25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві підраховують пільговиків


Як відомо, улітку цього року депутати Полтавської міської ради прийняли рішення про безплатні перевезення деяких категорій громадян, які мають пільги, у всіх видах міського транспорту. Тоді ж, щоб обрахувати розмір компенсацій підприємствам, які надають ці послуги, визначили відповідні коефіцієнти (кількість пільговиків відносно тих, хто платить).

Харківські експерти рахували пасажирів під прицілами відеокамер.
– Коли ми їх проаналізували, подивилися суми, які повинні відшкодовуватися приватним перевізникам, у нас виникли сумніви щодо правильності визначення коефіцієнтів, – пояснює новопризначений заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань житлово-комунального господарства) Олексій Чепурко. – Ми підписали угоду з харківським університетом щодо проведення відповідного дослідження. Вибирали підрядника з кількох варіантів. Зупинилися на цьому, бо він дешевший. Зійшлися на сумі в 126 тис. грн, тоді як інші дослідники просили 150 тис. грн. Послугами полтавських спеціалістів вирішили не користуватися, щоб потім не виникало сумнівів щодо незаангажованості. Нині харків’яни вже приступили до визначення нових коефіцієнтів. Подивимося, якими вони будуть.

Проводитимуться дослідження за таким планом: спочатку тиждень роботи на маршрутах, потім іще близько тижня – на опрацювання отриманих даних. Тож на результати роботи в Полтаві сподіваються вже за два тижні.

На маршрутах підрядники працюють із 6.30 до 19.00 у будні й вихідні. Збирають інформацію, заходячи як у комунальні автобуси та тролейбуси, так і в приватні автобуси та мікроавтобуси. Обстеження проводять вибірково, але так, щоб покрити всю територію міста. У цій роботі задіяні три групи по два обліковці.

– Вони розміщуються безпосередньо на зупиночному пункті, чекають транспортний засіб, заходять до салону, роблять оголошення про необхідність пред’явити проїзні документи (квитки, посвідчення), проходять по салону, рахують пасажирів, – розповідає науковий співробітник Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Віталій Чижик. – Обліковуються всі: і ті, хто їде за плату, і пільговики. Виходячи з тролейбуса, автобуса, маршрутки, наші дослідники заповнюють картку обстеження.

Наприклад, проїхавши з журналістами від Корпусного парку до майдану Незалежності в тролейбусі, що рухався 15-м маршрутом, підрядники нарахували в салоні 64 пасажири. Пільги з них мали 33 особи. У «Кільцевому» автобусі під час переїзду від майдану Незалежності до вулиці Сінної виявилося 13 пільговиків із 44 пасажирів.

З огляду на такі дані вже тепер можна сказати: думка про те, що пільговиків у громадському транспорті Полтави їздить більше, ніж тих, хто платить, суб’єктивна. Об’єктивно це покажуть тільки результати дослідження, і тоді можна буде приймати якесь управлінське рішення. А поки що у водіїв немає жодних підстав, щоб відмовляти громадянам, котрі мають пільги, у праві на проїзд у тому чи тому міському транспорті. Хоча дехто на таку відсутність підстав абсолютно не зважає…

– Часто доводиться проситися, слухати, що водієві необхідно на сім’ю заробляти, – скаржиться журналістам пенсіонерка Галина Ліпецька. – Можуть двері зачинити перед самим носом або кажуть: «Поки не вийдете, не поїду». Хоча в газеті було роз’яснення, що немає ніяких обмежень ні за часом, ні за кількістю пільговиків у салоні. Якось довелося навіть вийти, записати номер і зателефонувати на гарячу лінію. Я не винна, що міська рада прийняла таке рішення про пільгове перевезення. Але якщо пільга є, хочеться нею скористатися. Наше становище таке…

За словами Олексія Чепурка, за визначеними коефіцієнтами компенсації перевізникам здійснюватимуть, принаймні в цьому бюджетному році. Чи буде рішення про безплатні перевезення пільговиків продовжене на наступний, чи виділять депутати Полтавської міської ради кошти на відшкодування, стане видно, коли приймуть бюджет.

* Фахівці автомобільно-дорожнього університету вже мають досвід у визначенні коефіцієнту пасажирів-пільговиків у громадському транспорті. Подібні дослідження вони проводили в Сумах, Сєвєродонецьку, Краматорську. Також здійснюють інші види робіт в інших містах України.
Віолета Скрипнікова, 15.11.2018, 14:181892
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень