21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Юні волонтери готові боротися із розповсюдженням наркотиків серед молоді

Чи не найсерйозніша проблема сучасного суспільства – розповсюдження наркоманії, особливо серед підлітків. Один із способів протидії цьому лиху – робота «зсередини»: там, де слово дорослого найчастіше сприймається як привід до протесту, особистий приклад ровесника може бути вирішальним. І 20 юних волонтерів уже готові до цієї роботи.

8 листопада у приміщенні міської ради волонтерам-інструкторам, які пройшли навчання для проведення просвітницької роботи серед молоді, вручили відповідні сертифікати.

Це зробили заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, депутат Полтавської міської ради Олександр Кудацький та тренер, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії» Сергій Жук.

– У підлітків рівень довіри до ровесника завжди більший, ніж до дорослого, – зазначила Людмила Бойченко. – Тож ми маємо надію, що наші волонтери-інструктори будуть активно працювати зі своїми ровесниками, налаштовуючи їх на позитивні зміни у власному житті, на розуміння важливості збереження свого здоров'я, допоможуть сформувати у них навички ведення здорового способу життя, що сприятиме їх умінню протистояти «наркотичному світові» і жити без наркотиків.

Тренінгове заняття відбулося 1 листопада: волонтери відточували вміння вести діалог, розуміти співрозмовника, правильно подавати інформацію. Їм пояснили, як впливають на людину, сім'ю та суспільство психоактивні речовини, їх види та шкоду для здоров'я. Також на заняттях навчали формувати власні пріоритети та цінності, необхідні для повноцінного життя.

Така методика вже довела свою ефективність: у дослідженні (Botvin & Eng, 1982) за участі 426 та 1311 школярів, у групі, де профілактику вели старші товариші, число нових курців знизилося на 58% у порівнянні з контрольною групою, експериментування з марихуаною знизилося на 71%, а регулярне (щотижневе або щоденне) вживання – на 83%.

Олександр Кудацький зазначив: дуже важливо показати молоді, що є чимало альтернатив наркотичним засобам та психотропним речовинам:
– Необхідно залучати юнаків та дівчат до занять спортом, мистецтвом, знаходити альтернативу згубним звичкам. І саме ви, волонтери, своїм прикладом зможете досягти неабияких результатів.


Загалом тренінг за методикою «рівний – рівному» щодо здорового способу життя пройшли 20 учасників «Школи волонтерів», що діє при Полтавському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

У рамках Міського плану заходів з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів заплановано багато заходів профілактичного змісту. Один із них – проведення тренінгових занять для учнівської та студентської молоді за методикою «рівний – рівному» щодо здорового способу життя.
Сергій Лещенко, 15.11.2018, 14:331147
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень