убір з широкими (але не дуже) полями, високою (але не надто) тулією, обвитий атласною стрічкою. Узагалі-то федора – не різновид, а дизайнерська модель капелюха, її основними ознаками є те, що переднє поле загинається донизу, заднє ж, навпаки, – догори, тож в англомовних країнах федору нерідко називають капелюхом із заломленим полем. Другою визначною деталлю стали три вм’ятини на тулії, які ідеально підходять під три пальці та дозволяють знімати й надягати федору, не деформуючи її.
Німецький письменник Еріх Марія Ремарк.

Костюм, капелюх-федора, гарна робота та самотнє пияцтво на вихідних – ось що прикрашає чоловіка.

(Френк Сінатра)

Один із найзнаментиіших поціновувачів федори - культовий американський співак Френк Сінатра.
Цей головний убір із м’якого фетру народився в кінці 1880-х та отримав своє ім’я на честь княгині Федори Ромазової – героїні популярної в ті роки п’єси французького драматурга Віктор’єна Сарду та однойменної опери італійського композитора Умберто Джордано. Головна героїня п’єси у виконанні Сари Бернар носила капелюх саме такого фасону, тож дуже скоро федора стала дуже популярною серед жінок і вже пізніше перекочувала в чоловічий гардероб.

Федора – найпопулярніший фасон капелюха у ХХ столітті. Прийшовши на зміну елітарним циліндрам та безликим котелкам, федора швидко завоювала популярність серед різних верств населення. Актори та президенти, банкіри та співаки, офісні працівники та брокери – усі із задоволенням носили федори. Легенда стилю «нуар» Хамфрі Богарт, знаменитий американський співак Френк Сінатра, німецький письменник Еріх Марія Ремарк, радянський «Д’Артаньян» Михайло Боярський, головний кінопірат нашого Всесвіту Джоні Депп – усіх їх важко уявити без головного убору, невіддільного від їхнього щоденного образу.

Федора, яка тобі пасує, – моральна опора, міцніша за найбільшу збірку законів.

(Еріх Марія Ремарк)

Ще одними популяризаторами федори стали американські гангстери 1920–30-х років. Фактично всі вони носили саме такі головні убори, тож погляд темних очей з-під низько опущеного поля федори згодом став асоціюватись із авантюрністю, рішучістю та несправним моральним компасом.

Сьогодні федора переживає справжній ренесанс, її можна побачити не тільки на дідусях, що грають у доміно у парку, але й на відвідувачах гучних вечірок, зірках телеекранів, на показах мод. Чоловіки потроху згадують, що капелюх – невід’ємна частина костюму, та й жінки від них не дуже відстають. Тож не дивуйтесь, якщо років через десять перехожі будуть проводжати здивованим поглядом чоловіка, який вийде на вулицю без капелюха-федори.

Американські поліцейські 1930-их років.
Павєл Москалюк, 02.11.2018, 18:111995
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень