15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Звернення полтавців, підготовка до зими, концепція розвитку міста: із чергової апаратної наради

Цього тижня апаратна нарада почалася хвилиною мовчання в пам’ять про Катерину Гандзюк, керуючу справами Херсонської міськради, активістки, яка померла 4 листопада в опіковому відділенні Київської міської клінічної лікарні. 31 липня на неї напали й облили концентрованою кислотою. Нині триває слідство, уже затримані підозрювані. Слідчі розглядають напад як замовне вбивство.

Активісти – не закон

Перш ніж перейти до розгляду порядку денного, секретар міської ради Олександр Шамота звернувся до голови Подільської районної у місті Полтаві ради Вадима Дробітька із проханням пояснити причини закриття сесії, що відбулася 1 листопада.

Нагадаємо, під час цієї сесії районної ради мало відбутися голосування про висловлення недовіри самому Вадиму Дробітьку. Проте його проведенню перешкодив активіст, який викинув бюлетені зі скриньки. У такий спосіб він протестував проти участі у голосуванні Надії Макарової. На початку сесії представник районної ТВК оголосила, що вона стала новим депутатом замість Олександра Кісільова, обраного депутатом міськради. Активісти твердили, що про її обрання мало повідомити саме керівництво ТВК (цю ж думку висловив і Вадим Дробітько під час апаратної наради). Після інциденту голова райради закрив засідання.

Олександр Шамота наголосив, що голова Подільської райради не мав права закривати сесію, так само не повинні були представники громади втручатися у перебіг голосування. За його словами, в обох випадках правову оцінку дадуть представники прокуратури, відповідні документи вже направили до установи.

Що хвилює полтавців?

Начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань доповів, що за попередній місяць найбільше звернень надходило щодо налагодження системи опалення, неякісної роботи водовідведення.

Велика кількість звернень – заявки щодо відмов пасажирам у пільговому перевезенні, а також діяльності нелегальних перевізників. Так, згадали два мікроавтобуси, які належать підприємниці Галині Залізняк. Пасажири нарікають на технічний стан транспорту, хамство та вимоги сплачувати 5 грн за проїзд. Олександр Шамота дав доручення підготувати звернення до керівника Державної служби з безпеки на транспорті, щоб припинити протиправну діяльність перевізника.

Також Сергій Зубань повідомив, що в Полтаві почастішали крадіжки решіток ливневої каналізації, що обабіч доріг.

А що, як засніжить?

Особливо уважно на апаратній нараді розглянули інформацію про підготовку міста до зими.

Начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельник повідомив, що до кінця місяця всі посипні матеріали будуть готові до використання.

– Запланована заготівля десяти тисяч тонн піщано-соляної суміші, з яких три з половиною тисячі тонн уже готові до використання. Із трьох тисяч тонн солі з антизлежувачем уже заготовлено близько тонни, до використання готово близько тисячі тонн. Готуємо снігоприбиральну техніку до зими – трактори, комбіновані дорожні машини, солетруси, грейдери, навантажувачі та самоскиди.

Загалом для робіт у зимовий період заплановано підготувати близько 100 одиниць техніки. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко зазначив, що нині укладають договори щодо залучення додаткової техніки на випадок форс-мажорної ситуації. Він додав, що незабаром оглянути снігоприбиральну техніку зможе кожен охочий.

Начальник «ЖЕО№2» Олександр Ландар повідомив, що нині у Полтаві 338 двірників, проте організація активно шукає працівників, нещодавно найняли десять чоловік. Загалом необхідно залучити ще близько 100 співробітників, тож охочих запрошують на роботу.

Тарас Бойко, начальник КАТП-1628, повідомив, що із 16 сміттєвозів шість нині в ремонті, два вже відремонтовано, інші планують завершити до кінця місяця.

Допоможемо братам меншим!

Людмила Бойченко, заступник міського голови, звернула увагу присутніх на те, що у Полтаві починається традиційний Місячник доброти: полтавців закликають допомогти безпритульним тваринам перезимувати.

– Протягом місяця полтавці можуть узяти участь у заготівлі сухого корму, підготовці годівничок, за можливості – зібрати теплі речі. Це все можна привезти на Нижньомлинську, 33-А.

Яким стане місто до 2030-го, вирішувати полтавцям

Говорили під час апаратної наради і про підготовку до затвердження та механізм реалізації Концепції інтегрованого розвитку Полтави 2020–2030 рр.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» розпочався у 2016 році. Експерти проаналізували всі галузі життєдіяльності міста, і за результатами дослідження у 2017 р. Полтава отримала перший у своїй історії «паспорт міста». Водночас затвердили шість основних напрямків розвитку обласного центру.

До вищезгаданої концепції входять 67 проектів. Нині триває промо-акція Концепції, до розгляду запрошують долучитися жителів міста, підприємців.

Директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко повідомив про найближчі плани – затвердження Концепції інтегрованого розвитку Полтави 2020–2030 депутатами міськради.

Секретар міської ради наголосив, що 47 програм міської ради, які нині реалізуються у місті (серед них – програми розвитку освітньої галузі, зайнятості населення і т. ін.), мають включати вимоги Концепції:

– Усі програми, які ми будемо затверджувати на наступних сесіях, мають враховувати Концепцію розвитку 2020–2030. Це необхідно для того, щоб потім «Інститут розвитку міста» під програми, у яких Концепція врахована, міг залучати додаткові інвестиції в бюджет. Тому кожен керівник структурного підрозділу має розуміти, що це наш план роботи на найближчі кілька років. Депутати, зокрема й ті, які прийдуть після нас, мають розуміти, у якому напрямі рухатися.
Сергій Лещенко, 08.11.2018, 12:05152
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень