18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Перші кроки на шляху до реконструкції вулиці Соборності

Майже два тижні тому влада міста провела публічний діалог із підприємцями. Заступники міського голови, депутатський корпус, працівники управлінь і відділів міськвиконкому, представники бізнесу міркували над можливістю реконструкції вулиці Соборності.

Одна із суттєвих змін, помітних одразу під час показу презентаційних матеріалів пропозицій реконструкції, – відсутність літніх майданчиків на головній прогулянковій вулиці міста. Тоді під час спілкування з підприємцями депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков наголосив, що саме цей крок на шляху до змін найперший:
– Вулиця Соборності – головна прогулянкова вулиця нашої Полтави, наша візитка, найбільш відвідувана туристами. І, на жаль, історичний центр поступово перетворився на ринок. Сьогодні влада міста та підприємці разом намагаються дійти консенсусу. Бо ми прекрасно розуміємо, що всі кав’ярні, заклади громадського харчування тощо – це додаткові робочі місця, податки в бюджет міста. Але є правила, яких потрібно дотримуватись. Не має бути представників бізнесу, які до влади «ближче», правила для всіх однакові. Усі ми хочемо, аби Полтава була затишною та комфортною. І це залежить абсолютно від кожного!

«Звільнити» простір цієї території від літніх майданчиків добровільно підприємці мали до 1 листопада. Інакше це будуть змушені зробити працівники інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. Не всі заклади прибрали на зиму свої літні майданчики, деякі з них досі лишились на вулиці.

Та більшість виконала правила благоустрою міста, які раніше ігнорували. Понад десять підприємців прибрали свої майданчики. Перший за тривалий час стіл переговорів дав позитивні результати.

– Вдячні всім за готовність до співпраці й розуміння того, що це не чиясь примха, а чіткі правила, які регламентують порядок у нашому місті. Звісно ж, є підприємці, які нашій Полтаві розвитку не бажають і прибирати свої майданчики на зиму не збираються. Їх не так багато, проте... Протягом найближчих двох місяців інспекція контролюватиме ситуацію. Демонтаж відшкодовуватимуть самі ж власники майданчиків, – наголосив Вадим Ямщиков.
Водночас це не означає, що літні майданчики в Полтаві зникнуть як такі. Надалі буде уніфіковано їхній зовнішній вигляд, аби вони гармонійно вписувались у громадський простір міста. Це питання буде обов’язково вирішуватись спільно з представниками підприємницької діяльності.

Найголовніше нині завдання – збереження історичного центру та пам’яток архітектури. На засіданні 18 сесії Полтавської міської ради було прийняте рішення щодо анулювання дії паспорта прив’язки прибудови до будинку Полтавського дворянського зібрання на вулиці Соборності,31. Це рішення зобов’язує власників здійснити демонтаж тимчасової споруди за власний рахунок. На його підставі інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста вручила відповідний припис, де зазначено термін, до якого необхідно провести демонтаж, – 23 листопада 2018 року.

Вікторія Мироненко
Іван Мольченко, 08.11.2018, 14:181760
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень