20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Проект «Безпечне місто» буде реалізований поетапно

У приміщенні комунальної організації «Інститут розвитку міста» нещодавно був презентований один із проектів «Безпечне місто». Його представила харківська компанія ТОВ «Медстар Солюшенс», яка вже має досвід співпраці з владою кількох великих українських міст. На презентації побували депутати Полтавської міської ради, представники МНС та Нацполіції, громадські активісти.

Перед присутніми виступив генеральний директор ТОВ «Медстар Солюшенс» Сергій Куцевляк, який розповів про впровадження системи відеоспостереження, освітлення, моніторинг порушень та злочинів у режимі реального часу.

– Проект побудований на сучасних інформаційно-аналітичних програмах, засобах, технологіях, які дозволять інтелектуально керувати безпекою, освітленням, дорожнім рухом, багатьма іншими галузями міста, а значить економити кошти і підвищувати якість життя, – розповів Сергій Куцевляк.

– Відеокамери, встановлені у визначених місцях, будуть являти собою не просто реєстратор, який записує події. Інформація з відеокамер буде швидко оброблятися і використовуватиметься для своєчасного розпізнання кримінальних подій чи ДТП, які можна виявляти і вирішити в реальному часі, а не по факту. Наша консультація безплатна, разом з місцевими представниками вивчаємо, що і де потрібно встановити, робимо аудит, тоді називаємо ціну. За два тижні вже можемо говорити предметно, влаштовує це чи ні.

Проект викликав зацікавленість у присутніх, було багато запитань, дискусія, але головне – вирішили, що це цікаво, це потрібно місту.

– На освітлення вулиць за рік Полтава витрачає понад 12 млн грн, і не можна сказати, що воно якісне, – зазначив голова найбільшої у Полтавській міській раді фракції БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Тому перше завдання, яке ми ставимо щодо реалізації цього проекту, це енергоефективне і сучасне освітлення вулиць, житлових будинків і будівель громадського призначення. У місті вже після 12-ї години ночі освітлення виключається, а є ж люди, які повертаються додому після роботи чи якогось свята. Про яку безпеку можна говорити? На деяких вулицях світло горить через будинок з метою економії. Фахівці наводять цифри, що вулиці Полтави освітлюються на 60 відсотків від норми. Востаннє модернізацію вуличного освітлення ми робили десять років тому, тому й розглядаємо насамперед проект встановлення сучасних елементів освітлення, які будуть керуватися за допомогою комп’ютерів. Це дасть змогу удвічі зекономити витрати на електроенергію. Ми прагнемо забезпечити стовідсоткове освітлення наших вулиць. Друге питання, яке нас цікавить, – відеокамери. Потрібно, щоб за тими приладами, які торік були встановлені в рамках програми «Безпечне місто», не спостерігав десяток операторів, а вони були приєднані до сучасної сертифікованої програми, яка вже навіть використовується в деяких європейських містах. Щоб комунальні служби, МНС і поліція могли оперативно отримувати інформацію, реагувати і приходити на допомогу людям. Програма цікава, але вартісна, за один рік впровадити її в повному обсязі не можемо. Тож перше, про що ведемо розмову, це освітлення і використання інформації з відеокамер. Наступна наша зустріч буде з цифрами, і цю суму будемо виносити на депутатську комісію та обговорювати, готуючись до бюджету 2019 року.
Володимир Сулименко, 15.11.2018, 14:40282
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень