22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Сім’ї, яким принесла лихо війна на Сході, об’єдналися

На превеликий жаль, війна в нашій країні триває вже п’ятий рік, і нам залишається тільки сподіватись на краще. Майже щотижня повідомлення про події на Сході приносять звістку, що чиясь родина втратила свого сина, брата чи батька. Там, на передовій, гинуть кращі з кращих синів України.

Щоб було легше разом пережити біль утрати, вдови та матері загиблих бійців гуртуються в різних організаціях. Раніше не знайомі між собою жінки беруть участь у волонтерській діяльності, створюють організації, громадські об’єднання.

Ми вже повідомляли, що депутати міської ради та заступники міського голови зустрічались з удовами та сім’ями загиблих бійців АТО. У редакцію «Полтавського вісника» завітали представники новоствореного громадського об’єднання «Полтавські родини полеглих захисників України» Олена Синюк, Ольга Цедік та Тетяна Горячевська, щоб розповісти про напрямки діяльності організації, плани й перспективи на майбутнє.

– Ми вже певний час входили в обласну організацію, у якій об’єдналися різні категорії, – учасники АТО, афганці, і наші питання вирішувалися, але не завжди так, як того б хотілося. Тому виникла ідея об’єднати наші родини тут, у Полтаві, створити організацію, яка працюватиме саме в місті, – розповіла Тетяна Горячевська. – Організація об’єднує членів родин загиблих воїнів, пропалих безвісти, померлих у зоні АТО. Наша мета через співпрацю з міськими органами влади і комунікацію з добродійними організаціями надати максимальну допомогу в матеріальних, моральних, побутових проблемах цих сімей. Ми висловили прохання про входження в координаційну раду при міськвиконкомі безпосередньо або з організацією ветеранів АТО, щоб донести наші побажання й потреби. Не завжди відразу вдається довести, що трагедія з кимось із наших близьких сталася справді під час бойових дій. Ці люди опиняються на узбіччі, бо начебто десь воював, десь загинув, а відповідного статусу не надали. Для розв’язання цих проблем у нас є люди з юридичною підготовкою, які займаються цим питанням, або залучаємо інших фахівців. Громадська організація тільки народилися, але до неї переважно увійшли ті, хто були у відокремленому підрозділі обласної організації. Ми гарно співпрацювали з відділом соціального захисту, а нещодавно зустрілися з нинішніми представниками влади. Від них отримали слушні пропозиції, а головне – гарантії нашої співпраці.

Члени громадського об’єднання «Полтавські родини полеглих захисників України» ведуть активну діяльність: спілкуються з депутатами різних рівнів влади, статутними організаціями, як, наприклад, «Карітас», де отримують духовну підтримку; співпрацюють з волонтерськими організаціями, намагаються розширити рамки діяльності, для чого проводили зустрічі з обміну досвідом з представниками подібних організацій з Кропивницького та Дніпра.

– Час іде, а війна не закінчується. Терпіння й інтерес до цього в загалу знижуються, люди звикають. Але гірше те, що є ті, хто не розуміє, для чого наші діти, чоловіки туди пішли. Мовляв, то не наша війна, – каже Олена Синюк. – На жаль, у навчальних закладах нині недостатньо ведеться патріотичне виховання, ініціатива якщо йде, то від викладачів середньої ланки. А керівництво чекає, коли надійде вказівка зверху. Хоча є в Полтаві осередки, де ведеться активна робота, – це ЗОШ №№10, 38, ліцей №1, гімназії №№17, 13. Гарним взірцем патріотичного виховання спортсменів залишається ДЮСШ №3 «Аскон». Вважаю, що найбільш корисне для психологічної адаптації дітей тих сімей, які втратили своїх батьків на війні, залучення їх до спортивно-масових і культурних заходів, участі в різних клубах чи творчих гуртках.

«Звертаємося до представників ЗМІ з побажанням більше робити матеріалів про учасників АТО, які повернулися звідти і мають, що розповісти загалу. Представникам влади ми висловили побажання, щоб під час пам’ятних дат у громадських місцях розміщувати фото загиблих бійців, щоб люди знали, щоб пам’ятали», – додала Ольга Цедік.

Нині вирішується питання з місцем розміщення громадського об’єднання. Організація готова до співпраці з усіма небайдужими, хто розділяє її погляди.
Володимир Сулименко, 15.11.2018, 14:52237
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень