22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Спроба рейдерського захоплення влади в Полтаві не вдалася


Прокуратура та СБУ перевіряють обставини внесення до Єдиного державного реєстру юросіб міського голови Полтави, повноваження якого депутати Полтавської міської ради достроково припинили. Реєстраційна служба Красноградської РДА у вівторок, 20 листопада, внесла неправдиві відомості до реєстру і поновила Олександра Мамая на посаді. До правоохоронних органів звернувся секретар Полтавської міськради Олександр Шамота Прокуратура відкрила кримінальну справу.

Ситуація, що склалася з неправомірним внесенням змін до реєстру, обурлива, вважає голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський.

– 20 листопада від імені державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області Наталії Батиченко (вона ж Наталія Рубля) були внесені зміни в ЄДР. При цьому Міністерство юстиції до цієї ситуації не причетне. За словами реєстраторки, 16 листопада вона подала заяву до поліції, що її обікрали і вона втратила флешку, де був електронний ключ до реєстру, – говорить він. – На нашу думку, усі ці дії були ініційовані колишнім міським головою. І йому байдуже до того, що на кілька днів робота міської ради, а відтак і життєдіяльність міста могли бути паралізовані у частині фінансування дитячих садків, шкіл, комунальних підприємств, яким сьогодні потрібно заправляти машини пальним, у тім числі й снігоприбиральні. Без зарплат могли б залишитися працівники бюджетної сфери, а це понад десять тисяч людей і їхніх сімей. Полтавська міська рада миттєво відреагувала на цю ситуацію і подала заяви в прокуратуру та поліцію. Нині ведеться слідство. Депутати міської ради не залишать це поза увагою, ми зробимо все, щоб поліція виявила особу чи групу осіб, які порушили закон, за що, я впевнений, вони понесуть кримінальну відповідальність. З іншого боку це жодним чином не прикрашає колишнього міського голову, який таким чином намагається нагадати про себе. Коли депутати проголосували за дострокове припинення його повноважень, то причин було багато. Та найголовніша – це злочинна байдужість до міста і його жителів. Замість того щоб вирішити питання у правовому полі, він намагається шахрайськими методами привернути до себе увагу. Свідомо пішов на порушення закону, поставивши власні амбіції й інтере-си вище за інтереси громади майже 300-тисячного міста. Це і є головний показник його ставлення до Полтави і полтавців.

Правоохоронці справді виявили, що реєстраторка подавала заяву про викрадення ключа доступу до держреєстру. Голова полтавської партії «Рідне місто» Олександр Удовіченко зазначив, що ситуація, яка склалася, має кваліфікуватися як спроба захоплення влади.

– Позиція партії «Рідне місто» однозначна: дії Олександра Мамая – зразок типового рейдерства. Колишній очільник міста судився в Печерському суді, держреєстраторку, котра вчинила посадовий злочин, знайшов у сусідній області. Про що це свідчить? Це свідчить про те, що він не здатен зробити висновків зі свого фіаско як міського голови, продовжуючи застосовувати метод підкупу, випробуваний на депутатах міської ради. До чого це призводить – ми всі бачили. Так буде й тепер. Полтава нарешті вільно зітхнула, позбувшись міського голови, який не вмів і не хотів дбати про людські проблеми та зруйнував міське господарство. Ми поступово взялися витягати Полтаву з тієї прірви, куди її своєю бездарністю загнав Мамай. Але хто топиться, той за бритву схопиться. Марні спроби Мамая повернутися у владне крісло викликають у полтавців єдине почуття, і це почуття огиди, – зазначив Олександр Удовіченко.

Заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко говорить: ситуація доведена своїм беззаконням до абсурду, адже порушень у внесенні змін було настільки багато, що це просто не могло пройти повз око правоохоронців.

– Жодних підстав для внесення Олександра Мамая до реєстру не було. Є рішення сесії міської ради, за яким було зареєстровано, по-перше, припинення повноважень його як міського голови, по-друге, був обраний секретар міської ради, який і був унесений до реєстру як в.о. міського голови і підписант. Жодних підстав скасовувати той запис або вносити будь-які зміни не було. Тим паче, що зміни внесені реєстратором з іншої області, що абсолютно суперечить усім нормам, – прокоментував Іван Сватенко.

На думку Олександра Шамоти, колишній міський голова міг таким чином спробувати вчинити корупційні злочини з розкрадання майна громади або підписати протиправні чи корупційні документи, але, говорить, це вчасно помітили і зреагували.

– Мамай зробив спробу повернутися, щоб докрасти те, що не встиг. Традиційним для себе злочинним шляхом. Плутаниною з реєстрацією він намагається дестабілізувати ситуацію в місті в період боротьби з наслідками негоди. Проте, незважаючи на оборудки Мамая, більшість у міській раді тримає ситуацію в Полтаві на контролі. Ми не допустимо прецеденту, коли реєстратор може «зняти» будь-якого міського голову. Я захищу полтавців від бандитських підступів зажерливих політиків-злодіїв. Нині інформація в реєстрах після невдалої афери відновлена, – заявив Олександр Шамота.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 22.11.2018, 12:22360
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень