23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві визначили проекти, які перемогли в «Бюджеті участі»

Наступного року в рамках програми партиципаторного бюджетування в обласному центрі будуть реалізовані три великих (вартістю до 1,4 млн грн) і 14 малих (вартістю до 500 тис. грн) проектів. Переможців визначили відповідно до результатів голосування, що тривало з 22 жовтня по 4 листопада.

Найбільшу підтримку громадян отримали такі проекти: «Освітлення пішохідних переходів у Полтаві «Безпечне місто», «Ми теж місто!» (селище Вороніна), «Скейтпарк» (парк «Перемога»); «Освіта впродовж життя «Університет третього віку», «БібліоХаб», «Спортивно-ігровий комплекс «Левада», «Дитячо-спортивний майданчик» у Вакуленцях, «Дитячо-спортивний майданчик «Антошка» на Європейській, «Зелена алея» на Колійній, Фестиваль єдиноборств «Чемпіони», «Еко-парк «Райський сад» у Івонченцях, «Зона відпочинку «Веселка» у Крутому Березі, «Територія дитинства» на Гожулівській, «Корекційний центр для дітей із аутизмом», «Спортивний майданчик «Будуй своє тіло» на Тунельній, «Дитячий майданчик «Галявинка» на Луговій.

– Торік ми виграли проект щодо будівництва інклюзивного майданчика, у цьому подали заявку на оснащення корекційного центру, і я дуже рада, що полтавці нас знову підтримали, – розповіла засновниця благодійної організації «Зернятко» Людмила Іващенко. – Проект реалізуємо на Леваді. Нині у виділеному приміщенні триває ремонт. Кошти, залучені через «Бюджет участі», підуть на устаткування кімнат для занять із різними спеціалістами. Такий заклад дуже допоможе в реабілітації дітей із аутизмом.

До речі, деякі умови голосування за громадські ініціативи цього року змінилися. Цей етап реалізації програми партиципаторного бюджетування убезпечили від махінацій із голосами та фальсифікацій.

– Усі голоси зараховуються тільки он-лайн, відповідно жодних бюлетенів, які раніше могли возити по домівках, немає, як немає й фальсифікацій. Така система не подобається тим, хто звик махлювати. Але загалом усе пройшло без ексцесів. Автори проектів чесно агітували за свої дітища, городяни обирали. Це дуже важливо, щоб громада могла визначити, куди витратити кошти, і покращити інфраструктуру міста, – говорить учасниця вже другої поспіль програми партиципаторного бюджетування, депутат Полтавської міськради Олена Чирікова-Зоріна.

Загалом свою підтримку народним ініціативам надали 12 455 полтавців. Це майже вдвічі більше, ніж було торік.

У 2019 році загальний фонд «Бюджету участі» має становити 11 млн грн. Але у випадку реалізації тільки вищезгаданих проектів 458 тис. грн могли б залишитися нічиїми. Тому на цю суму під час засідання Робочої групи міської цільової програми партиципаторного бюджетування запропонували втілити в життя ще один проект – «Комфортність громадського простору мікрорайону Яківці», якому не вистачило до перемоги 35 голосів і початковий кошторис якого становив 500 тис. грн. Автор на таку пропозицію пристав. Водночас члени Робочої групи вирішили звернутися до депутатів міської ради з проханням виділити 42 тис. грн додатково, щоб можна було профінансувати проект у повному обсязі.

– Ми також запланували визначити, які управління за виконання яких проектів відповідатимуть, вручили подяки працівникам центральної бібліотечної системи, які допомагали городянам із голосуванням, невеликі сувеніри – найбільш активним учасникам програми в соціальних мережах, – розповів голова Робочої групи, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» Олександр Глазов. – Крім того, разом із авторами ми обговорили подальші кроки з реалізації проектів, окремо зупинилися на питанні контролю за якістю виконання робіт.

Олена Калюжна
Іван Мольченко, 08.11.2018, 12:131128
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень