25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві переформатують роботу міської ради

Полтава першою в Україні підготувала Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Над нею понад два з половиною роки працювали спільно влада і громада.

Згідно з візією міста, у 2030 році Полтава прагне стати потужним регіональним центром, інтегрованим у національну та глобальну економіку. Диверсифікована екологічно орієнтована економіка міста забезпечить жителям високу якість життя та можливість розвитку, отримання ґрунтовної освіти та реалізацію власного бізнес-потенціалу на ринку праці. Також Полтава буде визнаною національною платформою збереження української культурної спадщини та розвитку сучасного мистецтва, привабливим туристичним напрямом, толерантним і безпечним містом із сильною, соціально відповідальною громадою.

І для свого розвитку та впровадження цієї концепції наше місто має величезний потенціал. Але він не використовується належним чином. Радянська модель розбудови держави в централізований спосіб призвела до того, що українські міста, серед яких і Полтава, не мають ані інституційної спроможності, ані кваліфікованих спеціалістів, які б могли впоратися з новими завданнями та викликами. Тому першим кроком на шляху до змін у Полтаві має бути саме реорганізація управлінського апарату, переконана міська влада. Тож питання ефективної роботи структури місцевого самоврядування депутати Полтавської міської ради, заступники міського голови та працівники полтавського міськвиконкому розглядали під час воркшопу «Ефективна структура управління містом як фактор успіху інтегрованого розвитку Полтави». У формуванні бачення побудови ефективної команди їм допомагали колишній держсекретар Німеччини, професор Дітер Шіманке та віце-президент Київської школи економіки Юлія Клименко.

Під час роботи представники влади обговорили плюси і мінуси нинішньої організаційної структури Полтавської міської ради, розглянули її функції, які необхідно посилити, а також ті, яких не вистачає.

– На моє глибоке переконання, структура не зовсім відповідає дійсності й вимогам часу, – зазначив ініціатор зустрічі, секретар міської ради Олександр Шамота. – Наприклад, у ній немає управлінь, які б займалися демографічною ситуацією, гендерною політикою, представляли інтереси маломобільних груп населення, працювали з громадськістю.

– Якщо ми бачимо Полтаву як туристичний центр, то, наприклад, на сьогодні слабким місцем залишається промоція міста, тобто його представлення на рівні України. А цим має займатися потужна структура, – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов.

Однак на шляху реформування апарату міської ради є кілька проблем, які потрібно подолати. Їх окреслив голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський:
– По-перше, держава сьогодні надає органам місцевого самоврядування набагато більше повноважень, ніж нашим колегам-депутатам у країнах Євросоюзу. Вони там не займаються, приміром, медициною чи ремонтами дахів у комунальних будинках, бо там є тільки приватні будинки. По-друге, апарат міської ради сформований за принципом централізації, як в облдержадміністрації чи в самому міністерстві. 70% своєї роботи апарат міської ради виконує для бюрократичної машини, а не для громади. Ми впевнені, що так не повинно бути і це потрібно змінювати. Перехід на нову структуру має бути поетапним. Спочатку визначимо напрямки, над якими потрібно працювати, і будемо скорочувати тих, хто займається непотрібною для громади роботою.

Депутат із фракції «Свобода» Вадим Ямщиков вважає, що районні у місті Полтаві ради потрібно ліквідувати як неефективні, а їхні повноваження передати до міської ради.

– Як депутат я їздив у інші міста і дивився, як працюють органи місцевого самоврядування у Вінниці, Львові, Івано-Франківську. Сьогодні нам представлять європейський досвід розподілу структури виконкому і ради. Вважаю, ми повинні працювати більш ефективно, а це можливо тільки за умови збільшення кількості працівників і переформатування їхньої роботи.

Існує також необхідність дібрати молодих і перспективних спеціалістів, які будуть слідувати тенденціям сьогодення, переконана депутат від фракції «Рідне місто» Тетяна Юрченко. Хоча не відкидає й того, що спеціалісти з досвідом також потрібні.

– Повинне бути поєднання сучасності та досвіду, – зазначає вона.

За словами Олександра Шамоти, на розробку нової структури міської ради та документації щодо посадових обов’язків потрібно півтора-два місяці. Потім вона буде представлена депутатам міської ради і затверджена в установленому порядку.
Наталія Вісич, 22.11.2018, 12:51328
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень